29 Nisan 2017 , Cumartesi
Anasayfa / Genel / Yurt Dışından Kredi Alınır Mı?

Yurt Dışından Kredi Alınır Mı?

Banka işlemleri olarak bu yazıyı kaleme alma nedenimiz dün sizler gibi bir ziyaretçimiz’in facebook sayfasından bir soru sorması ve yaşadıklarını paylaşmasıdır.  Kredi arayışında olan kişilerin ihtiyaç durumunu kötüye kullanan insanlar tarafından zarara uğratılmasını engellemek için bu konuyu anlatıyoruz.

Yurt dışından kredi alabilir miyim?

Öncelikle yurt dışından bir bankadan kredi alamazsınız. Bankalar kredi vermek için ya ülkenin vatandaşı olmayı ya da o ülkede çalışma izni ile çalışmayı şart koşmaktadırlar. Bu nedenle Türkiye’de ikamet ederken yurt dışından kredi alabilme şansınız yoktur. Bu işlemi yapan sadece offshore bankalardır. Ancak onlarda bireysel olarak kredi vermek üzere kurulan bankalar değildir. Ticari işlemlerde kullanılmaktadır. Yazımızda bireysel olarak yurt dışından kredi alma ihtimaliniz üzerine konuşuyoruz.

Bizim sitemizin yorum alanına da çokça yabancı kredi teklifi şeklinde gerek Türkçe, gerek İngilizce yorumlar yazmaktadır. Biz sizler için o yorumları onaylamıyoruz ve siz görmüyorsunuz. Ancak kişiler bir şekilde kredi arayışında olan kişilere e-mail, sms ve benzeri yöntemlerle ulaşıyorlar. Daha sonrasında kredinizin onaylandığını belirtiyorlar ve sizden kredinizi alabilmeniz için kredi miktarına göre cuzi bir miktar para göndermeniz gerektiğiniz söylüyorlar. Dün akşam bize yazan ziyaretçimiz den 3.000 TL talep edilmiş ve maalesef ziyaretçimiz içinde bulunduğu durumun zorlaması ile bir umut bu parayı göndermiş. Daha sonrasında kişilere ulaşma imkanınız kalmayacaktır veya tekrar tekrar sizi dolandırmayı deneyecekler. Tek yaptıkları bu şekilde kişilerden para toplamaktır. Lütfen bu benzeri gelen emaillere , smslere güvenmeyiniz.

Ayrıca bir diğer konu Tefecilerdir. Bankalardan kredi alamayan ihtiyaç sahipleri bazen çaresizlik içerisinde bu kişilere başvurabiliyor veya bu kişiler aynı yöntemler ile size ulaşabiliyor. Öncelikle şunu unutmayın tek yol yasal bir banka’dan kredi çekmek olacaktır. Tefecileri istediği faiş faizler kötü olan durumunuzu daha da kötüye götürmekten başka işe yaramayacaktır.

Kredi notunuzun düşüklüğünden dolayı kredileriniz onaylanmıyor ise bir kaç içinde kredi notunuzu yükseltip tekrar deneyebilirsiniz? Kredi notumu yazımı nasıl yükseltebilirim? konulu yazımızı incelemenizi öneriyorum. Ayrıca içinde bulunduğunuz maddi zorluklar içinden çıkabilmek için en ideal yöntem kendinize ek gelir yaratmak olacaktır. Nasıl ek gelir elde edebileceğiniz tamamen size bağlıdır. Bunun için günümüzde bir çok alternatif çıkmaktadır. Aynı zamanda harcamalarınıza dikkat etmeniz de bu gibi dolandırıcıların eline düşmemeniz için oldukça önemlidir.
Özetle yurt dışından bireysel olarak kredi çekmek mümkün değildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR?

Yasal Takiptekiler ve Kredi Veren Bankalar 2017

Yasal Takiptekiler ve Kredi Veren Bankalar 2017 – Önceki dönemlere ait olan tüketici kredinizi gecikmeli ödediyseniz …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE