İş bankası e-devlet iş birliği ile şifresiz giriş

İş bankası e-devlet iş birliği ile şifresiz giriş
26 Ağustos 2015 tarihinde eklendi, 1.268 kez okundu.

İş bankası e-devlet -Gelişen çağa ayak uyduran devletimizin, bir çok işlemi hızlıca ve kolaylıkla yapabilmemizi sağlayan e-devlet hizmetini duymayanımız kalmamıştır. Bir çok işlemi gerçekleştirebileceğimiz e-devlete girmek için pttler’den şifre almak gerekiyordu. Ama artık gelişen teknoloji ile birlikte bankaların sistemleri üzerinden kolayca e-devlete giriş yapabilirsiniz. Hem masrafsız olmakta hem de pratik olmakla birlikte iş bankası size bu imkanı sunmaktadır. Tabi unutmadan söyleyelim bu hizmeti kullanmak için işbankası internet şubesini kullanmanız gerekmektedir.

İş bankası e-devlet ile şifresiz giriş

Ancak belirlenecek şifre ile ilgili güvenlik önlemleri nedeniyle sürekli şifre unutan vatandaşlarımız vardı ve bende bunlardan biriydim. Her şifre unuttuğumuzda 10 TL ücretle yenisini alabiliyorduk önceleri daha sonraları şifremi unuttum adımı geliştirilmişti. Ancak sürekli şifremi unuttum işlemleri ile uğraştırdığı için yoğun eleştiri alan e-devlet girişinde devrim gibi bir uygulama gerçekleşti.

Artık iş bankası bu konuda ki tüm problemlerimizi bitiriyor. Yeniliklerin öncüsü olduğunu düşündüğüm iş bankasının e-devlet altyapısı ile entegre olması sayesinde , iş bankası internet şubenize giriş yaptığınız üst menüde yer alan e-devlet logosuna tıklayarak (aşağıdaki resimde görebilirsiniz) anında e-devlet şifresine ihtiyaç duymadan e-devlete giriş yapmış olabilirsiniz. Böylelikle iş bankası internet şubesi şifreniz ile e-devleti her zaman kullanabilirsiniz ve şifremi unuttum dertlerinden de kurtulabilirsiniz. Özellikle yurt dışında yaşayıp iş bankası bulunanların elçiliklerde uğraşmadan giriş yapmasına imkan veren bu büyük hizmeti iş bankası internet şubesinden yapabileceğiniz işlemlere bir yenisi daha eklenti ve bu konuda Türkiye’nin en başarılı internet bankacılığı sistemleri arasında yerini bir tık üste taşıdı.

iş bankası e devlet şifresi giriş
iş bankası e devlet şifresi giriş

Eğer iş bankası müşterisi iseniz ve henüz internet şubesi şifrenizi almadıysanız “İş bankası internet şubesi şifre alma” konulu yazımızdan internet şubesi şifrenizi nasıl alabileceğinizi öğrenebilirsiniz

E-devlet aracılığı ile yapabileceğiniz başlıca işlemler 

SGK Hizmet Dökümü, SGK Emekli Aylığı Bilgisi, Adalet Bakanlığı Dava Dosya Takibi, Vergi Borcu Sorgulama, Araç Sorgulama, Üniversite E-Kayıt, Mobil Hat Sorgulama, IMEI Kayıt, Askerlik İşlemleri gibi bir çok işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kredi Kartından Taksit Sayıları Arttırılacak başlıklı makalemizde kredi kartı, kredi kartları ve kredi kartı en fazla kaç taksit hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

İş bankası e-devlet iş birliği ile şifresiz giriş Konusuna 2 Yorum Yapıldı
 1. nurcan öztürk dedi ki:

  hesabimda gelen giden para bilgileri lütfen

  1. adminbank dedi ki:

   Merhaba Nurcan Hanım,
   Sorunuzu tam olarak anlayamadım. Biraz daha açıklayabilir misiniz?

Sayfa başına git