Halk Bank EFT Saatleri 2017

Halk Bank EFT Saatleri 2017
24 Haziran 2015 tarihinde eklendi, 294 kez okundu.

Halk bankası Türkiye’de ki bir diğer kamu bankasıdır. Halk bankasından yapacağınız eft ne zaman hesaba geçer? Halk bankası eft saatleri kaça kadar?
Halkbank eft sorgulama işlemi nasıl yapılır sorularının yanıtını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Halk bankası eft kaça kadar?

Bir çok banka da olduğu gibi halk bankasında da eft saatleri sabah 08:00’da başlayıp 16:30 ‘a kadar sürmektedir. 16:30 sonrasında yapacağınız eft işlemleri bir sonraki iş günü alıcı bankaya ulaşacaktır.

Halk bankası eftleri ne zaman hesaba geçer?

Halk bankasından yaptığınız eft işlemlerinde, eğer işleminizi eft saatleri yani 08:00 ile 16:30 saatleri arasında gerçekleştirmişseniz gün içerisinde ve genellikle 10 dakikayı bulmayan bir süre zarfı içerisinde
eft alıcının hesabına ulaşacaktır. Çok nadir yoğunluklardan dolayı bu süre bir miktar daha uzayabilir.Resmi tatil günü öncesi ve yarım iş günlerinde bankalarda yoğunluk daha fazla olduğundan dolayı eft lerin hesaba işlenmesi bir saate kadar zaman alabilir.

Halk bank EFT Sorgulama işlemi nasıl yapılır?

Halkbankası hesabınızdan iş günleri içerisinde ve 08:00 ile 16:30 saatleri arasında yaptığınız eft hesaba ulaşmadıysa veya ulaşıp ulaşmadığı ile ilgili kesin bilgi almak istiyorsunuz. Halk bank eft sorgulama işlemi yapmalısınız.
Halkbank eft sorgulama işlemi sadece müşteri temsilcisinden bilgi alabilirsiniz. Eğer hesap numarası doğru ise ve alıcı adı soyadı doğru girildiyse ve halkbank yetkilisi işlem normal gerçekleşmiş dediği halde eft hesaba geçmemiş ise bu kez
para gönderdiğiniz bankayı arayınız. Bankalar bazen çeşitli nedenlerle gelen eftleri havuzda bekletebiliyor. Bankadan havuzda bekletilen parayı hesaba işlemesini isteyerek EFT işleminizin tamamlayabilirsiniz.

Halk bankası havale ve eft işlem ücretlerini konu alan makalemiz için tıklayınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git