29 Mart 2017 , Çarşamba
Anasayfa / IBAN & SWIFT / Garanti Bankası IBAN Sorgulama 2015

Garanti Bankası IBAN Sorgulama 2015

Bankalararası para transferlerinde IBAN kullanımı gün geçtikçe yaygınlaşmaktadır. Türkiyenin öncü bankalarından Garanti Bankasının IBAN sorgulama işlemi internet sitesi üzerinden yapılabilmektedir. Bankalararası para transferlerini IBAN kullanarak yapmak müşteriler açışından her zaman daha avantajlı olacaktır. Bankalararası Para transfer işlemi olan EFT ‘lerde para sadece hesap numarasına işlenez, aynı zaman alıcının adı soyadının da göndericinin bildirdiği ad soyad ile eşleşmesi gerekir. Bu nedenle yanlış kişinin hesabına para transferi pek de mümkün değildir.

Garanti Bankası IBAN Sorgulama nasıl yapılır?

Garanti Bankası IBAN Sorgulama Ekranı
Garanti Bankası IBAN Sorgulama Ekranı

Garanti bankasından iban numaranızı öğrenmek veya garanti bankasına EFT ile para göndereceksiniz göndericinin şube kodu ve hesap numarası bilgisine sahip olmanız gerekir. Yukarıda ki resimde olan sayfaya buradan ulaşıp garanti bankası iban numarası sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.  Resimdeki şube kodu alanına şube kodunu yazınız (Eğer garanti bankası şube numaranızı bilmiyorsanız şube kodları  linkine tıklayarak garanti bankası şube kodunuzu öğrenebilirsiniz.) Hesap numarası alanına hesap numarasını yazarak tamam tuşuna basınız . Garanti bankası IBAN numaranız ekrana gelecektir.

Not: Linki verilen sayfadan sadece Garanti Bankası IBAN sorgulaması yapılabilmektedir.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR?

Vakıfbank Swift Kodu

Vakıfbank Swift Kodu

Türkiye’nin sayılı kamu bankalarından olan vakıfbank, yaygın şube ağıyla hizmetlerine devam ediyor. Vakıfbank’ta hesabı bulanan …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE