İş bankası EFT ücretleri 2018

İş bankası EFT ücretleri 2018
3 Mart 2015 tarihinde eklendi, 5.035 kez okundu.

Türkiye’de bankalar arası para transferi işlemlerine EFT (elektronik fon transferi ) adı verildiğini daha önceki yazımızda anlatmıştık. Peki iş bankasında diğer bankalara para transfer etmek istediğimizde yapmamız gerekenler neler ve masrafları nelerdir? Bugün sizlerle İş bankası EFT ücretleri 2018 halini bir göz atacağız.

İş bankası EFT ücretleri 2018

İş bankasından EFT işlemi gerçekleştirebileceğiniz 4 farklı kanal vardır. ve iş bankası eft ücretlerini her kanal için ayrı olacak belirlemiştir.

İş bankası ile Şube’den yapacağınız EFT ücretleri 2018:

55 TL ile 470 TL Arası ücretlendirilecektir.* Düzenli EFT talimatı vermeniz durumunda ücret sabit 8 TL olacaktır. Düzenli olmayan işlemler için %0.5 oranında ve minimum 55 TL EFT ücreti alınmaktadır. EFT işlemleri için şube kanalını kullanmak pek mantıklı değildir. İnternet bankacılığı işlemlerini kullanmak istemiyor bile olsanız ATM’lerde bu işlemi gerçekleştirmeniz durumunda daha az işlem ücreti ödeyeceğinizi unutmayınız.

isbankasi-eft-havale-ucreti

isbankasi-eft-havale-ucreti

İş Bankası Bankamatik (ATM) ‘den yapacağınız EFT ücretleri 2018 :

İş bankası bankamatiklerinden yapacağınız EFT işlem ücreti 10 TL olarak belirlenmiştir.Bu tutar gönderdiğiniz tutara bağlı değildir. 10 TL ‘de göndermek isteseniz 10 TL dir. 1.000 TL de göndermek isteseniz 10 TL^dir* Geç EFT için 12 TL ücret alınmaktadıt.

İş Bankası İnternet Bankacılığı / İşCep / İşPAD/ İşWap EFT işlem ücretleri 2018:

iş bankası ile internet bankacılığı , işcep, işpad ve iş wap kanalları ile yapacağınız EFT işlemleri 4.50 TL  olarak belirlenmiştir.* Geç EFT lerde 6.5 TL ücret kesilmektedir.

İş Bankası Telefon Bankacılığı EFT İşlem Ücretleri 2018 : 

İş Bankası telefon bankacılığı EFT işlem ücreti  5 TL ‘dir.*

İş Bankası Çağrı Merkezi EFT İşlem Ücretleri 2018 :

İş bankası Çağrı merkezi üzerinden gerçekleştirilecek EFT işlem ücreti 48.00 TL‘dir*

* Fiyatlar 3 Mart 2017 tarihinde iş bankasının kendi sitesinden alınmıştır BKZ : İş bankası eft ücretleri

** İş bankası maaş hesaplarından veya belirli müşterilerden belirli şartlar altında EFT ücreti almayabiliyor. Bu konu ile ilgili bankanızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Görüldüğü üzere internet bankacılığı kanalları veya telefon bankacılığı ile EFT işlem ücretleri daha uygundur. Eğer bu kanallara erişiminiz yok ise ATM’den EFT işleminizi gerçekleştirmek yararınıza olacaktır. Mümkün mertebe şubeden EFT yapmayınız. 

İş Bankası Swift Kodu

Bankalar arası para transferinin en hızlı yolu swift kodu her bankanın farklıdır.Türkiye İş bankası swift kodunuzu öğrenmek için tıklayınız…

İş bankası İnternet bankacılığı şifre alma konulu yazımızdan işbankasından internet bankacılığı şifrenizi nasıl oluşturabileceğiniz öğrenebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan EFT hesaba geçmedi Yapılması Gerekenler başlıklı makalemizde EFT Saatleri, EFT ve Para transferi hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git