23 Nisan 2017 , Pazar
Anasayfa / Bankalar / Ziraat Bankası EFT Saatleri 2017

Ziraat Bankası EFT Saatleri 2017

Ziraat Bankası EFT Saatleri 2017 Para transferleri bankacılık sektörünün en yoğun işlem kalemlerinden biridir. Bir bankadan başka bankaya para göndereme işlemine eft denir. EFT işlemi sadece eft saatleri içerisinde gerçekleşir. eft saatleri her banka için birbirinden farklıdır. Bu yazımızda ziraat bankası eft saatlerini inceleyeceğiz.

Ziraat bankası Eft saatleri 2017 yılında kaça kadar?


Ziraat bankası eft işlemlerini kabul ettiği saatler hafta içi ve resmi tatil olmayan günler için 08:30 ile 17:00 saatleri arasındadır. Bu saatler dışında ve resmi tatil günlerinde yapılacak olan eft işlemleri talimat olarak alınır ve bir sonraki iş günü işleme alınır.

Ziraat bankası eft hesaba geçmedi? Ne yapmalıyım?


Ziraat bankasından başka bir bankaya gönderdiğiniz paranın alıcının hesabına ulaşmaması durumunda öncelikle işlemi ziraat bankası eft saatleri içerisinde yapıp yapmadığınızı kontrol etmelisiniz. Hafta sonu ve resmi tatil günlerinde yaptığınız işlemlerin bir sonraki iş günü gerçekleşeceğini unutmayın. Eğer işleminizi eft saatlerinde gerçekleştirmişseniz ve gün içerisinde (genellikle en çok 30 dakikaya kadar) alıcının hesabına ulaşmamış ise gönderim yaptığınız hesap numarasını ve alıcı adı soy adını doğruluğunu kontrol ediniz. İsim uyuşmazlığı durumunda para alıcının banka hesabına iletilmeyecektir.  Bankaya göre değişen sürelerde kiminde gün içerisinde kiminde 3 iş günü içerisinde hesabınıza dönecektir. Hesap bilgileri doğru olduğu halde eft hesaba geçmemiş ise ziraat bankası ve alıcı hesabın olduğu banka ile görüşmeniz gerekmektedir. Eğer para havuzda bekletiliyorsa bu şekilde hesaba aktarılmasını sağlayabilirsiniz.

Ziraat bankası güncel eft ücretlerini öğrenmek için tıklayınız.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR?

Borç Kapatma Kredisi Kimlere Verilir?

Bankalarından kredi aldınız ve borçlarınızı artık ödeyemez duruma geldiniz veya kredi faizleri düştü. Bu nedenle …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE