30 Mart 2017 , Perşembe
Anasayfa / Havale-EFT İşlemleri / İş bankası EFT ücretleri 2015

İş bankası EFT ücretleri 2015

Türkiye’de bankalar arası para transferi işlemlerine EFT (elektronik fon transferi ) adı verildiğini daha önceki yazımızda anlatmıştık. Peki iş bankasında diğer bankalara para transfer etmek istediğimizde yapmamız gerekenler neler ve masrafları nelerdir?

iş bankası EFT ücretleri 2015

İş bankasından EFT işlemi gerçekleştirebileceğiniz 4 farklı kanal vardır. ve iş bankası eft ücretlerini her kanal için ayrı olacak belirlemiştir.

İş bankası ile Şube’den yapacağınız EFT ücretleri 2015:

39 TL ile 330 TL Arası ücretlendirilecektir.* Düzenli EFT talimatı vermeniz durumunda ücret sabit 6 TL olacaktır. Düzenli olmayan işlemler için %0.5 oranında ve minimum 39 TL EFT ücreti alınmaktadır. EFT işlemleri için şube kanalını kullanmak pek mantıklı değildir. İnternet bankacılığı işlemlerini kullanmak istemiyor bile olsanız ATM’lerde bu işlemi gerçekleştirmeniz durumunda daha az işlem ücreti ödeyeceğinizi unutmayınız.

İş Bankası Bankamatik (ATM) ‘den yapacağınız EFT ücretleri 2015 :

İş bankası bankamatiklerinden yapacağınız EFT işlem ücreti 7.50 TL olarak belirlenmiştir.Bu tutar gönderdiğiniz tutara bağlı değildir. 10 TL ‘de göndermek isteseniz 7.50 TL dir. 1.000 TL de göndermek isteseniz 7.50 TL^dir*

İş Bankası İnternet Bankacılığı / İşCep / İşPAD/ İşWap EFT işlem ücretleri 2015:

iş bankası ile internet bankacılığı , işcep, işpad ve iş wap kanalları ile yapacağınız EFT işlemleri 3.50 TL  olarak belirlenmiştir.*

İş Bankası Telefon Bankacılığı EFT İşlem Ücretleri 2015 : 

İş Bankası telefon bankacılığı EFT işlem ücreti  3.50 TL ‘dir.*

İş Bankası Çağrı Merkezi EFT İşlem Ücretleri 2015 :

İş bankası Çağrı merkezi üzerinden gerçekleştirilecek EFT işlem ücreti 25.00 TL‘dir*

* Fiyatlar 2 Mart 2015 tarihinde iş bankasının kendi sitesinden alınmıştır BKZ : İş bankası eft ücretleri

** İş bankası maaş hesaplarından veya belirli müşterilerden belirli şartlar altında EFT ücreti almayabiliyor. Bu konu ile ilgili bankanızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Görüldüğü üzere internet bankacılığı kanalları veya telefon bankacılığı ile EFT işlem ücretleri daha uygundur. Eğer bu kanallara erişiminiz yok ise ATM’den EFT işleminizi gerçekleştirmek yararınıza olacaktır. Mümkün mertebe şubeden EFT yapmayınız. 

İş bankası İnternet bankacılığı şifre alma konulu yazımızdan işbankasından internet bankacılığı şifrenizi nasıl oluşturabileceğiniz öğrenebilirsiniz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR?

Paypal Alternatifleri

Paypal Alternatifleri

Öncelikle şunu belirtmekte fayda var arkadaşlar paypalı hangi kullanıcı tipiyle kullanıyorsunuz. Buna göre alternatifler ortaya …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE