İş Bankası İnternet Şubesi Şifre Alma

İş Bankası İnternet Şubesi Şifre Alma
4 Mart 2015 tarihinde eklendi, 4.108 kez okundu.

iş bankası internet şubesi şifre alma– Türkiye’nin en köklü bankalarından biri olan Türkiye İş Bankası , internet işlemlerini kullanıma açmak artık çok kolay. Şubeye gitmenize gerek kalmadan bilgisayarınız başında internet bankacılığı şifrenizi alabilir ve internet şubenizi hizmete açabilirsiniz. Sadece birkaç adımda bu işlemleri yapmanız çok basittir. Şimdi sizlere adım adım bu işlemeleri nasıl yapacağanız hakkında detaylı bilgi vereceğiz.

İş Bankası internet şifresi alma nasıl ?

www.isbank.com.tr adresinden iş bankasının resmi sitesine giriniz.

iş bank internet şifresi

iş bank şifre alma

Sağ üst tarafta gördüğünüz anında şifre yazısına bir defa tıklayınız. Tıkladığınızda yeni bir pencere açılacaktır ve şifre alma işlemlerinize o ekran devam edeceksiniz.

iş bankası internet şifresi alma

iş bankası internet şifresi alma

Birinci aşamada müşteri tipini seçiyoruz bireysel kullanıcılar için bireysel , kurumsal kullanıcılar için kurumsal yada diğer adı ile Ticari bu sekme sadece kurumsal müşterileri için lütfen dikkat ediniz.

iş bankası internet şifresi alma

iş bankası internet şifresi alma 2017

İkinci aşamada Müşteri numaranmız veya iş bankası müşteri numaranızı ve bankada kayıtlı olan cep telefonu numaramızı giriyoruz. Alttaki alana ise yan tarafta ki resimde olan güvenlik doğrulama sayılarını giriyoruz. Cep telefonu numaranızın başında sıfır olmadan girmeniz önemlidir aksi takdirde sistem hata verecektir.

iş bankası internet şifresi alma

iş bankası internet şifresi alma

Üçüncü aşamada ise bankada kayıtlı olan cep telefonumuza sms ile mobil onay kodu gönderilmiştir. Gelen şifre yer alan 6 haneli mobil onay kodunu yazıyoruz ve işleme devam ediyoruz. Bazen onay kodu anında gelmeyebilir bir kaç dakika beklemeniz önerilir aksi takdirde çok fazla sms talebinden numaranız bankanın güvenlik sistemlerinde kara listeye girebilir. Dikkatli davranmanızda yarar var.

is-bank-sifre-alma-2015Dördüncü aşamada ise iş bankası kredi veya bankamatik kartımızın numarasını , son kullanma tarihini güvenli m(cvv) kodunu (Kartın arka yüzünde imza bandında yer alan rakamların son 3 hanesi veya sadece 3 hane var ise o 3 haneli olan rakam) giriyoruz. Kartın atm şifresini son alana giriyoruz. Altta yer alan alanda internet bankacılığı işlemlerinde kullanmak istediğimiz şifreyi belirliyoruz. 6 haneli ve sadece rakamlardan oluşacak şifremizi girip devam tuşuna bastığımızda internet bankacılığı şifremiz oluşturulmuş oluyor.

Sonrasında bankanın ana sayfasından sağ üst köşede ki internet şubesi bölümünden bireysel veya kurumsal yazan alanlar girmek istediğiniz hesap tipine göre tıklıyorsunuz. Oluşturduğunuz internet bankacılığı şifresi ile internet şubesine giriş yapabilirsiniz.

Güvenliğiniz için banka sitesine her zaman www.isbank.com.tr yazarak giriniz.

İş bankası şifremi yanlış girdim hesabımdaki blokeyi nasıl kaldıracam ?

Şifrenizi yada müşteri numaranızı üst üste yanlış girerseniz hesabınız bloke olur. Hesabınızı tekrar açtırmak için iş bankası müşteri hizmetlerini aranmanız gerekmektedir iş bankası hesap bloke kaldırma aşamasında bir takım güvenlik sorularını doğruladıktan sonra tekrar yeni şifre oluşturmak için yönlendirileceksiniz bu aşamada önemli olan yeni oluşturacağınız şifreniz daha önce kullanmamış olması gereken bir şifredir. Ard arda sayılardan oluşmamalıdır yeni oluşturduğunuz şifreniz mutlaka bir yere not etmeniz tavsiye edillir aksi halde yeninden şifre oluşturmak uzun ve yorucu bir iştir. Şifrenizi 6 ay da bir değiştirmek için sistem sizi otomatik olarak uyaracaktır.

İnternet bankacılığını daha güvenli kullanmak için izlemeniz gereken yollar için “internet bankacılığı daha güvenli kullanmanın yolları” konulu makalemiz yakında sizlerle.

 

 

Bir önceki yazımız olan ING BANK Swift Kodu başlıklı makalemizde ing bank swift kodu, ing bank swift kodu öğrenme ve swift kodları hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

İş Bankası İnternet Şubesi Şifre Alma Konusuna 4 Yorum Yapıldı
 1. Ercan dedi ki:

  Banka ve bütün yapmakta olduğunuz bu ilgiye teşekkür ederim

 2. erkan erdagi dedi ki:

  merhaba maltaya yabanci dil egitimi icin geldim internet sifremi unuttum ayni zamnda mobil kodu telefon oparatoru degistiginden biloko oimus alamiyorum telefonum yurt disina kapali sadece internet var hesap tutarimi ogrenmek ve sifre almak istiyom ilginize tesekkur ederim

 3. yyyyyy dedi ki:

  merhaba ben alamıyorum Güvenlik uygulamalarımız gereği Anında Şifre aracılığıyla müşteri şifresi belirlemeniz engellenmiştir. Şifrenizi Bankamatiklerimizden belirleyebilir ya da Şubelerimizden veya 0850 724 0 724 numaralı Çağrı Merkezimizden geçici şifre alabilirsiniz.bana bu yazı geliyor

 4. yyyyyy dedi ki:

  ne yapmalıyım

Sayfa başına git