24 Nisan 2017 , Pazartesi
Anasayfa / IBAN & SWIFT / Yapı Kredi Swift Kodu | Bic Kodu

Yapı Kredi Swift Kodu | Bic Kodu

Uluslararası para transferleri işleminde bankaların birbirlerini tanımasını kolaylaştırmak adına geliştirilmiş sisteme swift denir. BIC(Bank identifier Code) olarakte bilinen bu sistem ile her bankanın kendisine ait bir banka tanımlama kodu bulunmaktadır. İthalat ihracat yapanlar bilirler yurt dışına döviz transfer ederken veya yurt dışından döviz transfer edilecekse bankanın swift kodu mutlaka belirtilmelidir.

Yapı kredi swift kodu : YAPITRISXXX ‘dır. Transfer işleminiz USD veya EUR para birimlerinde yapılacaksa kodu bu şekilde kullanabilirsiniz. Diğer para birimlerinde swift işlemi yapabilmeniz için yapı kredi bankası swift kodu YAPITRISFEX ‘dir.

Yapı Kredi BIC kodu : Bic kodu swift kodu ile aynıdır.

Yapı kredi bankası şubeden ve internet şubesinden swift ile döviz transfer talimatlarınızı günün 24 saati kabul etmektedir. Yapı kredi bankasından yurt dışına para transferleri ile ilgili detaylı bilgiyi buradan alabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR?

Vakıfbank Swift Kodu

Vakıfbank Swift Kodu

Türkiye’nin sayılı kamu bankalarından olan vakıfbank, yaygın şube ağıyla hizmetlerine devam ediyor. Vakıfbank’ta hesabı bulanan …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE