30 Mart 2017 , Perşembe
Anasayfa / Krediler / Faizsiz Kredi veren bankalar

Faizsiz Kredi veren bankalar

Reklamcıların dikkat çekmek adına geliştirdikleri bir diğer söylem. Faizsiz kredi veren bankalar konusunda detaylı bir araştırma yaptık.

Bazı bankalar 0 faizli kredi adı altında krediler sunmaktadırlar. Aslında bu faizsiz ama yüksek dosya masraflı almaktadırlar. Bir çok banka faizsiz kredi kampanyaları için zaten 1.000 TL ile 5.000 TL arasında ki tutarlar için vermektedir.  Bu tarz mikro kredilerin faiz ücreti de çok yüksek olmadığı için faizsiz olarak yansıtılsa da normalde 75 TL civarı alınması gereken dosya masrafı ücretlerini 250-300 TL civarına çekerek faizsiz kredi olarak sundukları kredide aslında faizi peşin olarak sizden bir şekilde tahsil ediyorlar. HSBC bankasının faizsiz kredi kampanyası ise 1.000 TL ile sınırlı ve sadece kredi kartı alanlara sunuluyor. Evet bu faizsiz bir kredidir ancak ön koşulu hsbc bank’tan yeni bir kredi kartı almaktır. Yani bir diğer deyişle yeni kredi kartı müşterimiz olun o şartla size 1.000 TL lik bir mikro krediyi faizsiz verelimdir.

Faizsiz kredinin hiç bir koşula bağlı olmadan da dosya masrafsız verilebileceği tek durum devletin belirli durumlarda belirli kişilere verdiği kredilerdir. Örneğin evlenmek isteyen 24 yaş altı gençlere verilen evlilik kredisi gibi. Bu tarz krediler kamu bankalarınca verilir ve faizi sizin yerinize devlet öder. Onun dışında kampanyalarda dip notları ve küçük açıklamaları mutlaka okumalısınız. Aksi takdirde faizsiz mikro kredi kullandığınızı düşünürken normal bir bankadan faizli kredi alacağınızdan daha fazla maaliyetle kredi kullanmış olabilirsiniz.

Ayrıca ingbank kredi notu yüksek olan kişilere düşük faizle kredi verebilmektedir. Kredi çekmeden önce yapılması gerekenler kredi notunuzu sorgulamak ve en uygun krediyi araştırmaktır. Kredi tahsis ücreti , dosya masrafı, sigorta masrafı vb tüm masraf ve kesintileri ayrıca aylık taksitlerinizi toplam geri ödeyeceğiniz parayı göz önünde bulundurarak kredileri incelediğinizde sizin için en uygun krediyi bulabilirsiniz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR?

Kredi kartı taksit sınırları

Kredi ve Kredi kartları ile ilgili yeni düzenleme 2016

Beklenen yeni düzenleme 22 eylül 2016 itibari ile kesinleşti. İşte kredi kartı taksit sayılarını ve …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE