23 Nisan 2017 , Pazar
Anasayfa / IBAN & SWIFT / Ziraat Bankası IBAN Sorgulama

Ziraat Bankası IBAN Sorgulama

Banka hesaplarınız için iban sorgulama işlemlerini ilgili bankanın web sitesinde araçlarından yapabilirsiniz. Bu yazımızda ziraat bankası iban numarası öğrenme yollarını sizlere konulacağız.

Ziraat bankasında ki hesabınıza başka bir banka’dan para transfer edileceği zaman göndericiye iban numaranızı vermeniz işleminizin daha sağlıklı ve hızlı bir şekilde gerçekleşmesini sağlayacaktır. IBAN ile yapılan para transferleri doğrulama sistemine tabi olduğu için paranın yanlışlıkla başka bir hesaba geçme gibi bir ihtimali yoktur. Bu nedenle ziraat bankası hesap numaramıza bağlı iban numarası öğrenerek para transfer edecek kişiye vermeliyiz.

Ziraat bankası iban sorgulama işlemi internet sitesi üzerinden yapılabilmektedir. Türkiye’deki tüm bankaların iban numaraları TR ile başlar. Toplam 26 karakterden oluşur . TR den sonraki 24 karakter sadece rakamlardan oluşur ve öncelikle bankanızı daha sonra şubenizi ve hesap numaranızı barındıracak şekilde tasarlanmıştır.

Tüm dünyada ortak kodlama sistemi olarak adlandırabileceğimiz IBAN(International Bank Account Number) ‘dir. Ziraat bankası iban sorgulama işleminizi
internet sitesinden şubenizi ve müşteri numaranız ile ek no’ olarak adlandırılan numaranızı biliyorsanız kolaylıkla buradan gerçekleştirebilirsiniz.

Ziraat bankası eft işlem saatleri ile yazımız ilginizi çekebilir. Ziraat Bankası EFT saatleri 2015

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR?

Vakıfbank Swift Kodu

Vakıfbank Swift Kodu

Türkiye’nin sayılı kamu bankalarından olan vakıfbank, yaygın şube ağıyla hizmetlerine devam ediyor. Vakıfbank’ta hesabı bulanan …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE