23 Nisan 2017 , Pazar
Anasayfa / Bankalar / Halkbank EFT ücretleri 2017

Halkbank EFT ücretleri 2017

Halkbank EFT ücretleri 2017 – Halkbankasının havale eft gibi para gönderme işlemlerinde aldığı masrafları inceleyeceğiz.

Bir çok bankası gibi halk bank da havale ve eft işlemleri için ücret almaktadır. Türkiye’de bir çok banka benzer bir politika ile havale ve eft işlem ücretlerini belirlemektedir.
Bu nedenle mümkün mertebe şubeden doğrudan para göndermek her bankada olduğu gibi halkbankasında da en son tercih etmek isteyeceğimiz yöntem olacaktır. Şubeden yapacağınız havale -eft işlemlerinde 20-300 türk lirası gibi faiş işlem ücretleri karşımıza çıkmaktadır.Oysa aynı işlemi ATM(Bankamatik) cihazı ile veya internet bankacılığı kanallarından çok daha uygun ücretlerle yapabileceğimizi unutmayalım.

Halkbank’dan halkbanka para gönderme işlem ücretleri 2017 (Halkbank havale işlem ücretleri 2017):

Örneğin halk bankasından halk banka para gönderme işlemi olan havale için şubeden bir seferlik yapacağınız para transfer işleminde ödeyeceğiniz ücret 23 TL ‘dir.
(Hesaptan hesaba gönderim yapıldığı durumda). Oysa aynı işlemi internet bankacılığın yaparsanız 0.90 TL , Telefon bankacılığı kanalı ile gerçekleştirirseniz 1.86 TL masraf ödersiniz.

Halkbank’dan diğer bankalara  para gönderme işlem ücretleri 2017 (Halkbank eft ücretleri 2017 ) :

Halkbankdan diğer bankaya para gönderme işlemi olan eft işlemlerinde ise kasada vereceğiniz eft talimatı 47 TL ile 350 arasında değişen %0.5 oranıyla ücretlendirilecektir.  Oranın küçük olmasında bakıp aldanmayınız. En düşük işlem masrafı 47 TL  olarak belirlenmiştir. Yani 10 TL bile göndermek isteseniz banka sizden 47 TL eft ücreti talep edecektir.
Hesap olmaksızın nakit eft işlemleri için ödeyeceğiniz tutar 41 TL den başlamaktadır. Aynı zamanda halkbankasında 16:30’a kadar gerçekleştirilen eft işlemleri için 16:00’dan sonra verilen talimatlar geç eft olarak değerlendirilmekte ve şubeden yapacağınız para transferlerinde ayrıca 12 TL ile eklenerek ücretlendirilmektedir. Halk bankası eft saatleri ile ilgili yazımızı inceleyebilirsiniz. Düzenli EFT  ücreti ise 3.47 TL ‘dir.
İnternet bankacılığı ile yapacağınız eft işlemlerinizde ise halkbank eft işlem ücreti sadece 1.86 TL ‘dir. Ayrıca kasadan yapılan geç eft işlemleri gibi 16:00’dan sonra vereceğiniz talimatlara da herhangi bir geç eft ücreti yansıtılmamaktadır. İnternet şubesinden düzenli eft verirseniz 0.43 TL ücret kesilir.

Özetle belirtmek gerekirse her bankada olduğu gibi halk bankasında da havale-eft ücretleri gibi konularda şubeden işlem yapmak akıl karı değildir. İnternet bankacılığı ile tüm para transfer işlemlerimizi çok daha düşük masraflarla yapabilir ve hem zamandan hem paramızdan tasarruf sağlayabiliriz.

Çağrı merkezinden yapılan EFT işlemleri için her bir eft için 3.76 TL ücret kesilmektedir. Çağrı merkezinden yapılan düzenli eft işlemleri içinde her eft başı 0.43 TL ücret kesilmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR?

Borç Kapatma Kredisi Kimlere Verilir?

Bankalarından kredi aldınız ve borçlarınızı artık ödeyemez duruma geldiniz veya kredi faizleri düştü. Bu nedenle …

5 yorumlar

  1. başka bankalar maaş müşterisinden eft almıyor siz neden alıyorsunuz

  2. Maaş müşterilerine de eft ücreti alınır mı? Allah belasını versin böyle bankanın

  3. Otomatik ödeme talimatı olanlara bi ayrıcalık tanınmıyor mu?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE