24 Nisan 2017 , Pazartesi
Anasayfa / Havale-EFT İşlemleri / Bayram Tatilinde Eft İşlemleri

Bayram Tatilinde Eft İşlemleri

24 Eylül kurban bayramı tatili ile birlikte bir çok insanın aklında , bayramı nasıl geçireceği sorusu yer alıyor. Olası mağduriyetleri önlemek için bayram süresince yapılabilecek ve yapılamayacak daha doğrusu kısa sürede tamamlanamayacak para transferleri ile ilgili detaylı bir yazı hazırlayalım istedik.

Havale işlemleri aynı banka arasında olan işlemlerdir ve bu nedenle bayramlar dahil tatillerde gerçekleşir. Örneğin garanti bankasında ki hesabınızdan yine garanti bankasında ki hesaba göndereceğiniz para transferleri bayram tatilinde gerçekleşecektir. Aynı şekilde atmlerden yapılacak para yatırma işlemleri de anında alıcının hesabına işlenecektir. Ancak eft işlemi bir bankadan başka bir bankaya para gönderme işlemidir ve merkez bankacılığı aracılığı ile gerçekleşir. Merkez bankası bayram tatilinde kapalı olacağı için işlemleriniz gerçekleşmeyecektir.

23 Eylül çarşamba günü saat 11:30’dan sonra bankalar arası para transferi olan eft işlemi yaparsanız bu eft işleminiz 28 Eylül Pazartesi sabah saat 9-11 arasında tamamlanacak ve alıcının hesabına ulaşacaktır. Sevdiklerinizin veya çocuklarınızın bayramda parasız kalmaması adına para transfer işlemlerinizi 22 eylül veya 23 eylül saat 11:00’dan önce tamamlamınızı öneririz. Bayram gibi uzun sürekli tatiller sonrasında bankalararası işlemlerde birikmeler meydana geldiği için normalde sabah 9 gibi hesaba işlenen eft lerin bankalar tarafından hesaba işlenmesi 11 hatta 12’yi bulabilir. Bu gibi gecikmelerin de meydana gelebileceğini aklınızda tutun.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR?

Paypal Alternatifleri

Paypal Alternatifleri

Öncelikle şunu belirtmekte fayda var arkadaşlar paypalı hangi kullanıcı tipiyle kullanıyorsunuz. Buna göre alternatifler ortaya …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE