Halkbank EFT ücretleri 2018

Halkbank EFT ücretleri 2018
24 Haziran 2015 tarihinde eklendi, 3.596 kez okundu.

Halkbank EFT ücretleri 2018 – Halkbankasının havale eft gibi para gönderme işlemlerinde aldığı masrafları inceleyeceğiz.

Bir çok bankası gibi halk bank da havale ve eft işlemleri için ücret almaktadır. Türkiye’de bir çok banka benzer bir politika ile havale ve eft işlem ücretlerini belirlemektedir.
Bu nedenle mümkün mertebe şubeden doğrudan para göndermek her bankada olduğu gibi halkbankasında da en son tercih etmek isteyeceğimiz yöntem olacaktır. Şubeden yapacağınız havale -eft işlemlerinde 20-300 türk lirası gibi faiş işlem ücretleri karşımıza çıkmaktadır.Oysa aynı işlemi ATM(Bankamatik) cihazı ile veya internet bankacılığı kanallarından çok daha uygun ücretlerle yapabileceğimizi unutmayalım.

Halkbank’dan halkbanka para gönderme işlem ücretleri 2018 (Halkbank havale işlem ücretleri 2018):

Örneğin halk bankasından halk banka para gönderme işlemi olan havale için şubeden bir seferlik yapacağınız para transfer işleminde ödeyeceğiniz ücret 23 TL ‘dir.
(Hesaptan hesaba gönderim yapıldığı durumda). Oysa aynı işlemi internet bankacılığın yaparsanız 0.90 TL , Telefon bankacılığı kanalı ile gerçekleştirirseniz 1.86 TL masraf ödersiniz.

Halkbank’dan diğer bankalara  para gönderme işlem ücretleri 2018 (Halkbank eft ücretleri 2018 ) :

Halkbankdan diğer bankaya para gönderme işlemi olan eft işlemlerinde ise kasada vereceğiniz eft talimatı 47 TL ile 350 arasında değişen %0.5 oranıyla ücretlendirilecektir.  Oranın küçük olmasında bakıp aldanmayınız. En düşük işlem masrafı 47 TL  olarak belirlenmiştir. Yani 10 TL bile göndermek isteseniz banka sizden 47 TL eft ücreti talep edecektir.
Hesap olmaksızın nakit eft işlemleri için ödeyeceğiniz tutar 41 TL den başlamaktadır. Aynı zamanda halkbankasında 16:30’a kadar gerçekleştirilen eft işlemleri için 16:00’dan sonra verilen talimatlar geç eft olarak değerlendirilmekte ve şubeden yapacağınız para transferlerinde ayrıca 12 TL ile eklenerek ücretlendirilmektedir. Halk bankası eft saatleri ile ilgili yazımızı inceleyebilirsiniz. Düzenli EFT  ücreti ise 3.47 TL ‘dir.
İnternet bankacılığı ile yapacağınız eft işlemlerinizde ise halkbank eft işlem ücreti sadece 1.86 TL ‘dir. Ayrıca kasadan yapılan geç eft işlemleri gibi 16:00’dan sonra vereceğiniz talimatlara da herhangi bir geç eft ücreti yansıtılmamaktadır. İnternet şubesinden düzenli eft verirseniz 0.43 TL ücret kesilir.

Özetle belirtmek gerekirse her bankada olduğu gibi halk bankasında da havale-eft ücretleri gibi konularda şubeden işlem yapmak akıl karı değildir. İnternet bankacılığı ile tüm para transfer işlemlerimizi çok daha düşük masraflarla yapabilir ve hem zamandan hem paramızdan tasarruf sağlayabiliriz.

Çağrı merkezinden yapılan EFT işlemleri için her bir eft için 3.76 TL ücret kesilmektedir. Çağrı merkezinden yapılan düzenli eft işlemleri içinde her eft başı 0.43 TL ücret kesilmektedir.

Bir önceki yazımız olan 18 Yaşından Küçüklere Hesap Açan Bankalar başlıklı makalemizde 18 yaşından küçüklere banka hesabı, ilk imza ve işbank hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Halkbank EFT ücretleri 2018 Konusuna 7 Yorum Yapıldı
 1. Anonim dedi ki:

  başka bankalar maaş müşterisinden eft almıyor siz neden alıyorsunuz

 2. Bekir bey dedi ki:

  Maaş müşterilerine de eft ücreti alınır mı? Allah belasını versin böyle bankanın

  1. adminbank dedi ki:

   Maalesef Bekir bey bir çok banka maaş müşterilerinden dahi EFT ücreti almaktadır.

 3. Zeki dedi ki:

  Otomatik ödeme talimatı olanlara bi ayrıcalık tanınmıyor mu?

  1. adminbank dedi ki:

   Evet ücretler düşmektedir. yazımıza eklendi bakabilirsiniz.

 4. Buhari dedi ki:

  Halk bankasından eft numarası ile para çekebiliyor muyuz? Arkadaşlar

 5. ebru dedi ki:

  arkadaşım dün aksam halkbank hesabından ziraat hesabıma eft yaptı saat 5i gecti hala hesabıma düşmedi.Bu kadarda olmaz ya

Sayfa başına git