İş Bankası İban Sorgulama

İş Bankası İban Sorgulama
14 Temmuz 2015 tarihinde eklendi, 3.042 kez okundu.

IBAN (International Bank Account Number) uluslararası banka hesap numarası’nın kullanımı uluslararası para transferlerinde zorunlu hale getirilmiştir. Türkiye de ki yönetmeliğe göre havale yani aynı banka içinde yapılan para transferleri dışında tüm işlemlerde iban zorunluluğu vardır. Ancak iban numarasını bilmiyorsanız ve temin edemiyorsanız bunu bildirerek Türkiye içinde ki diğer bankalara iban sız para gönderebilirsiniz.Bu yazımızda sizler için İş bankası şube kodu ve hesap numarasından iş bankası iban sorgulama hesap numarası sorgulama işlemi nasıl yapılır ? Bunu sizlere anlatacağız.

Türkiye iş bankası iban sorgulama

Bir tanıdığınıza para göndereceksiniz ancak tanıdığınız iş bankası şube kodu ve hesap numarasını size iletti. IBAN numarasını iletmedi. Bu durumda iş bankası iban sorgulama işlemi yaparak ilgili hesabın iban numarasını öğrenebilirsiniz. Bu işlemi gerçekleştirmek oldukça kolay. Hemen buraya tıklayarak iş bankasının sitesinden şube kodu ve hesap numarası sorgulama yaparak iş bankası iban numarasını öğrenebilirsiniz.

Para gönderimini diğer bankalardan yapacak olan alıcılara her zaman iban numaranızı iletmeniz işleminizin daha hızlı ve sorunsuz gerçekleşmesini sağlayacaktır.

                 İş Bankası Hesap Sorgulama

İş Bankası Şube Kodu Nasıl Bulunur ?

Peki şube kodunuzu nasıl bulacaksınız ?

  • Bunun için yapmanız gereken öncelikle hesap cüzdanınıza bakmaktır.
  • Cüzdanınız yanınızda yada ulaşamayacağınız bir yerde ise İş bankası mobil internet şubesini kullanıyorsanız eğer İşcep’e giriş yaparak sırası ile hesaplarım hesap bilgilerim vadesiz yada vadeli hesap menüsünden işbankası şube kodunuza ulaşabilirsiniz.
  • Farkı bir alternatif ise iş bankası internet sitesinde buraya tıklayarak ulaşabilmeniz mümkündür.

İban Doğrulama İşlemi Nasıl Yapılmaktadır ?

Para transferi yaptığınız kişiden iban numarasını yanlış öğrenmiş olabilirsiniz ve yapacağanız transfer farklı bir hesaba gidebilir yanlış gitse bile parayı kabul eden banka sadece parayı alacak kişiyi çift yönlü doğrulama yapar eğer ki iban numarası ve parayı alacaklı kişinin isimleri tutmuyorsa banka gelen parayı bankaya geri gönderir.İban isim uyuşmazlığı sonucu tekrardan parayı transfer etmeniz gerekir buda boşu boşuna sizin için zaman kaybı olabilir. İban yanlış isim doğru ise bunun önünce geçmek için internette akredite iban doğrulama siteleri vardır herhangi birine girerek İban numaranızı doğrulayabilirsiniz baştan temkinli davranırsanız yanlış eft transferinin önüne geçmiş olursunuz.

İlginizi çekebilecek diğer konularımız : İş Bankası Eft Saatleri 

 

Bir önceki yazımız olan Ak bank Eft Saatleri başlıklı makalemizde akbank, ak bank eft ve ak bank eft saatleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git