23 Nisan 2017 , Pazar
Anasayfa / Genel / Maaş aldığım bankadan en fazla ne kadar kredi alabilirim?

Maaş aldığım bankadan en fazla ne kadar kredi alabilirim?

2016 yılı ekim ayında yapılan faiz indirimleri ile birlikte tüketici kredilerine olan talebin arttığı şüphesizdir. Faiz indirimiyle birlikte tüm bankalar yeni kredi kampanyaları düzenlemeye başlamış ve daha fazla kredi verebilme imkanı elde etmişlerdir. Peki tüketici olarak istediğimi tutarda bir krediyi nasıl daha kolay alabiliriz? Bu yazımızda maaş aldığım bankadan en fazla ne kadar kredi alabilirim soruna yanıt bulmaya çalışacağız.

Banka seçimi

Öncelikle banka seçiminde en önemli noktalardan birisi hangisinin daha az masraf ve daha düşük faiz oranıyla kredi verdiğini incelemektir. Ancak istediğimiz kredi tutarını daha rahat alabilmek istiyorsak kredi notumuz yüksek olması ilk şartlardan biridir. Ayrıca yine bir diğer şart maaş aldığınız banka ile çalışarak kredi çekmek olacaktır. Eğer faiz oranları aynı veya çok yakınsa maaş aldığınız bankadan yapacağınız kredi başvurunuz daha iyi sonuçlanacaktır.

Gelir ve Ödeme Tutarı dengesi

Daha önce ki “En fazla ne kadar kredi kullanabilirim?” konulu konumuzda ele aldığımız gibi aslında tüm durumlarda bu konu belirgindir. Yasal olarak bir sınırlama bulunmamak ile birlikte, kredi notunuza bağlı olarak gelirinizin %30-50 arasında aylık takside sahip kredi verilebilecektir. Maaş aldığınız banka Tüketici kredilerinde maksimum vadenin 48 aya çıkarılması ile birlikte daha yüksek rakamlar çekebilme şansınız olacaktır. Örneğin net 2.000 TL geliriniz varsa maaş aldığınız banka size aylık ödemeniz 700-1000 TL olabilecek miktara kadar kredi verebilmektedir. Burada unutmamamız gereken şüphesiz ki ödeyebileceğimiz ve öderken çok zorlanmayacağımız miktarlarda borçlanmaktır. 2.000 TL maaşınız ile yaklaşık 25 bin ile 32 bin TL arasında bir kredi çekebilirsiniz.

Daha yüksek rakamlarla kredi çekebilmek için neler yapmak gerekir?

Bazen şartlar gereği gelirimizi zorlayacak kredilere ihtiyaç duyabiliriz. Bu gibi durumlarda kredi notumuzun yüksek olması şarttır. Ancak kredi notunuz ne kadar yüksek olursa olsun aylık gelirinizin tamamı veya %90 ‘ına denk gelen taksitli kredileri almanız mümkün olmayacaktır. Ancak ödeme gücünüze güveniyorsanız (belgelenemeyen gelirlerinizde varsa) ve aldığınız kredinin taksitlerini zorlanmadan ödeyebileceğinize inanıyorsunuz ipotek karşılığı krediler ile daha yüksek rakamlarda kredi kullanabilirsiniz. Örneğin evinizi veya aranızı ipotek ederek bankanın kredinize onay verme ihtimalini arttırabilirsiniz. Ancak borcunuzu ödeme zorluğu çekebileceğiniz kredilerde bunu yapmanız sizin için mantıklı olmayacaktır. Eğer borcunuzu ödeyemezsiniz ipotekli ev veya arabanın satılması durumu ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Bankacılık ve kredi işlemlerinizde daha rahat etmek için kredi notunuzu yüksek tutmalısınız. Kredi notumu nasıl yükseltebilirim? Konulu makalemizi incelemeniz bu konuda işinize yarayacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR?

Yasal Takiptekiler ve Kredi Veren Bankalar 2017

Yasal Takiptekiler ve Kredi Veren Bankalar 2017 – Önceki dönemlere ait olan tüketici kredinizi gecikmeli ödediyseniz …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE