24 Nisan 2017 , Pazartesi
Anasayfa / Genel / E-devlet işbirliği olan bankalar

E-devlet işbirliği olan bankalar

E-devlet otomasyonunun başarılı uygulamalar gerçekleştirdiğini gözardı edemeyiz. Öyle ki bir çok birbirinden bağımsız olan devlet kurumları artık entegre şekilde vatandaş ile ilgili tüm detaylı bilgilere erişebiliyor bu da evrak hazırlama ve getir götür işlerinin büyük ölçüde azalmasıyla birlikte vatandaşa büyük kolaylık sağlıyor.

E devlet ‘in vatandaş girişi ile kişiler kendileri hakkında açılmış davalara, sgk kayıtların, prim dökümlerine, üzerlerine kayıtlı olan gsm hatlarına kadar bir çok işlemi yapabildiği gibi adrese dayalı nüfus kayıt bilgilerini de görebiliyorlar. Ayrıca bankalar bu sistem üzerinden adresinizi ve maaş detaylarınızı (sgk kayıtları) görebildiği için hiç bir belge istemeksizin sadece kimliğiniz ile kredi kullanımı sunabilmektedir.

Vatandaşın en büyük sıkıntılarından biri abbartılmış güvenlik seviyeli şifreler koyulması nedeniyle sürekli meydana gelen e-devlet şifresini unutma durumudur. E-devet şifresini unuttuğunuzda ya para ile ptt den veya daha sonradan gelişen sistem ile bir çok prosedür içeren işlemlerle zar zor yeniden belirleyebiliyordunuz. Ancak bankalar artık bu konuda da devletle işbirliği yaparak müşterilerine kolaylık sağlama yarışına girmiş durumdadır.

E-devlete internet bankacılığı şubeniz aracılığıyla şifresiz giriş yapabileceğiniz bankalar ve yapmanız gerekenler :

1- Denizbank : Deniz banka internet şubenize girdiğinizde orta üst tarafta yer alan e-devlet girişi sembölüne (aşağıdaki resimde gösterilen) tıklayarak e-devlete giriş yapabilirsiniz.

deniz-bank-e-devlet-girisi
Deniz Bank E-devlet Girişi

2- Garanti Bankası : Garanti bankası internet şubesine giriş yaptıktan sonra sağ menüde alt köşeye yer alan e devlet logosuna tıklayarak , e devlet şifresine ihtiyaç duymadan giriş yapabilirsiniz. Aşağıdaki resimde garanti bankası internet şubhesinde yer alan e-devlet giriş logosunu ve yerini bulabilirsiniz.

garanti-bankasi-e-devlet

3- İş bankası : İş bankası internet şubesinize giriş yaptıktan sonra , üst menüdeki e-devlet logosuna tıklayarak giriş yapabilirsiniz.

iş bankası e devlet şifresi giriş
iş bankası e devlet şifresi giriş

4- Yapı Kredi Bankası : Sisteme giriş yapmak için; Yapı Kredi Bireysel İnternet Şubesi’ne giriş yaptığınız da sağ alt köşede bulunan “e-Devlet Girişi” butonuna tıklamanız yeterlidir.
E devlet girişi butonuna tıkladığınızda (turkiye.gov.tr üzerinden) doğrudan e-Devlet Kapısı’na kimlik bilgileriniz doğrulanmış olarak yönlendirilirsiniz ve e-Devlet Kapısı’nda anında işlemlerinizi gerçekleştirmeye başlayabilirsiniz.
Bankaların bu hizmeti sunarken sağladıkları ortak avantajlar ve bilinmesi gerekenler ise şu şekildedir.

  • 1.E-devlet girişi için hiç bir ücret ödemezsiniz.
    2.E-devlet şifresine ihtiyaç duymazsınız ve şifrenizi unutma ile meydana gelen sorunlardan kurtulabilirsiniz.
    3.Sıra beklemeden dilediğiniz yerden iletişim kurabilirsiniz.
    4.E-devlete giriş yaptığınızda bankadaki kişisel bilgileriniz hiç bir şekilde e-devlet yapısı ile paylaşılmaz.
    5.E-devlete giriş yaptığınız internet şubesinde oturumunuz sonlandırılmaz. E-devlet yeni pencere de açılır mevcut oturumunuz ile bankacılık işlemlerinizi yapmayı sürdürebilirsiniz.

İnternet ve mobil bankacılık kullanmanın bir çok avantajı bulunduğunu ve bunlara her gün bir yenisinin eklendiği görebiliyoruz. Bankacılık işlemlerinizi sizde internet bankacılığından gerçekleştirerek hem zamandan tasarruf edip hemde daha düşük işlem ücreti ödeyebilirsiniz.
İnternet şubenizi kullanıma açmak konusunda veya herhangi bir konuda yardıma ihtiyacını var ise aşağıya yorum olarak yazabilir veya facebook sayfamıza özel mesaj olarak sorularınızı iletebilirsiniz. Editörlerimiz yardımcı olmaktan mutluluk duyacaklardır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR?

Finansbank kredi kartı yapılandırma 2016

Finansbank Kredi Kartı Yapılandırma Deneyimi

Hepimizin haberlerde kredi kartı borçlarının 72 aya varan vade ile yapılandırabileceğini duyduğumuzda içimizde bir merak …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE