Avea ile kredi notu sorgulama

Avea ile kredi notu sorgulama
22 Ekim 2015 tarihinde eklendi, 443 kez okundu.

Daha önce kredi kayıt bürosu ile yapılan iş birliği sonucu Turkcell üzerinden kredi notu sorgulama işlemi yapılabildiğiniz “Turkcell Findeks Kredi Notu Öğrenme” yazımızda anlatmıştık. Rekabetin en yoğun olduğu sektörlerden biri olan telekominikasyon sektöründe rakiplerinde bu hizmeti sunması çok gecikmedi. Avea kullanıcılarının kredi notunu öğrenme işlemini ve avea kredi notu öğrenme ücretini sizler için araştırdık.

Avea ile findeks kredi notumu nasıl öğrenebilirim?

Avea hattınızdan TC kimlik numaranızı yazıp bir boşluk bırakarak doğum yılınızı yazarak 1122’e sms göndererek kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. (Örnek: 12345678901 1980)
Burada en önemli nokta kredi notunuzu sorgulamak istediğiniz avea hattı sizin üzerinize olmalıdır. Hattınız sizin üzerinize değil ise bu sorgulama işlemi başarısız olacaktır. Sadece hat sahibi kendisi için avea findeks kredi notu sorgulama işlemi yapabilecektir.

Avea kredi notu öğrenmek ücretli mi?

Avea kredi notunuzu öğrenmek için 1122’ye gönderdiğiniz smsleri 9 TL olarak ücretlendirmektedir.

Kimler avea’dan kredi notu sorgulaması yapmalı?

İnternet kullanım tecrübesi çok olmayan ve findeks.com.tr üzerinden veya bankaların internet şubeleri üzerinden kredi notu sorgulama işlemi yapamayan kişiler için idealdir. Findeks.com.tr üzerinden veya bankaların internet şubelerinden daha uygun fiyatlarla findeks kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Eğer bu işlemleri yapabilecek kadar internet kullanım bilginiz varsa kredi notunuzu bu yöntemler ile öğrenmeniz sizin için daha karlı olacaktır.

Bir önceki yazımız olan E-devlete ing bank'ta katıldı başlıklı makalemizde internet şubesinden e-devlet, e-devlet ve e devlet girişi hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git