31 Mart 2017 , Cuma
Anasayfa / Genel / Kredi Notu Sorgulama , Öğrenme

Kredi Notu Sorgulama , Öğrenme

kredi notu sisteminin ne olduğunu daha önceki Findeks Kredi Notu Nedir? yazımızda açıklamıştık. Kredi notu kısaca bankalarda işlem geçmişinizin tutulduğu bir veri tabanıdır. Bu veri tabanı daha önceki yıllarda sadece sisteme üye olan bankaların erişimine açıktı.

Artık günümüzde bireylerin kullanımına açılan kredi notu sistemi ile kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Kredi çekmeyi planladığınız zaman öncesinde notunuzu kontrol edip yükselterek kredi alma
prosedürünüzü kısaltabilir ve daha kolay kredi alabilirsiniz. Kredi notumu nasıl yükseltebilirim konulu makalemizi incelemenizi tavsiye ederiz.

Kredi Notumu Sorgulama? Kredi notu öğrenme?
Kredi notunuzu çalıştığınız bankaların internet şubesinden öğrenebileceğiniz gibi (örneğin iş bankası, garanti bankası , ing bank gibi) bankalar internet şubesinden kredi notunuzu öğrenmek için menü oluşturmuş durumdadırlar. Ayrıca findeks kredi notunuzu findeks’in kendi sitesinden de öğrenebilirsiniz.

findeks.com.tr adresinde aşağıda gösterilen yere TC kimlik numaranızı yazarak kredi notunuzu öğrenmek için ilk aşamayı tamamlayabilirsiniz.

Kredi notu sorgulama
Kredi notu sorgulama

İkinci aşamada altta görülen formu dolduruyoruz. Doğum tarihinizi findeks kredi notunu raporunuzun gönderilmesini istediğiniz email adresinizi giriniz.

Kredi notu öğrenme
Kredi notu öğrenme

Güvenlik sorusu olarak aile sıra no ve birey sıra no (Kimlik kartınızdaki kayıtlara uygun olarak girmeniz gerekmektedir) . Son olarak altta çalıştığınız bankalarda kayıtlı olan telefon numaralarınız listelenir. Orada bulunan ve kullanmak olduğunuz telefon numaranızı seçip ileri dediğinizde bir sonraki aşama cep telefonunuza gelen tek kullanımlık şifrenizi girip işleminizi tamamlayabilirsiniz. Kredi notunuz email olarak gönderilecektir.

Listelenen telefon numaralarını artık kullanmıyorsanız, öncelikli olarak aktif çalıştığınız bir bankadan telefon numaranızı güncellemeniz gerekmektedir. Diğer seçeneği ile çalıştığınız bir banka seçip o bankada kayıtlı olan telefon numaranızı listeletip, seçebilirsiniz. Tek kullanımlık şifreniz cep telefonuna ulaşmadıysa 180 saniye sonra yeniden gönder sçeeneğini deneyebilirsiniz. Bir sonraki aşamada bununla ilgili bir sayaç olacaktır. Kredi notu raporunuzu 3-5 dakika içerisinde  belirttiğiniz email adresinize gönderilecektir.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR?

Finansbank kredi kartı yapılandırma 2016

Finansbank Kredi Kartı Yapılandırma Deneyimi

Hepimizin haberlerde kredi kartı borçlarının 72 aya varan vade ile yapılandırabileceğini duyduğumuzda içimizde bir merak …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE