Bireysel Müşteri Hakem Heyeti Başvurusu nedir? Nasıl yapılır?

Bireysel Müşteri Hakem Heyeti Başvurusu nedir? Nasıl yapılır?
28 Şubat 2015 tarihinde eklendi, 278 kez okundu.

Bugünkü yazımızda Türkiye Bankalar Birliği’ne yapılabilecek olan Bireysel Müşteri Hakem Heyeti başvuruları hakkında bilgi vereceğiz. Bildiğiniz gibi bankaların haksız olarak aldığı çeşitli ücret ve masrafları geri iade etmeleri yönünde çeşitli mahkemelerce emsal teşkil edecek şekilde alınan kararlar doğrultusunda sabitlenmiştir.

Bankalardan masrafları geri almak için neler yapmak gerekir?

Bu aşamada da bize düşen yeri geldiğinde 1 liranın bile hesabını yaparken bankalardan kredileri veya hizmet alırken ya da kredi kartı aldığımızda bize dayatılan ücretlerin peşinedüşmektir. Peki bu sürece  nereden başlamamız gerektiğini biliyor muyuz? . Bu aşamada bankaislemleri.com olarak size yol gösteren  Bireysel Müşteri Hakem Heyeti  bavuruları konulu yazımızı kaleme aldık. Öncelikle aldığımız kredilerin belgelerini elimizde yoksa ödeme tablosu ve kredi alınırken kesilen masraf bilgilerini de gösteren belgeleri ilgili bankadan talep etmek suretiyle alıyoruz. Daha sonra buradan daha ayrıntılı bir şekilde yapmamız gerekenleri öğreniyoruz. Bu bilgi ve belgeleri elde ettikten sonra Bireysel Müşteri Hakem Heyeti ‘ne başvuru formunu doldurarak elimizde olan bilgileri ve belgeleri kullanarak Türkiye Bankalar Birliği Hakem Heyetine başvurumuzu yapıyoruz. Eksik veya yanlış bilgi girdiğimiz takdirde başvurumuzun olumsuz sonuçlanmasıyla karşı karşıya kalabileceğimizi unutmayalım.

Bireysel Müşteri Hakem Heyeti  Başvuru Formunu Nereden Bulabilirim?

Bireysel Müşteri Hakem Heyeti ‘ne başvuru formuna (http://www.tbb.org.tr/tr/tuketiciler-icin/musteri-sikayetleri-hakem-heyeti/basvuru-formu/304) adresinden ulaşabilirsiniz.

Başvurular Hangi kanallar aracılığı ile Gönderilebilir?

Hakem Heyeti’ne başvurularınızı elektronik posta, faks ve posta gerçekleştirebilirsiniz.

Bireysel Müşteri Hakem Heyeti iletişim bilgilerini ilgili yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Bireysel Müşteri Hakem Heyetine başvurmak ücretli mi?

Bireysel Müşteri Hakem Heyeti başvuruda bulunmak tamamen ücretsizdir.

Önemli Not : Bireysel Müşteri Hakem Heyeti’ne başvurmadan önce konu ile ilgili bankanıza başvurmanız gerekmektedir.

Bir önceki yazımız olan Tüketici kredisi kaç günde onaylanır? başlıklı makalemizde Tüketici Kredisi, Tüketici Kredisi Kaç Günde Çıkar? ve onay süreci hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git