29 Nisan 2017 , Cumartesi
Anasayfa / Genel / Döviz Çekilebilen atmler

Döviz Çekilebilen atmler

Türkiye’de ATM’lerindein döviz çekebileceğiniz, döviz yatırabileceğiniz ve bozdurabileceğinizi biliyor muydunuz? Dolar , Euro ve sterlin para birimlerini destekleyen atmlerden bu işlemleri yapabilirsiniz. Özellikle yurt dışından aldığını bir kart varsa veya döviz hesabınızdan paranızı döviz olarak çekmek istiyorsanız sizin için en ideal yol bu yöntem olacaktır.

1- HSBC : Uluslararası banka olarak bu hizmeti Türkiye’ye ilk getiren bankalardan birisi HSBC bankasıdır. TL/$/€ ve TL/£/€ VEYA TL/€/£ işaretlerini gördünüz atm lerden ilgili para birimleri ile işlem yapabilirsiniz.

2- Garanti Bankası : Garanti bankası para çekme işlemleri için TL , DOLAR , EURO , ve Sterlin ile işlem sunarken para yatırma işlemlerinde ise sadece tl, euro ve dolar kabul etmektedir. Ancak garanti bankasının çok az sayıda paramatiği döviz işlemlerini desteklemektedir.

3- TEB Bank: Teb bankası atmlerinin büyük bir çoğunluğu döviz işlemlerini desteklemektedir. USD , GBP, EUR ve TL destekleyen teb bankasından günlük tl limitiniz ile oranlı olarak döviz çekebilirsiniz. Bankamatik kartınıza döviz hesabınızı tanımlatmanız gerektiğini hatırlatmakta fayda var . Bu işlem aslında hemen hemen tüm bankalarda gerekli bankanız müşteri hizmetlerini arayarak işleminizi hızlıca gerçekleştirebilirsiniz.

4- Vakıfbank : Atmlerinden dolar ve euro çekilebiliyor minumum çekim miktarı 50 USD veya 50 Euro iken maksimum miktar 1000 USD ve 1000 Eurodur.

5- İşbankası : İş bankası atmlerinin büyük çoğunluğunda bu özellik bulunmaktadır. İş bankası atmlerinde döviz hesabınıza döviz yatırma veya elinizdeki dövizi tl ye çevirerek tl hesabınıza aktarma, döviz hesabınızdan döviz çekme gibi tüm işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. İş bankası interaktif bankacılık kanalında müşteri numaranız da olan tüm hesaplarla işlem yapabilirsiniz. Minumum para çekme genellikle 50 $/€/£ iken üst limit 500 $/€/£ ‘dir.

Bunların dışında Türkiye geneline hizmet olarak sunmasalar da diğer bankalar, turistik yerler ve hava alanlarında döviz ile işlem yapılabilen atmler bulundurmaktadır. Biz bu yazımızda sizler için Türkiye geneli bu hizmeti sunan bankaları listeledik. Ayrıca döviz işlemlerinizde daha uygun kurdan işlem yapabilmek için bu “Bankadan Uygun Kurla döviz almak” konulu yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Aklnıza takılan sorunuz var ise Aşağıda ki yorum alanına yazabilir veya facebook sayfamıza özel mesaj yoluyla sorabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR?

Maaş aldığım bankadan en fazla ne kadar kredi çekebilirim?

Maaş aldığım bankadan en fazla ne kadar kredi alabilirim?

2016 yılı ekim ayında yapılan faiz indirimleri ile birlikte tüketici kredilerine olan talebin arttığı şüphesizdir. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE