24 Nisan 2017 , Pazartesi
Anasayfa / Havale-EFT İşlemleri / İş bankası eft saatleri 2017

İş bankası eft saatleri 2017

İş bankası eft saatleri 2017 – İş bankasından diğer bankalarda ki hesaplara para gönderme işleminizi kısaca eft olarak adlandırıyoruz. EFT işlemleri bankalar arası işlemlerdir.
EFT işleminin ne olduğunu anlattığımız EFT nedir hangi saatlerde yapılır? konulu yazımızda bulabilirsiniz.

İş bankası eft saatleri içerisinde yapacağınız para transferleri aynı gün alıcı banka hesabına geçecektir. Bu saatlerin dışında yapacağınız para transfer işlemleri bir sonra ki iş günü alıcının banka hesabına ulaşacaktır.

İş bankası eft saalteri 09:00 ile 17:00 ‘dır. Hafta içi ve resmi tatil olmayan günlerde bu saatler (iş bankası eft saatleri) içerisinde yapacağınız işlemler genellikle 5-10 Dakika arasında alıcının banka hesabına ulaşacaktır.Bu süre yoğunluğa göre uzayabilsede 30 dakikayı genellikle geçmemektedir. Eğer eft saatleri içerisinde işlem yaptıysanız ve 30 dakika içerisinde alıcının hesabına eft işlemi ulaşmadıysa gönderdiğiniz hesap numarasını ve isim bilgisini kontrol ediniz.EFT işlemlerinde yazdığınız isim ve alıcı hesabın sahibinin ismi tam olarak eşleşmediği durumlarda eft hesaba geçmeyecektir. Bir süre askıda kalabilir veya hesabınıza geri gelebilir.

EFT Hesaba iletilmemiş ise ne yapabilirim?

Eğer bu 30 dakika içerisinde eft’niz alıcı hesabına ulaşmadıysa iş bankası eft sorgulama işlemi yapmanız gerekmektedir. Bu işlemi şubeniz veya telefon bankacılığı aracılığıyla yapabilirsiniz. Banka yetkilileri para transferinizin durumu ile ilgili detaylı bilgilendirmeyi size yapacaktır.
Yarım iş günü olan durumlarda 09:00 ile 11:45 saatleri arasında eft işlemi yapabilirsiniz. Bu durumu da bankayla iletişime geçmeden önce göz önünde bulundurunuz.

İş bankası eft günleri?

Hafta içi ve resmi tatil olmayan günlerde eft işlemi yapılabilir hafta sonu veya resmi tatil günlerinde yaptığınız işlemler bir sonra ki iş günü gerçekleşecektir. Örneğin cuma günü 1 Mayıs ise , 1 mayıs resmi tatil olduğu için 4 mayıs pazartesi (eğer başka bir tatil yoksa) hesaba geçecektir. Cumartesi ve pazar günleri yapacağınız eft işlemleri ise pazartesi günü gerçekleşecektir. Eğer pazartesi günü herhangi bir resmi tatile geliyor salı veya sonraki ilk iş gününde gerçekleşecektir.

İş bankası hafta sonu havale yapılabilir mi?

Havale işlemi aynı bankada bulunan başka bir hesaba para gönderme işlemidir. Bu nedenle merkez bankasından bağımsız olarak gerçekleşmektedir. Bu nedenle ister iş günü ister değil 7/24 havale işlemi yapabilirsiniz ve para anında alıcının hesabına geçer. Havale işlemi için herhangi bir gün ve saat sınırlaması bulunmamaktır. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR?

Paypal Alternatifleri

Paypal Alternatifleri

Öncelikle şunu belirtmekte fayda var arkadaşlar paypalı hangi kullanıcı tipiyle kullanıyorsunuz. Buna göre alternatifler ortaya …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE