Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar 2017

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar 2017
3 Ağustos 2017 tarihinde eklendi, 184 kez okundu.

Düzenli bir işi ve resmi olarak da belgeleyebildikleri geliri olmayan ev hanımlarının kredi ya da kredi kartı kullanabilmeleri, ancak bazı şartlar ile mümkün olmaktadır. Özellikle kredi konusuna gelecek olursak, bankadan bir gelir belgesi olmadan kredi alınabilmesi için ya özel bir belgesiz kredi kampanyasının olması ya da kişilerin kendisine kefil olacak birisi ile birlikte bankalara müracaat etmesi gerekmektedir. Ev hanımlarına kredi veren bankalar, ancak yukarıda belirtmiş olduğumuz şartlar tamamlandıktan sonra kredi alabilecektir.

Çalışmayan evv hanımları için doğrudan bir kredi hizmeti olmadığından dolayı, bilinen ihtiyaç kredilerine başvurular kabul edilecektir. Fakat, gelir belgesiz bir şekilde kredi imkanı bayanlara sunuluyor olsa da, banka sicilleri en önemli durum olarak değerlendirilecektir. Her ne kadar kadınların kredi sicilleri ve kredi notlarında bir problem olmayacağı düşünülse de, kullandıkları kredi kartı ya da eşlerinin kredi kartlarına yönelik çıkarılan ek kartlar, onların banka sicili ve kredi notlarını belirleyici nitelikte olmaktadır. Eğer bu alanda bir ödeme bozukluğu meydana gelmiş ise, kredi alınması giderek zorlaşacaktır.

Ev Hanımları Hangi Şartlarla Kredi Alabilir?

Ev hanımlarının bankalardan kredi alabilmesi için yukarıda belirttiğimiz gibi eşlerinin kendilerine kefil olması ya da bankaların belgesiz kredi hizmeti sunuyor olması gerekmektedir. Buna ek olarak kadınların çalışmadan kredi alabilmeleri için herhangi bir gayrimenkulden ya da yatırım hesabından gelirlerinin de olması yeterli olacaktır. Eğer adına kayıtlı bir ev varsa ve kiracısı ile de resmi olarak bir sözleşme yapılmışsa, bankaya bu belge ile birlikte de başvuru yapılabilecektir.

Gayrimenkul kirasının yanı sıra, bankada bulunan bir yatırım hesabı ya da vadeli mevduat hesabı varsa, ilgili birikim ile ilgili hesap cüzdanınızı yanınıza alarak bankalara başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Faiz geliri göz önünde bulundurularak bir ödeme planı hazırlanabilecektir.

Yukarıda bahsettiğimiz gibi ev hanımlarına kredi veren bankalar bazı şartlar tamamlandıktan sonra zorluk çıkarmadan onlara kredi hizmeti sunmaktadır. Fakat, gelir yerine geçebilecek bir kira ya da faiz geliri, buna ek olarak da bir kefil bulunsa bile, banka öncelikli olarak kredi notunuza, ardından da banka sicilinize bakacaktır. Bu iki etken, eğer sorunsuz bir şekilde sonuçlanırsa ve belirttiğimiz şartlardan da en az biri tamamlanıyorsa, başvurunuzu gönül rahatlığı ile yapabilirsiniz.

ev hanımlarına kredi veren bankalar

ev hanımlarına kredi veren bankalar

Reddedilen kredi veya kredi kartı başvurularının banka sicilini olumsuz etkilediği bilindiğinden dolayı bireyler kredi başvurularından önce Findeks sorgulaması yapmalıdırlar. Bu sorgulama işlemi, Findeks’in internet sitesi ya da çalışmakta olduğunuz bankanın internet bankacılığı ve mobil bankacılık hesapları üzerinden yapılabilmektedir. Ortalama olarak 8 Türk Lirası bir bedel ile yapacağınız sorgulamada, 5 yıla kadar ki banka geçmişinizi ve Findeks notu olarak bilinen kredi notunuz sizlere sunulacaktır. Kredi notunuz 1400’ün altında değil ve Findeks Risk Raporu sonucunuzda da bir takibe düşen dosyanız bulunmuyorsa, banka siciliniz kredi almanıza engel olmayacaktır.

Ev Hanımları İçin Belgesiz Kredi Veren Bankalar

Resmi bir gelirleri olmasa bile, birçok ev hanımının bankada bulunan bir hesabı ya da kullandığı bir kredi kartı bulunmaktadır. Bundan dolayı, bankadan bankaya değişmekle birlikte ortalama olarak 10 bin TL’lik kredi başvurusu için bankalar şubeye gitme ya da belge zorunluluğunu sizlere sunmayacaktır. Bu doğrultuda, Aktifbank, Türkiye İş Bankası, QNB Finansbank, Akbank, TEB, Garanti Bankası ve Vakıfbank, başvuru yapılabilecek bankalar için örnek teşkil etmektedir. Bu bankalar aracılığı ile bir kredi almak isteyen ev hanımları, belirtmiş olduğumuz tutarlarda ya da daha düşük miktarlarda internet başvurusu için internet bankacılığı ile mobil bankacılık hesaplarını kullanmaları yeterli olacaktır. Bazı durumlarda onaylanan krediler doğrudan bankaya yatırılmasa da, bankaya gidip kredi kullanım sözleşmesini imzaladıktan sonra teslim edilmektedir. Bu işlemde ise herhangi bir gelir belgesi göstermek zorunda değilsiniz.

Garanti Bankası Ev Hanımlarına Özel Kredi

Ev hanımlarına kredi veren bankalar arasında yer alan Garanti Bankası, hem banka şubeleri hem de mobil ortamlardan yapılan tüm başvuruları değerlendirmektedir. Bankaya yapacağınız kredi başvurularında şubeleri tercih ederseniz, kesinlikle bir kefilinizin yanınızda olması gerekecektir. Fakat, internet ortamında yapılan kredi başvurularında düşük bir miktar seçerseniz, bu durumda herhangi bir kefil gerekmeden işlem alabilirsiniz.

Ev hanımları için özel bir kredi hizmeti vermekte olan Garanti Bankası, otomobil almak, ev ihtiyaçlarını karşılamak ya da bunun gibi temel ihtiyaçların karşılanması amacıyla 10 bin TL’ye kadar ev hanımları için kredi sunmaktadır.

Akbank Ev Hanımlarına Belgesiz Kredi

Bayanlara özel olarak hazırlanan ihtiyaç kredisi için Akbank da oldukça kaliteli hizmet sunmaktadır. Bankanın ev hanımlarına belgesiz bir şekilde kredi sunması mümkün olsa da, bireylerin burada en fazla 20 bin TL için başvuru yapması gerekmektedir. Ayrıca, Akbank’ın hazırladığı bu kredi paketi için, Akbank üzerinde bir ticari veya da vadesiz mevduat hesabınızın olması, internet bankacılığı ile mobil bankacılık hizmetini alıyor olmanız ve son olarak da kredi risk raporu için sonuçlarınızın iyi olması yeterlidir. Bu şartları tamamladıktan sonra yapacağınız başvurulara yönelik örnek hesaplamamız da aşağıdaki gibidir.

  • Kredi Miktarı: 20 bin TL
  • Vade Süresi: 48 Ay
  • KKDF Oranı: %15.00
  • BSMV Oranı: %5.00
  • Efektif Yıllık Faiz Oranı: %22,3025
  • Aylık Kredi Faiz Oranı: %1,39
  • Ödeme Planı: Aylık ve eşit miktarlarda taksitli
  • Aylık Kredi Taksiti: 608,75 TL

Görüldüğü gibi Akbank’ın ev hanımları için geliştirmiş olduğu gelir belgesiz kredi paketinde %1,39 gibi düşük bir faiz uygulaması bulunmaktadır. 48 ay gibi uzun bir vade ile de sahip olunacak bu kredi, mobil bankacılık ve internet bankacılığı üzerinden doğrudan başvurular yapılacaktır. Onaylanan krediler için ise Akbank şubelerine giderek Kredi Kullanım Sözleşmesi’ni imzalamanız gerekecektir.

 

Bir önceki yazımız olan İş Kurma ve İşyeri Açma Kredisi 2017 başlıklı makalemizde iş kurma desteği ve girişimci destekleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git