İcralık Olanlara Kredi Veren Bankalar

İcralık Olanlara Kredi Veren Bankalar
20 Haziran 2017 tarihinde eklendi, 32.719 kez okundu.

Bankalardan hiçbir şekilde kredi almaları mümkün olmayan ya da çok ağır şartlarda kredili ürün kullanma şansı bulunan kişilere baktığımızda, bankaların kara listesinde olanlar, kırmızı kalem çekilenler ya da almış oldukları kredili ürünlerin ödemelerini zamanında yapmadıklarından dolayı kredi notları düşük olan kişiler karşımıza çıkmaktadır. Bu özelliklere sahip olan banka müşterileri arasında durumu en zor ve karışık olan grup ise, kara listede olanlardır. Çünkü, bankaların kara listesinde olan kişiler için imkanlar sonuna kadar kısılmış durumdadır. Her ne kadar internet üzerinden kara listede olanlara kredi veren bankalar yada gelir belgesiz kredi veran bankalar şeklinde birçok yazı paylaşılıyor olsa da, çok azının gerçeği yansıttığını ve belirtilmese de şartların oldukça ağır olduğunu bilmenizde fayda vardır.2017 itibari ile kara liste affı gelmiştir bu aftan yararlanmanızı tavsiye ederiz.

Kara listede olanlara kredi veren bankalar için imkanların bu kadar kısıtlı olmasındaki neden ise, Kredi Kayıt bürosu üzerinden yapılan sorgulamanın olumsuz olarak sonuçlanmasıdır. Bilindiği gibi bankaların tamamı ortak bir sistem üzerinden vatandaşlık numaranız yardımı ile tüm bankacılık sektörü geçmişinizi görüntüleyebilmektedir. Karşılarına çıkan kara liste durumu ise başvuruların işleme alınmasını bile engelleyecektir.

İcralık Borcu Olanlar Ne Yapmalıdır?

Öncelikle, kara listede olan ya da borcu icraya verilen kişilerin nasıl bir yol haritası çizmeleri gerektiğine bakalım. Bankadan almış olduğunuz ihtiyaç kredisi, konut kredisi, taşıt kredisi ya da herhangi bir kredi kartı borcunuzdan dolayı bankalar ile problem yaşamanız mümkündür. Genellikle bir aylık ödeme gecikmesi kalıcı bir hasar oluşturmasa da, bankaların borcun tahsilatı için idari takip başlatması ya da banka dosyanızı icra yollarına sunması, genellikle 90 günlük yani 3 aylık gecikme durumlarında karşılaşılan bir durumdur. Eğer bu süre içerisinde borcunuzu ödememişseniz, kara liste kaydınızın oluşturulması ile sonuçlanacaktır.

Dosyanız icraya düştüğü zaman ise tek yapmanız gereken hangi bankadaki borcunuz icralık olmuşsa o banka ile görüşmek ve borcunuzu ödeyeceğinizi ama borcunuzu bunun için yapılandırmanız gerektiğini belirtmelisiniz. Yapılandırma işlemleri, 2017 yılında yapılan kredi sicil affı ve yapılandırma düzenlemeleri ile birlikte, 48 ay ve üzerinde vade süreleri ile gerçekleşebilmektedir. Bu sayede, hem kredi sicil affından faydalanabilir hem de icralık işlemlerinizi durdurabilirsiniz.

kara listede olanlara kredi veren bankalar

kara listede olanlara kredi veren bankalar

İcralık Olanlar Nasıl Kredi Alır?

Kara listede olanlara kredi imkanı tanıyan bankalar doğrudan yapılacak başvurulara ne yazık ki olumlu yanıt vermeyecektir. Fakat, kara listede olanların tekrar bankacılık işlemlerinden faydalanabilmeleri ve ihtiyacı olan parayı da yasal yollardan bulabilmelerinin sağlanması için kredi sicil affından faydalanması gerekecektir. Sicil affı tamamen kişilerin borçlarını ödemiş ya da toplam borçlarını yapılandırmaları ile birlikte faydalanılan, kara listeden çıkılması ve banka sicilinin temizlenmesini konu alan bir yasal uygulamadır. Kişiler sicil affı konusunda birçok tereddüt yaşasa da, 27 Ocak 2017 tarihinde yayınlanan Resmi Gazete bildirisine bakılacak olursa, tamamen yasal bir durum olduğu ve bankaların ilan tarihinden itibaren 6 ay boyunca bu yasayı uygulamak zorunda oldukları görülecektir.

Eğer kara listede olanlara kredi veren bankalar konusunda arayışlarınız hep boşa çıkmış ve bir şekilde kredi almanın yollarını arıyorsanız, doğrudan kredi sicil affı için araştırma yapmalısınız. Bunun için yapmanız gerekenleri ve uygulanması halinde icralık olanların bile kredi almasını sağlayacak olan yöntemleri şu şekilde sıralayabiliriz.

 • Sicil affı için ilk olarak bankalara olan borcunuzu ödemeniz gerekiyor. Eğer ceza aldığınız borcu zaten ödemişseniz ve buna rağmen Findeks Risk Raporu oluşturduğunuzda takibe düşmüş borcunuz görünüyorsa, bankaya başvuru yaparak sicil affından faydalanmalısınız.
 • Borcunuzu henüz ödeyememişseniz ve yapılandırdığınız bir kara liste borcunuz varsa, yine banka şubelerine başvurarak yeni bir yapılandırma işlemi yapmalısınız. Yapılandırma işlemleri maliyetli olarak düşünülüyorsa, vade sürelerinin uzatıldığı ve faiz oranlarının da düşürüldüğü bilinmelidir.
 • Farklı bankalardan takibe düşmüş veya icralık olduğunuz borçlarınız varsa da, borç transferi yani borç kapatma kredisi işlemleri yaptıktan sonra kredi sicil affına başvurmalısınız.
 • Borç transferi ya da borç kapatma kredisinde temel amaç farklı bankalara olan borçlarınızın tek bir kredi ve tek bir banka aracılığı ile toplanmasıdır. Böylelikle hem farklı bankalara yüksek miktarda ödeme yapmak zorunda kalmayacaksınız hem de borçlarınız yapılandırılmış olarak görüleceğinden dolayı yine kredi sicil affına başvuru yapabileceksiniz.
 • Bir faktörde kredi notudur.Kredi Notonuz düşükse nasıl kredi alacağınız hakkında bilgiye Kredi notu düşük olanlara kredi imkanı makalemizden yararlanabilirsiniz.

Kredi Sicil Affı İçin Hangi Bankalara Başvurulur?

Kara listede olanlara kredi veren bankalar olmamasından dolayı, ancak yukarıda belirttiğimiz kredi sicil affı şartlarını yerine getirenler tekrardan kredi kullanabilme şansına sahip olabilecektir. Sicil affı için başvuracağınız bankalar ise, ülkemizde resmi bir şekilde faaliyette bulunan özel, kamu ve katılım bankalarının tamamıdır. Türkiye İş Bankası, Garanti Bankası, Ziraat Bankası, Denizbank, Halkbank, Vakıfbank, QNB Finansbank, Odeabank, Fibabanka, ICBC Turkey, HSBC ve Kuveyt Türk Katılım Bankası gibi tüm bankalardan bu sicil affı için başvurunuzu yapabilirsiniz.

Kredi Sicil Affından Sonra Hangi Bankadan Kredi Alırım?

Kredi sicil affı için hangi şartları taşımanız gerektiğini az önce belirtmiştik. Bu şartlar tamamlandıktan sonra yapacağınız başvuru işlemleri ortalama olarak 1 ay içerisinde sonuçlanacak ve yeni bir kredi, kredi kartı ya da vadeli mevduat gibi işlemlerden faydalanacaksınız. Ama, kara listede olanlara kredi veren bankalar ve sicil affı sonrasında başvuru yapacağınız bankalar yine bazı şartlar arayacaktır.

Sicil affı sayesinde kara listeden çıkmış ve borcunuzu da ödediğinizden dolayı icralık dosyanızın önemi kalmamış olsa da, düzeltmeniz gereken bir kredi notunuz olduğunu unutmamalısınız. Eğer kredi notunuzu Türkiye ortalaması seviyesi olarak kabul edilen 1400’ün üzerine çıkaramazsanız bankalar yine kredi sunamayacaktır. Eğer kredi notunuzu yükseltip, banka sicilinizi temizlemiş ve bir de gelir belgesini bankaya sunabiliyorsanız, kredi kullanmaya başlayabilirsiniz. Fakat, ilk etapta konut kredilerinden olumlu yanıt alamayabilir, yalnızca düşük limitlerde olan ihtiyaç kredileri için olumlu sonuç alabilirsiniz.

alternatif-para-bulma

alternatif-para-bulma

Alternantif Para Bulma Yöntemi Senetle Para

Bankalardan ümidimiz kalmadı alternatif olarak para bulmamımız gerekiyor iş te bu noktada bize banka dışında para bulmamız için farklı yöntemler gerekiyor.Son yıların gözde para tahsis yöntemlerinden olan senetle para çoğu insanlar tarafından tercih edilmektedir.Bizde bu konuda yaptığımız araştırmalar ve deneyimlerimizi sizinle paylaşmak isteriz.Senetle Para Veren Yerler 2018 konulu yazmızı okumanız tavsiye ederiz.

Bir önceki yazımız olan Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiketler:

İcralık Olanlara Kredi Veren Bankalar Konusuna 101 Yorum Yapıldı
 1. SEFa dedi ki:

  Benim bankaya borcum yok ama kradi çekemiyorum bana bu konuda bilgi verebilirmisiniz

 2. Hikmet agus dedi ki:

  Beni bankaya borcum var onun için lazlml

 3. Reis edis dedi ki:

  Te 537 320 41 14 bana yardımcı olmanızı isty

 4. Mshmut dedi ki:

  Bankalardan kredi alamıyorum 05443631286

 5. Yatjns dedi ki:

  Bnm bankaya borcum var ve odmemm için ihtiyacım var yardımcı olurmusun z 05398377772

 6. büket derya demirel dedi ki:

  slm işletme sahiliyim 5 yıldır bu tarihten önce sıkıntılarım oldu icraya ama tüm borçları ödedim ve bitti ama malesef kredi kullanamıyorum yardımcı olursanız sevinirim

  1. Anonim dedi ki:

   Mrb buket hanım eyer her hangi bir borcunuz yoksa tüm borçlarınızı ödediyseniz ..ve vergi mükelefi iseniz hiç kimsenin yünlendirmesine bakmaksızın kimseyede bir para ödemenize gerek yok ticari evraklarınızı alıp bulunduğunuz yere en yakın merkez bankasına gidip ticaret yaptığınızı vergi mükelefi olduğunuzu beyan edin ve sizin bir borcunuz olmadığını ama geçmişte yaşadığınız sıkıntilardan dolayi bankalarla çalışmaktan zorlandığınızı size yardımci olmalarını ve geçmişteki sicilinin temizlenmesini isteyin size yardımci ollacaklardır…kimseye minet etmeye gerek yok bu sizin hakınız

 7. Seyhan bayır dedi ki:

  0506 908 3333 yardımcı olursanız sevinirim

 8. Anonim dedi ki:

  Bankalar borcu olana kredi vermesin adam eski borcunu ödememiş yenisini nasıl ödeyecek af felan çıkmasın

 9. Anonim dedi ki:

  05325579446

 10. Anonim dedi ki:

  530 581 57 90

 11. tlofon 05349457614 dedi ki:

  Ben
  t koksal snkurkiredie ihtiya cimvar

  1. Hidayet cengiz 05383480898 dedi ki:

   Ben emekliyim 1720tl maaş alıyorum eşime ssk dan yazı geldi 40 bın yatır emekli ol diyor fakat hiç bir bankadan alamadım sorarken de poğanım düşdü maaşımın hepsini alabilirsiniz ek gelirim var 2500 tl ayrıca maaş alıyorum

   1. Anonim dedi ki:

    05322513729 arayın kredi işlerinizde yardımcı olalım

 12. Coşkun dedi ki:

  05437317211 ararsanız sorularım var acil

 13. Anonim dedi ki:

  Sezgin 05333196031

 14. Burak dedi ki:

  0536 724 53 o2 icralik oldugumdan dolayi bu 3 uncu isimden olusum icrakagidi geldiginden dolayi calistirmiyolar rica etsem yardimci olurmusunuz.

 15. Murat arpa dedi ki:

  Benim 3 bankaya aldığım kredim icralık durumda ayrıca 3 özel sektörede borcum var bütün borcumu kapatıp bir yere borçlanmak istiyorum bana yardımcı olursanız sevinirim.

 16. Murat arpa dedi ki:

  Ben bu icralardan kurtulmama yardımcı olun bu arada borcumun tamamı 50000 bin tl ile kapanıyor

 17. Ahmet Coşkunırmak dedi ki:

  Farklı bankalardan kredi çektim ve yaklaşık 60 bin TL yi tek bir bankadan çekip 48 ay vade uygulayabilirsek rahat bir nefes alacağım. Borcumu ödeyebileceğim.İcra takibim Yok sadece kredi puanım düşük bankalara yapmış olduğum başvurular olumsuz sonuçlanıyor. Bu konuda nasıl bir yol izlemeliyim?5302806481

 18. KASIM dedi ki:

  Benim kredi kartlarından yasal takib im var borcum yaklaşık 13 000 emekliyim maaşımda hiç bir kesinti falan yok bana nasıl yardımcı olabilirsiniz dönüş yaparsanız sevinirim. Tel.05326067706

  1. Anonim dedi ki:

   Maasi ptt ye aldir.. aktiffbank icralikta olsa kredi veriyor.ptt ye danış

  2. U y dedi ki:

   Maası pttye aldir.aktiffbank veriyor. Icralikta olsa.

 19. Ali dedi ki:

  Slm 35tl yuzune iş bankası 2015de takibe aldırmış kırmızı damga yedim otuz beş TL yuzune şimdi kredi ve kredikartı alamıyorum nasıl yapım simdi ve puan durumu 1200

 20. Murat sayal dedi ki:

  İcralık durumdayım bana yardımcı olurmusunuz

 21. Özgùr dedi ki:

  Numaram05468609463 yardimcî olursaniz sevinirim

 22. huseyin dedi ki:

  Acil nakit lazim 5396647150 hxhuseyin@hotmail.com

 23. Ozan dedi ki:

  Nakit ihtiyacı için yardımcı olabilecek var ise ulaşırsa sevinirim 05530464379

 24. serkan dedi ki:

  Acil 05435940762

 25. Anonim dedi ki:

  05452731154

 26. ziya kaymaz dedi ki:

  görüşelim ararsanız sevinirim 05365263887

 27. Anonim dedi ki:

  Bende avuktllk oldum bende albilirmiyim banda yardlmcl olurmusunuz ihidiclm var

 28. Selami dedi ki:

  O5522118533 ararsanız sevinirim acil

 29. coşkun duman dedi ki:

  Bankalara borcum var 05428038481

 30. Mikdat dedi ki:

  İki bankaya 20 bin TL borçum var kredi çekemiyorum yapılandırma yapamıyorum bana yardımcı olursanız sevinirim

 31. coşkun dedi ki:

  15 bin tl borcum var kredi çekemiyorum devlet memuruyum 8 bin tl ye ihtiyacım var yardımci olurmusunuz 5319450435

  1. Huseyin.karagöz dedi ki:

   Benim hiç bir bankayı 3 yıldır bir bankayı.bircum yok ama.hale.kredi notun.duşük.diyor.lar bana.birbilgi.verirmisiniz.0541 327 33 81

 32. OGUZ TİMUR dedi ki:

  En az 20.000 İhtiyaç mevcut. Tel. 05364178250 Saygılar.

 33. seda dedi ki:

  yardimci okurmusuunuz benumde borcum var odeymiyorum

  1. Anonim dedi ki:

   Seda hanim hangi bankalara ne kadar borcunuz var ve hangi ildesiniz

   1. Sercan dedi ki:

    Benim krediye ihtiyacım var 20 bin yardımcı olur musunuz

 34. mehmet dedi ki:

  05418782191 bana yardımcı olur musunuz

 35. mehmet dedi ki:

  Ihtiyaç kredisi almak istiyorum

 36. Hidayet cengiz 05383480898 dedi ki:

  Emekliyim 1720tl maaşım var eşime ssk dan yazı geldi 40 bin geri ödediğimiz zzaman emekli olacak en az 8 bankaya baş vurdum olmadı üstelik poğanımda düşdü maaşımın hepsini alabililirsiniz ek gelirim var bana yardımcı olaca bankaya eşim ve ben nakil oluruz

 37. Elena dedi ki:

  Benim bir kaç bankaya borcum var onu nasıl bir yerde toplaym ödeme yapabilirim yardımcı olurmusunuz?

 38. Anonim dedi ki:

  30 bin lira ihtiyacim var
  0533 551 47 16

 39. Anonim dedi ki:

  Benim icralık tosyalarim var bana yardımcı olobilirmisiniz 05356038187

 40. emekliasker dedi ki:

  05059911772 benim açık talibim var taksitlendirme yaptım ödüyorum ama açık talibim kalkmzdi

 41. Metin dedi ki:

  Banada lazim atarsanız memnun olacağım acil. 0544 233 74 12

 42. Mehmet dedi ki:

  Dikkat edin piyasada çok sahtekar var.telefon tc numaralarınızı yazmayın.her türlü işte kullanırlar mağdur duruma düşersiniz.her arayana inanmayın tc nizi vermeyin yoksa mahkemelerde çok sürünürsünüz.dikkat edin aman

 43. mutlu dedi ki:

  benimde bankalara kredi kartı ve kredi borcum var.borcumu tek bankada toplamak istiyorum ve krediye ihtiyacım var.yardımcı olursanız sevinirim. 0 505 5674410

 44. Sadettin dedi ki:

  Benimde bankalara kredi borcum var tek bankada toplamak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim

 45. yasin dedi ki:

  benımde ıcralık dosyam var maasımdan 4/1 kesılıyor 20 bın lazım bunu kapatmak ıcın 0553 964 32 56

 46. mehmet dedi ki:

  iki adet varlıkta 8000 civarı 3 bankayada 30000 bin civarı ödeme yapıyorum .hepsini toplayıp bir yere 1250 tl ödeme yapabilirim 3000 tl gelirim var yardımlarınızı bekliyorum

 47. Mehmet Güngör dedi ki:

  Kardesimkar listeseyim 15binlar borcum var bana 25lir lazim emekliyim veemiyorlar borcu kapat gel verelim diyorlar yok nasil kapatacayim verceksin kapatayim ayligidan kese halk bankasi yapmiyor hic bir banka yapmiyor yalan tel. o5422908330 yapiyorsa arasin bankada bilgi versin

 48. Ömür dedi ki:

  Günlük geçikmeden dolayı kredi çekemiyorum herşeyim tam maaşım iyi kamu çalışanıyım ama alamıyorum

 49. Yusuf DOĞRU dedi ki:

  Ben Emekliyim icra lık ve kara listededeyim Bankalara olan icralicralık borçlarından kurtulmak istiyorum bana yardımcı olur musunuz saygılar yanıt bekliyorum

 50. Elif ozer dedi ki:

  Ne gecikmem var nede icralik olay ama kredi cekemiyorum..

 51. Hakanyalıcı dedi ki:

  ben yapılandırdım ama yinede çekemiyorum 05530898522

 52. Erol dedi ki:

  Benim borçların varlık şirketlerinde yapilandirdim ve ödeme yapıyorum düzenli olarak ben bunları tek bankada toplamak istiyorum tam olarak ne yapmam gerekiyor borç kapatma kredisini alman için süreçler nelerdir

 53. tamer dedi ki:

  Merhabalr ben Tamer düzce 2010 dan beri halkbankasina hem bireysel hmde kredi kartini ödeyemez durumda ym bana lütfen yardım edin yoksa hapiste yatacam.35 bin TL lazım 05454573191

 54. gül birsenn dedi ki:

  ben icralık borclarımı ödedim fakat bankalarda kredi alamıyorum cevap olarak bana tamam dosyalar kapatmışsın ama riskli görğnğyorsun diyorlar yardımcı olabilirmisiz

 55. Murat dedi ki:

  Devlet memuruyum borclarimi kapattım sicil notum düşük bana da yardımcı olabilir misiniz 05412407826

 56. Hakanyalıcı dedi ki:

  BENİMDE BANKALARA BORCUM VAR BENDE BORCUMU BİRLEŞTİRMEK İSTİYORUM

 57. Hakanyalıcı dedi ki:

  ŞUANDA İCRALIK DURUMUM YOK BEN KIREDİ ÇEKMEK İSTİYORUM

 58. Anonim dedi ki:

  Su an iki bankayla sorunum var emek ligin fakat halen çalışmaktayim 5350643746

 59. Anonim dedi ki:

  Hepsi palavra.ben emekliyim zoratbankasindan masimi aliyorum bankaya gitim bana kiredi verin dedim ayligimi ipotek edin dedim baska bankaya borcum var onu odeyin dedim olmaz veremeyoz sicilin bozuk dedim sen kiredi vermesen nasil sicilimi sildirim dedim.hep yalan dolan nasil sicil afi hep sahtekarlik.ben kadir .aksini ida eden varsa mesaj atabilir.inanmayin bunlara

 60. cemal kement dedi ki:

  0534 378 61 28 ön ödeme yoksa bana 5 bin tl kredi lazım

 61. Hasan dedi ki:

  Anana bacin varmi suzme serefsiz

 62. barıış dedi ki:

  Bana 10 bin tele acil lazım nasıl albilirim

 63. barıış dedi ki:

  Şuan icralık bir durum yok. Çok sıkıştım o yüzden kredi kullanmak istiyorum

 64. Anonim dedi ki:

  50 bin krediye ihtiyacım var yardımcı olurmusunuz

 65. Saniye dedi ki:

  Kredi borcum var otomatik maaştan kesiliyor kartlarını ödeyemedikleri icraya gidecek maaşının 4/3elime kalıyor buna rağmen kredi alamıyorum kartlarını kapatacak kadar

 66. ersin dedi ki:

  on odeme yoksa 20 bın razım

 67. ipek goksel dedi ki:

  Dalgamı geçiyorsunuz siz ödeyebilsek öderiz tövbe tövbe…

 68. Güller dedi ki:

  Acil 20bin tlye ihtiyacım var yardımcı olursanız sevinirim Allah rızasına yardımcı olun lütfen çok acil ihtiyacım var

 69. Meryem dedi ki:

  15 bin ihtiyacim var borcum yok alamiyorumkiredi notum dusuk yardimci olurmusunuz

 70. Bakar dedi ki:

  Benim hiç bir bankaya borcum yok şahsın icrası var puanim da 997dir bu durumda kredi kullanabilir miyim

 71. Anonim dedi ki:

  Benimde ban kaya borcum var icrallk benimde ihtiyaçlmvar 05376044234

 72. nail dedi ki:

  kredi basvurusu yapıorum ön basvuru onayı gelio ama bankadakı memur her sferinde red geldi die cevirio neden olabilir bu

 73. Turgut dedi ki:

  Açılkrediye ihtiyacımız var icra lik değilim 05337451181

 74. Osman kose dedi ki:

  Benim bankalarla isim olmadı ancak kredi cekemiyorm bu konuda yardımcı olurmsunuz acil nakite ihtiyaç var

 75. Gökhan kaptanoğlu dedi ki:

  Slm 05426791019 madem icralik olanlara kredi veriyorsunuz bende icra yok gecikme yok puanim 1100 hadi bana kredi verebiliyorsan ver bakalim 34000 kredi borcum var kredi kapatma ile 50 000 istiyorum

 76. Mehmet ÜSTÜN dedi ki:

  Merhabalar öncelikle kolay gelsin..Ben bir kamu kuruluşunda devlet memuru olarak çalışmaktayım şu an için hiçbir bankaya borcum yok tüm borçlarımı mart ayında kapatmış bulunmaktayım ancak buna rağmen sicil affından yararlanamıyorum her seferinde olumsuz sonuçlanıyor maaş bankam dahi kullanılabilir kredi limitim olduğu halde kullandırmıyor nedeni ise geçmişte yaşadığım olumsuzluklar vede kredi puanımın olmaması ben ve benim gibi olan insanlar bu şartlar altında nasıl olacakta kredi puanını yükseltecek hiçbir banka halimizden anlamazken…Saygılarımla

  1. Anonim dedi ki:

   Bimer’e yaz.Zorluyorlar.

 77. Anonim dedi ki:

  Bwnim bankaya borcum var ama yapilandirma yaptim.rekrar cekip borxumu kapatmak icin .fakat kredi vermiyorlar .yardimci olurmusunuz. 05453806381 ömer

 78. Anonim dedi ki:

  Bwnim bankaya borcum var ama yaptim.rekrar cekip borxumu kapatmak icin .fakat kredi vermiyorlar .yardimci olurmusunuz. 05453806381 ömer

 79. KADİR dedi ki:

  ben emekliyim…maaşımı denizbanktan alıyorum. kredi çektim. maaşının üzerine öedim. ama öderken bir kaç ay geç ödedim. bu yüzden tekrar kredi almak istedim vermediler

 80. Faruk dedi ki:

  Devlet memuruyum açık takibimi kapatmak için 70000 tl kredi kullanmak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim 05513972315

 81. arif ekmekci ankara Yenimahalle dedi ki:

  5000tlye ihtiyaç var yardımcı olursanız sevinirim

 82. Sevgi dedi ki:

  Benimde cok ama cok acil ihtiyacim var lutfen yardimci olurmusunuz lütfen5384421383

 83. ali dedi ki:

  acıl 50000 lazım 5378635754

 84. Kara dedi ki:

  Borçlarımı tek bir yerde toplamak istiyorum avukat lık oldum ama haftası dolmadan ödedim ttüm borcumu şuanki bazı yerde 17 bine yakın borç var bunları kapatmam lazım lütfen yardımcı olun 5354537981

 85. bülent yasar dedi ki:

  100000 yakın kredi kredi kartı borcum var yardımcı olurmusunuz 05442440145

 86. Anonim dedi ki:

  Kartlarımı piryere toplamak istiyom panada yardımcı olurmusunuz 05334392429

 87. Anonim dedi ki:

  Hic kimseye cevap vermiyorsunuz nasıl olacak bu sistem herkes telini yazmış lutfen bir acıklama getirin

 88. Orhan dedi ki:

  Slm Acil para ihtiyacım var 15milyar yardımcı olursanız sevinirim bni bu numaramdan oluşursanız sevinirim taksitnen ödeye bilirim 0551 980 27 58 inşalah biri cıkar beni bu derten kurtarırsanız sevinirim

 89. Anonim dedi ki:

  18 bin lazım acil 05392642924

 90. Ahmet kurşun dedi ki:

  Bankaya 20000 TL borcum var yardımcı olursanız sevinirim

 91. Şenol dedi ki:

  Merhaba ben çalışan emekliyim 3 bankaya borcum var ödemelerde sorun yaşıyorum biryere toplamak istiyorum gecikme lerim var 50 bine ihtiyacimvar yardımcı olurmusunuz

Sayfa başına git