30 Mart 2017 , Perşembe
Anasayfa / IBAN & SWIFT / Akbank IBAN Sorgulama

Akbank IBAN Sorgulama

IBAN (International Bank Account Number) ‘in kısaltmasıdır. Yani Türkçesi uluslararası banka hesap numarası’dır. Uluslararası para transferlerinde meydana gelen aksaklıklar ve yarattığı yüksek maaliyetleri (ama zaman olarak ama parasal olarak)nedeniyle geliştirilmiş yeni bir sistemdir. Bu sistem ile hatasız ve hızlı şekilde uluslararası para transferlerinin gerçekleştirilmesi hedeflenmektedir. Türkiye’de ki her banka gibi akbank da iban sistemine dahildir.

Akbank IBAN sorgulama işleminiz akbank internet sitesinden şube kodu , hesap numaranız ve hesabınızın türü ile ilgili bilgileri girerek yapabilir ve akbank iban numaranızı öğrenebilirsiniz.

Akbank iban sorgulama işlemi sayfası için tıklayınız.

Açılan pencere de öncelikli olarak hesap türünüzü seçmelisiniz. Vadesiz tl veya usd , eur vb para birimlerinde açılmış hangi hesabınızın iban numarasını öğrenmek istiyorsanız onun türünü , şube kodunu ve hesap numaranızı girdiğinizde size akbank iban numaranızı belirtecektir. Aşağıdaki ekrandaki gibi formu doldurup gönder dediğinizde iban numaranız belirecektir.

Akbank Iban Sorgulama
Akbank Iban Sorgulama

Akbank iban sorgulama işlemi işte bu kadar basittir. Ayrıca akbank swift kodunu da uluslararası transferlerde kullanmanız gerekebilir. Akbank swift Kodu konulu makalemizi inceleyerek akbank swift kodunu öğrenebilirsiniz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR?

Vakıfbank Swift Kodu

Vakıfbank Swift Kodu

Türkiye’nin sayılı kamu bankalarından olan vakıfbank, yaygın şube ağıyla hizmetlerine devam ediyor. Vakıfbank’ta hesabı bulanan …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE