Garanti çok para birimli hesap

Garanti çok para birimli hesap
21 Mayıs 2015 tarihinde eklendi, 206 kez okundu.

Garanti Bankası Çok Para Birimli Hesap

Bir çok yeniliği Türk bankacılık sektörüne kazandıran garanti bankasının yeni hesap türlerinden biri olan çok para birimli hesap nedir?

Temel olarak vadeli bir hesap türü kategorisine alabileceğimiz çok para birimli hesap temel özellik olarak faiz işleyen bir vadeli hesaptır.
Ancak paranızı bir para birimine bağlamak istemediğiniz de kullanabileceğimiz hesap türüdür. Vadeniz bozulmadan paranızı TL/USD/EUR/CHF/GBP Para birimleri arasında değiştirebilirsiniz.
Özellikle döviz kurlarında ani hareketlerin olduğu şu günlerde çok kullanışlı bir hesap olacaktır. Hesap açarken belirleyeceğiniz minumum 2 maximum 3 para birimi ile hesabınızı açabilirsiniz.

Çok para birimli hesap açmak için alt limit nedir?

100.000 TL ve karşılığı döviz ile çok para birimli hesap açabilirsiniz.

Çok Para Birimli Hesap açılışı sırasında alınan açılış komisyon alınır mıu ve bu komisyonu iade alabilir miyim?
Çok para birimli hesap açılışında açılış tutarına bağlı olarak yüzdesel olarak bir komisyon alınmaktadır. Hesap açılışında hesap açılan para birimi üzerinden alınan çok para birimli hesap açılış komisyonu,
Bu komisyonu Çok Para Birimli Hesabınızı erken kapatmamanız durumunda, açılış komisyonu ve ilgili para birimi için, hesap açılışında belirlenen Çok Para Birimli Hesap faiz oranı üzerinden açılış komisyonuna işleyen faiz, sözleşme süresi sonunda iade edilir.

Çok Para Birimli Hesap nasıl açtırabilirim?
Çok Para Birimli Hesabınızı size en yakın Garanti şubesinden açtırabilirsiniz.

Çok para birimli hesabınız ile Para birimi değişikliklerini bakiyenin tümü veya bir kısmı ile istediğiniz sayıda yapabilirsiniz.

Garanti bankası EFT saatlerini içeren yazımızı okudunuz mu?

Bir önceki yazımız olan Bankaların ücret alabileceği işlemler 2015 başlıklı makalemizde bddk, banka işlem ücretleri ve yasaklanan ücretler 2015 hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git