29 Mart 2017 , Çarşamba
Anasayfa / Bankalar / İş bankası iban sorgulama

İş bankası iban sorgulama

IBAN (International Bank Account Number) uluslararası banka hesap numarası’nın kullanımı uluslararası para transferlerinde zorunlu hale getirilmiştir. Türkiye de ki yönetmeliğe göre havale yani aynı banka içinde yapılan para transferleri dışında tüm işlemlerde iban zorunluluğu vardır. Ancak iban numarasını bilmiyorsanız ve temin edemiyorsanız bunu bildirerek Türkiye içinde ki diğer bankalara iban sız para gönderebilirsiniz.

Bu yazımızda sizler için İş bankası şube kodu ve hesap numarasından iş bankası iban hesap numarası sorgulama işlemi nasıl yapılır ? bunu sizlere anlatacağız.

Türkiye iş bankası iban sorgulama 

Bir tanıdığınıza para göndereceksiniz ancak tanıdığınız iş bankası şube kodu ve hesap numarasını size iletti. IBAN numarasını iletmedi. Bu durumda iş bankası iban sorgulama işlemi yaparak ilgili hesabın iban numarasını öğrenebilirsiniz. Bu işlemi gerçekleştirmek oldukça kolay. Hemen buraya tıklayarak iş bankasının sitesinden şube kodu ve hesap numarası sorgulama yaparak iş bankası iban numarasını öğrenebilirsiniz.

Para gönderimini diğer bankalardan yapacak olan alıcılara her zaman iban numaranızı iletmeniz işleminizin daha hızlı ve sorunsuz gerçekleşmesini sağlayacaktır.

İlginizi çekebilecek diğer konularımız : İş bankası eft saatleri 

iş bankası internet şubesi şifre alma
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR?

Yurt Dışına Çıkacaklara Banka-kredi kartı ve nakit kullanım önerileri

Yurt Dışına Çıkacaklara Banka-kredi kartı ve nakit kullanım önerileri

Daha önce çok sık yurt dışına seyahat etmiş birisi değilseniz , muhtemelen yurt dışına çıkmadan …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE