24 Nisan 2017 , Pazartesi
Anasayfa / Bankalar / iş Bankası Swift Kodu

iş Bankası Swift Kodu

Dünya’nın her yerinden Türkiye İş Bankası’ndaki hesabınıza para alabilirsiniz. Ayrıca yurt dışındaki iş bank temsilciliklerinden online işlem yapabilirsiniz. Swift işleminin uluslararası döviz transferi olarak adlandırıldığı daha önceki yazılarımızda açıklamıştık. İş bankası hesabınıza yurt dışından para alabilmek için yapmanız gerekenler nelerdir?

iş bankası swift kodu nedir?

Yurt dışından iş bankası hesabınıza para gönderileceği zaman karşı tarafa bildirmeniz gereken iş bankası swift kodu ISBKTRIS ‘dir. İş bankasının şubeler göre değişen bir swift kodu yapısı yoktur. Uluslararası para transferlerinde iş bankasını tanımlamak için sadece ISBKTRIS bu kod yeterlidir. Ayrıca paranızın daha hızlı ulaşması için bu kod dışında şube kodunuz ile birlikte hesap numaranızı da iletmeniz gerekecektir. (3500-1100222) gibi. Ancak iban numaranızı biliyorsanız karşı tarafa iş bankası iban numaranızı vermeniz yeterli olacaktır.

İş bankası hesabınız Amerika Birleşik Devletleri’nden (ABD’den) gönderilecek para transferlerinden CHIPS UID: 003546 ( Routing Code, ABA Number yerine de kullanılmaktadır.)

Yurt dışından gönderilen para kaç günde iş bankası hesabıma ulaşır?

Yurt dışından iş bankası hesabınıza iş bankası swift kodu ile gönderilen havaleler yaklaşık olarak 2-3 iş günü içerisinde iş bankası hesabınıza işlenir.

İş bankasından Yurt dışına para gönderme konulu makalemiz ilginizi çekebilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR?

Borç Kapatma Kredisi Kimlere Verilir?

Bankalarından kredi aldınız ve borçlarınızı artık ödeyemez duruma geldiniz veya kredi faizleri düştü. Bu nedenle …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE