Akbank’tan Taşıt Alacak Kişilere Özel Kredi Kampanyası

Akbank’tan Taşıt Alacak Kişilere Özel Kredi Kampanyası
18 Eylül 2017 tarihinde eklendi, 235 kez okundu.

Türkiye’nin güvenilen bankalarından birisi olan Akbank, her türlü ihtiyaç için kredi paketi geliştirirken, kullanım alanına göre de farklı kampanyalar ile hizmet ağını genişletmektedir. Tüm kredi paketlerinde geçerli olan bu kampanyalarda, en dikkat çekeni ise taşıt kredisi paketlerinde karşımıza çıkmaktadır. Çünkü, yeni bir otomobil alacak olan kişiler, maddi güçleri hangi araca yetiyorsa, Akbank sayesinde istedikleri araca kavuşabilecekler. Banka tarafından hem sıfır hem de ikinci el araçlar için bu hizmet sunulmaktadır. Ayrıca, sıfır km araç alacak olan kişiler için, özel olarak hazırlanan kredi paketleri de bulunmaktadır. Bu kredi paketlerinde, genellikle otomobil firmaları ile yapılan anlaşmalardan söz edilebilir.

Akbank tarafından taşıt almak isteyen kişiler için yapılan anlaşmalar sonucunda hem daha düşük faiz oranlarından kredi alınması mümkün oluyor hem de verilebilecek peşinatlara bağlı olarak, bazı indirimlerden söz edilebilmektedir.

Akbank Taşıt Kredisi Şartları

Akbank’ın otomobil alımları için geliştirdiği bu kredi paketine yılın her döneminde başvuru yapılabilmektedir. Ancak, özel olarak hazırlanan kampanyaların belirli bir geçerlilik süresi bulunmaktadır. Bundan dolayı başvuru yapacak kişilerin kesinlikle bu tarihler arasında banka şubesine ya da kampanya bir otomobil üreticisi ile yapılmışsa, buna uygun şekilde başvurusunu tamamlaması gerekmektedir.

Taşıt kredisi için bankanın belirlediği şartların büyük bir kısmı, hem kredi hem de kredi kartı ürünlerinde geçerli olan şartlar ile neredeyse aynıdır. Bu şartlar ve beraberindekileri de şu şekilde sıralayabiliriz.

 • Otomobil alacak ve bunun için de Akbank’a başvuracak kişilerin 18 yaşını doldurmuş, kredi notu ve istihbarat sorgulamasının da olumsuz olmaması gerekmektedir.
 • Aylık bir geliri olması, düzenli bir işte ve sigortalı olarak çalışması, buna ek olarak da gelir belgesi hazırlayabilmesi gerekmektedir.
 • Kredi başvurusu yapılırken, kesinlikle aylık gelir göz önünde bulundurulmalıdır. Bankanın vereceği kredilerde, ödenmesi gereken aylık kredi taksiti, kişinin ve hane halkının aylık ortalama gelirinin yarısından fazla olmayacak şekilde hizmet sunulmaktadır.
 • Kredi başvurusu ile birlikte onay alan kişilere, kredilerini teslim aldığı günden vade süresi sonlanana kadar kredi hayat sigortası yaptırılacaktır.
 • Alınan otomobil için kasko sigortası yapılacaktır. Eğer kredi alacak kişiler, kendi şahıslarına bir araç alıyorsa, bu durumda ferdi kaza sigortası da yaptırılacaktır.
 • Alınan araç, bankaya yapılacak toplam ödeme bitene kadar bankaya rehin edilecektir.

Akbank hizmetlerinden faydalanarak bir kredi alacak kişilerin, temelde taşıması gereken şartlar bu şekildedir. Fakat, çalışan kişiler eğer yeni bir işe girmişlerse, doğrudan bankaya bir kredi başvurusu yapmamalıdırlar. Çünkü, alınacak olan maaş bordrosu yani gelir belgesi, en az 3 aylık olmalıdır. Bundan dolayı 3 ay boyunca düzenli gelir elde ettikten sonra başvuru yapmanız, olumlu sonuç almanız açısından daha önemli olacaktır.

taşıt kredisi

taşıt kredisi

Akbank Taşıt Kredisi İçin İstenen Evraklar

Akbank, hem sıfır hem de ikinci el otomobiller için kredi desteği sağlarken, her iki alanda da belirli evrakların tamamlanmasını istemektedir. Kredi başvurusu sırasında, bankanın sizden talep edeceği belgeleri şu şekilde sıralayabiliriz.

 • Nüfus cüzdanı
 • Sürücü belgesi
 • Gelir belgesi
 • Noter ve fatura sözleşmesi

Başvuru yapacak olan kişiler eğer sıfır km bir otomobil alacak ve bunun için kredi başvurusu yapacaklarsa, otomobil firmasından proforma faturası almaları gerekmektedir. Buradaki değer üzerinden başvuru yapılacaktır. Bunun yanı sıra, ikinci el bir otomobil alacak kişilerin ise, araç ruhsatı beraberinde başvuru yapması gerekmektedir.

Akbank Taşıt Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Akbank tarafından sunulan taşıt kredisi paketleri ve diğer kredi kampanyalarından faydalanmak isteyen kişiler, banka şubeleri, Akbank Direkt mobil uygulama, internet bankacılığı, banka internet sitesi ve ATM noktalarından kolaylıkla başvurularını tamamlayabilirler. Ancak, bu yollar ile yapılan başvurulardan sadece banka şubelerinden yapılan başvurular, gerçek başvuru özelliği taşımaktadır. Diğer kanalları tercih eden bireyler, onaylanmış kredi paketleri için şubelerine başvuruda bulunmalıdırlar.

İnternet bankacılığı, Akbank Direkt, ATM noktaları ve banka internet sitesinden başvuru yapan kişiler, sonuç olarak olumlu geri dönüş alırlarsa, bu durumda istenen evrakları hazırlayıp banka şubesine gitmelidirler. Alacakları otomobilin sıfır ya da ikinci el olmasını göz önünde bulundurarak bu evrakların hazırlanması gerekecektir. Ayrıca, ön başvuru olarak kayda alınacak olan işlemlerde, kredi notu ve banka istihbarat sonucunuz sorgulanacaktır. Bundan dolayı, yapılan başvuruya onay alan kişiler, eğer gelir belgesine de sahipse, bu durumda kredilerini doğrudan alabilirler.

Akbank Araç Kredisi Hesaplama

Akbank taşıt kredisi paketlerinde, faiz oranları %1,32’den başlamaktadır. En fazla 48 aya kadar kullanım sağlayacağınız bu kredi hizmetinde, örnek hesaplamamız ise şu şekildedir.

 • Kredi Tutarı: 20 bin TL
 • Vade Süresi: 48 Ay
 • Kredi Faiz Oranı: %1,32
 • Kredi Tahsis Ücreti: 100 TL
 • Aylık Taksit Tutarı: 598,09 TL

Görüldüğü gibi 48 aylık ve 20 bin TL’ye yapılacak taşıt kredisi başvurularında, oldukça uygun taksit tutarları ile kredi kullanımı söz konusudur. Sizler de hayalinizdeki otomobile Akbank sayesinde kavuşmak istiyorsanız, belirtilen şartlar ve istenen evrakların tamamlanması halinde başvurunuzu yapabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Anında Belgesiz Kefilsiz İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar başlıklı makalemizde kefilsiz kredi, internetten kredi başvurusu ve anında onaylı kredi hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git