27 Mart 2017 , Pazartesi
Anasayfa / Bankalar / Halkbank EFT ücretleri 2015

Halkbank EFT ücretleri 2015

Halkbankasının havale eft gibi para gönderme işlemlerinde aldığı masrafları inceleyeceğiz.

Bir çok bankası gibi halk bank da havale ve eft işlemleri için ücret almaktadır. Türkiye’de bir çok banka benzer bir politika ile havale ve eft işlem ücretlerini belirlemektedir.
Bu nedenle mümkün mertebe şubeden doğrudan para göndermek her bankada olduğu gibi halkbankasında da en son tercih etmek isteyeceğimiz yöntem olacaktır. Şubeden yapacağınız havale -eft işlemlerinde 20-300 türk lirası gibi faiş işlem ücretleri karşımıza çıkmaktadır.Oysa aynı işlemi ATM(Bankamatik) cihazı ile veya internet bankacılığı kanallarından çok daha uygun ücretlerle yapabileceğimizi unutmayalım.

Halkbank’dan halkbanka para gönderme işlem ücretleri 2015 (Halkbank havale işlem ücretleri 2015):

Örneğin halk bankasından halk banka para gönderme işlemi olan havale için şubeden bir seferlik yapacağınız para transfer işleminde ödeyeceğiniz ücret 20 TL ‘dir.
(Hesaptan hesaba gönderim yapıldığı durumda). Oysa aynı işlemi internet bankacılığın yaparsanız 0.90 TL , Telefon bankacılığı kanalı ile gerçekleştirirseniz 1.86 TL masraf ödersiniz.

Halkbank’dan diğer bankalara  para gönderme işlem ücretleri 2015 (Halkbank eft ücretleri 2015 ) :

Halkbankdan diğer bankaya para gönderme işlemi olan eft işlemlerinde ise kasada vereceğiniz eft talimatı 35 TL ile 300 arasında değişen %0.4 oranıyla ücretlendirilecektir.  Oranın küçük olmasında bakıp aldanmayınız. En düşük işlem masrafı 35 TL  olarak belirlenmiştir. Yani 10 TL bile göndermek isteseniz banka sizden 35 TL eft ücreti talep edecektir.
Hesap olmaksızın nakit eft işlemleri için ödeyeceğiniz tutar 40 TL den başlamaktadır. Aynı zamanda halkbankasında 16:30’a kadar gerçekleştirilen eft işlemleri için 16:00’dan sonra verilen talimatlar geç eft olarak değerlendirilmekte ve şubeden yapacağınız para transferlerinde ayrıca 15 TL ile ücretlendirilmektedir. Halk bankası eft saatleri ile ilgili yazımızı inceleyebilirsiniz.
İnternet bankacılığı ile yapacağınız eft işlemlerinizde ise halkbank eft işlem ücreti sadece 1.86 TL ‘dir. Ayrıca kasadan yapılan geç eft işlemleri gibi 16:00’dan sonra vereceğiniz talimatlara da herhangi bir geç eft ücreti yansıtılmamaktadır.

Özetle belirtmek gerekirse her bankada olduğu gibi halk bankasında da havale-eft ücretleri gibi konularda şubeden işlem yapmak akıl karı değildir. İnternet bankacılığı ile tüm para transfer işlemlerimizi çok daha düşük masraflarla yapabilir ve hem zamandan hem paramızdan tasarruf sağlayabiliriz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR?

qnb-nedir? QNB finanbank

QNB Nedir? Finansbank’ı kim satın aldı?

Bildiğiniz üzere finans bank yeni reklamlarını qnb Finansbank olarak yapmaya başladı. Peki Finansbank’ın adı neden …

3 yorumlar

  1. başka bankalar maaş müşterisinden eft almıyor siz neden alıyorsunuz

  2. Maaş müşterilerine de eft ücreti alınır mı? Allah belasını versin böyle bankanın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE