2. El araç kredisi kaç yaşa kadar

2. El araç kredisi kaç yaşa kadar
27 Eylül 2015 tarihinde eklendi, 7.673 kez okundu.

Günlük hayatta hemen hemen hepimiz araba kullanmaya ihtiyaç duyarız. Tüketicilerin bir çok ihtiyacına kredi sunan bankalar bu konu için de Taşıt kredisi veya araç kredisi sunuyorlar. Araç kredisinin Tüketici kredisine göre çeşitli artıları vardır. Bunlardan biri daha düşük faiz oranına sahip olmasıdır bir diğeri de tüketici kredileri 36 ay vade ile sınırlandırılmışken taşıt kredileri 48 aya kadar vadelendirilebilir. Araç ipotek edildiği için taşıt kredilerinde kefil aranması daha az rastlanan bir durumdur. Şimdi sizlere 2. El araç kredisi için detaylı bilgiler vereceğiz. Eğer taşıt kredisi çekmiş yapılandırmak istiyorsanız TAŞIT kredisine yapılandırma yapılabilir mi?   makalesine göz atmanızı öneririz.

2. El araç kredisi kaç yaşına kadar olan araçlara verilir?

2.el araç kredileri ise belirli yaştaki araçlara verilebilmektedir. Bu konuda yasa ile getirilen herhangi bir zorunluluk olmadığı için her bankanın farklı şartları olabiliyor. Bu yazımızdaki belli başlı büyük bankaların 2. el taşıt kredilerinde en fazla kaç yaşına kadar olan araçlara hangi şartlar da kredi sağladıklarını inceleyeceğiz.

En yeni modelden en eski model yılına göre sıralıyoruz.

  • Ziraat Bankası : En fazla 5 yaşına kadar olan araçlara 48 ay vade ile taşıt kredisi verilmektedir.
  • Vakıfbank  : 5 yaşına kadar olan taşıtlara 48 aya varan vade seçenekleri ile taşıt kredisi verilmektedir.
  • Finansbank : 5 ve 8 yaş arası (5 yaşa kadar 48 ay vade 8 yaşa kadar olanlarda ise vade toplamı ile birlikte 10 yaşı aşmayacak vadelerde)
  • Ingbank : 2.el araçlarda 8 yaşına kadar 48 ay vade seçeneğiyle otomobil kredisi sunmaktadır.
  • Garanti bankası : 2. El taşıt kredisinde yeni uygulaması ile en eski model araca taşıt kredisi veren banka garanti bankasıdır. Garanti bankası 2. el araç kredisinde 10 yaşına kadar olan araçlara 48 ay vade ile en eski modeller için araç kredi alabileceğiniz

Taşıt kredisi ile ilgili önemli bir diğer açıklamamız gereken konu ise taşıtın tutarı kadar kredi çekemeyeceğiniz dir. 2. el taşıt kredilerinde 50.000 TL ye kadar olan araçlar için aracın %70’i kadar kredi çekebilirsiniz. Yani 20.000 TL lik bir araç alacaksanız 14.000 TL kredi kullanabilirsiniz. 6.000 TL nakitiniz olması gerekecektir. Eğer alacağınız araç 50.000 TL’den daha yüksek tutara sahipse ilk 50.000 TL’ye kadar %30, kalan kısım için de %50 peşinat şartı var. Yani ufak bir örnekle açıklamamız gerekise 100.000 TL lik bir araç almak isterseniz ilk 50.000 TL için 15.000 TL , ikinci 50.000 içinde 25.000 TL nakit eklemeniz gerekir. Yani 100.000 TL lik bir araç için 15.000+25.000 = 40.000 TL nakite ihtiyacınız vardır. yani 100.000 TL’lik bir araç için en fazla 60.000 TL taşıt kredisi çekebilirsiniz.

2. el araç tamamına kredi

2018 yılında araçın tamamına kredi çekmek için iki finans kuruluşu mevcuttur.

  • Koç Finans(Araçın %100 de yüzüne kredi sağlamaktadır.Başvuru linki:Sıfır KM Taşıt Kredisi
  • Yeni Nesil Senetle Araç Kredisi sağlayan wowwo‘dur.

Araç kredisi şartları

Herkesin hayalidir bir araç almak eskiden bir lüks şuan için gerekliliktir aslında çünkü artık kentleşmenin büyümesi bir yerden bir yere ulaşımın eskisi kadar kolay olmaması bizleri araç almak için teşvik ediyor ve gün geçtikçe trafikte araçlar atıyor ve buna paralel olarak ta araç fiyatları artış göstermektedir. Kişilerin ellerindeki parası yeterli değilse kredi kullanarak araç almak daha cazip gelmektedir. Ama kişiler bankaların taşıt kredisi faiz oranlarını inceledikten sonra hayalleri suya düşüyor. Bankaların taşıt kredileri için faiz oranları bankadan bankaya değişiklik göstermektedir ama genelde hepsi yüksektir. Biz size farklı bir alternatif kredi çeşiti olan ihtiyaç kredisi sunuyoruz çünkü ihtiyaç kredisi diğer taşıt kredisine oranla hem faizi düşük hem de aldığınız aracı bankaya ipotek göstermek zorunda değilsiniz. Her yönden daha avantajlı olmakla birlikte daha uygun olduğu tartışılmaz.

30.000 TL 48 Ay Vadeli Taşıt ve İhtiyaç Kredisi Karşılaştırma

Örnek Bir Hesaplama Taşıt Kredisi

2. El araç kredisi

 

 

 

 

 

Örnek Bir Hesaplama İhtiyaç Kredisi

 

Bir önceki yazımız olan Kredi borcu haciz işlemleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler başlıklı makalemizde kredi borcu haciz işlemleri, geciken kredi borcu ve kredi borcu ödenmezse ne olur? hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git