29 Nisan 2017 , Cumartesi
Anasayfa / Banka Hesapları / Döviz hesabı nasıl açılır? Döviz hesabı açmak için neler gerekir?

Döviz hesabı nasıl açılır? Döviz hesabı açmak için neler gerekir?

Döviz kurunun çok hareketli olduğu günlerde özellikle döviz ile ödemeleri olan kişilerin mağdur olmaması için paralarını döviz olarak tutmalarında fayda var.

Bu yazımızda kolayca döviz hesabı açabileceğiniz ve gerek internet bankacılığı gerek ise ATM üzerinden döviz yatırıp çekebileceğiniz banka alternatiflerini siz için sıralayacağız.

Burada önemli bir nokta bankalarının çoğunun döviz hesapları için ayrıca hesap işletim ücreti aldığıdır. Bu yazımızda hesap işletim ücreti almayan birkaç banka ve diğer bankalar için döviz hesaplarından alacakları hesap işletim ücretlerini sizlere sunuyoruz.

  • CEPTETEB Döviz hesabı

Cepteteb Teb bank’ın dijital bankacılık platformudur. Cepteteb ile TL, USD, EUR VE GBP  para birimlerinde vadesiz hesap açabilirsiniz. Cepteteb ile hesap işletim ücreti ödemeden döviz hesabı açabilirsiniz. Cepteteb’in bir diğer önemli avantajı hesap bakiyeniz 200 Dolar , 200 Euro veya 200 GBP nin üzerinde ise günlük olarak faiz kazandırmasıdır. Cepteteb hesabınız varsa internet şubesinden döviz alma zorunluluğu olmadan döviz hesabınızı anında açabilirsiniz.

  • Enpara Döviz Hesabı

Finansbank’ın dijital bankacılık platformu enpara ile de yıllık hesap işletim ücreti ödemeden 1 dolar ile enpara internet şubesinden anında döviz hesabı açabilirsiniz.

  • İş bankası vadesiz döviz hesabı

İş bankasından döviz hesabını şubeden veya internet şubesinden açabilirsiniz. Minimum 10 USD veya dengi para biriminde alım yaparak hesap açabilmektesiniz. İş bankası 6 aylık dönem için 18 Dolar veya dengi para birimi hesap işletim ücreti uygulamaktadır.

  • Garanti Bankası Döviz Hesabı açma

Garanti bankasında yine şube veya internet şubesinden vadesiz döviz hesabı açarak döviz işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.  Ayrıca ATM ‘den döviz yatırıp çekebileceğiniz gibi döviz olarak havale ve EFT işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Garanti bankası vadesiz Euro hesaplardan 6 aylık dönem için 14 Euro hesap işletim ücreti almaktadır. Diğer para birimlerinde 14 Euro müdaili olarak tahsil edilmektedir.

  • Ziraat Bankası vadesiz döviz hesabı

Teknoloji yakalayan kamu bankalarından olan Ziraat Bankasından dilerseniz şubeden dilerseniz internet şubesinden anında döviz hesabı açabilirsiniz. ATM’den döviz işlemi sunmayan banka internet şubesinden döviz alabilir veya bozdurabilmenize olanak sağlıyor. Hesap işletim ücreti ile ilgili bilgi bulunmayan banka muhtemel olarak 3 aylık dönemlerde aldığı 20 TL lik hesap işletim ücretini döviz hesaplarına da uyguluyor olabilir.

Ayrıca döviz alımı, döviz bozumu veya döviz ile sık ödeme yapan kişiler mutlaka “ bankalardan uygun kurla döviz almak “ konulu makalemizi okumalıdırlar. Hemen okumak için tıklayınız.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR?

Bankadan Uygun kurla Döviz Almak

Bankadan uygun kurla döviz almak

Dövizde meydana gelen artışlar ile birlikte insanlar yeniden dövizi yatırım aracı olarak kullanmayı yaygınlaştırmaktadır. Tabi …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE