HSBC EFT Ücretleri 2017

HSBC EFT Ücretleri 2017
24 Ocak 2017 tarihinde eklendi, 440 kez okundu.

HSBC hesabınızda başka bir banka da ki hesabınıza para göndermek için EFT işlemi yapmanız gerekmektedir. Günümüzde çok az sayıda banka EFT işlemi için ücret almamaktadır. EFT ücreti almayan bankalar 2017 konulu güncel makalemiz çok yakında sizlerle olacaktır.

HSBC EFT Ücretleri

HSBC 2017 yılında eft ücretlerini güncellemiştir. HSBC bankasından yapacağınız EFT işlemlerinde kullanacağınız bankacılık kanallarına göre 3 TL ile 400 TL arasında işlem ücreti ödemeniz gerekmektedir.

Burada tüketici olarak mümkün olan en düşük işlem ücretlerini ödemek için en doğru kanaldan eft işlemimizi gerçekleştirmemiz olacaktır.

HSBC şubeden eft ücretleri 2017 : Yüzde 0.50 olarak belirtilmiştir. Minimum 42 TL maksimum 375 TL dir. Şubeden eft işlemi yapmak çok masraflıdır. Bu nedenle kimseye şubeden EFT işlemi yapmayı önermiyoruz.

HSBC telefon bankacılığı eft ücreti: HSBC telefon bankacılığından EFT ücretlerini 2017 yılında şu şekilde değiştirmiştir. Yüzde 0.40 oranından hesaplanır. Minumum 20 TL Maksimum 50 TL olacaktır. HSBC bank telefon ile eft işlemi de oldukça masraflıdır.

HSBC internet şubesinden eft ücreti 2017 : 4.00 TL sabit ücreti vardır. HSBC bankasında olan en düşük eft ücretlerinden birisidir. Ancak bir çok bankada olduğu gibi HSBC bankası da geç eft işlemlerinden bir miktar daha fazla ücret almaktadır. HSBC bankası geç eft ücreti 6.50 TL ‘dir.

HSBC cep şubesinden eft ücreti 2017 : Geçtiğimiz yıllarda mobil bankacılık kanalından ücretsiz EFT hizmeti sunan HSBC bankası 2017 yılı itibari ile 3.00 TL sabit ücret uygulamasına geçmiştir. HSBC bankasında ki hesabınızdan başka bir bankada ki hesaba para gönderme işlemini en az masraf ödeyerek yapabilmek için cep şubesini kullanmanız sizin için en avantajlı yöntem olacaktır.

 

Özetleyecek olursak ; HSBC bankasından eft işlemi yapmanız gerekiyorsa en son tercihiniz şube ve telefon bankacılığı olmalıdır. İnternet şubesinden veya cep şubesinden EFT işleminizi düşük ücretler ile yapabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Paypal Alternatifleri başlıklı makalemizde paypal, paypal alternatifler ve payoneer hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git