Eğitim Kredisi İçin Banka alternatifleri

Eğitim Kredisi İçin Banka alternatifleri
15 Eylül 2015 tarihinde eklendi, 223 kez okundu.

Okulların açılması ile birlikte eğitim masraflarında meydana gelen artışlar için bankaların sunduğu özel faiz oranları kredi türlerinden birisi de eğitim kredileridir. İlkokuldan üniversiteye doktoraya kadar eğitim harcamaları için ihtiyaç duyduğunuz krediyi sunabilecek bankalar üst limit ve taksit tutarları ile birlikte sizler için inceleyeceğiz.

is bankasi eğitim kredisi

İş Bankası Eğitim Kredisi: Eğitim Kredisi; öğrencilerin özel okul, üniversite gibi eğitim giderlerinin finansmanında kullanılabilir. İş bankasından eğitim kredisi başvurusu yapabilmek için öğrenci veya kayıt belgesi ya da okul ücretini gösteren bir belge ile başvuru yapabilirsiniz. İş bankası eğitim kredisini sadece şubeler aracılığıyla kullandırdığı için iş bankası eğitim kredisine başvurabilmek için şubeye gitmeniz gerekmektedir. Faiz oranı ve ödeme tutarları şubede size bildirilecektir.

vakif-bank-egitim-kredisi

Vakıfbank Eğitim Kredisi : Vakıfbank ilköğretimden , üniversiteye kadar tüm öğrencilerin ihtiyaçları için halden anlayan eğitim kredisi alternatifi sunmaktadır. Vakıfbank eğitim kredisini maksimum 1 yıl vade ile ve 40.000 TL üst limit ile sunmaktadır. Düşündüğümüzde eğitim yılı masrafının 1 yıl olduğunu göz önünde bulundurursak , 1 yıllık vade eğitim kredisi için gerçekten uygundur. Kredi tahsis ücretini bulunmayan eğitim kredisi için vakıfbank güzel bir alternatif sunuyor. Eğitim kredisi başvuruları için yine tüm bankalarda olduğu gibi kredi başvurularında istenilen klasik belgelerin yanı sıra öğrenci belgesi veya okula kabul belgesi istenmektedir.

Ziraat Bankası Eğitim Kredisi : Her türlü okul , dershane , kurs vb eğitim giderleriniz için kullanabileceğiniz eğitim kredisi için öğrenci belgeniz ile ziraat bankasına başvuru yapabilirsiniz. Eğitim kredilerinde maksimum 24 ay vade sunan ziraat bankası , istenirse 24 ay vadeli kredi olarak , istenirse kredili mevduat hesabı olarak eğitim kredisi imkanı sunarak diğer bankalardan farklı bir yaklaşım izliyoruz. Kredili Mevduat hesabının ne olduğunu öğrenmek için “kredili mevduat hesabı Nedir?”  başlıklı konumuzu inceleyebilirsiniz. Ziraat bankası eğitim kredilerinde şahsi ve/veya maddi teminat talep etmektedir ve kredi süresince hayat sigortası yaptırmaktadır.

Garanti Bankası eğitim kredisi :
Özel okulda okuyanlar için sunulan eğitim kredilerinde 100.000 TL ye kadar 36 ay vade seçeneği sunan garanti bankası eğitim kredisinde ek yüksek vade ve üst limiti uygulayan bankadır. Özel okul kredisinde öğrenci belgesi veya ösym ‘den kazandığı özel okulu gösteren belge ile bşavurabileceğiniz eğitim kredisinde sabit taksitli veya artan taksitli kredi seçenekleri ile birlikte sunuluyor olması da ayrı bir avantaj sayılmaktadır.

Denizbank Eğitim Kredisi :
Denizbank eğitim kredisi ile 36 ay vade ve 60.000 TL üst limit ile kullandırılmaktadır. Yine tüm bankalarda olduğu gibi öğrenci kabul belgesi ile başvuru yapılabiliyor. Kredi tahsis ücreti olarak sabit 50 tl alan deniz bank ayrıca sigorta yapılmasını istiyor.

Bir önceki yazımız olan Kredi borcu haciz işlemleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler başlıklı makalemizde kredi borcu haciz işlemleri, geciken kredi borcu ve kredi borcu ödenmezse ne olur? hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git