İş bankası kredi kartı başvurusu

İş bankası kredi kartı başvurusu
20 Temmuz 2015 tarihinde eklendi, 488 kez okundu.

Kredi kartlarının sağladığı bir çok avantaj göz önünde bulundurulduğunda kredi kartı kullanmak artık günümüzün en büyük gereksinimlerinden biri haline gelmiştir. Bu yazımızda iş bankası kredi kartı başvurusunu nasıl yapabileceğimizi anlatacağız. Bu yazımızda ki örnekte iş bankası müşterisi olan ve  internet bankacılığı kullanan birinin başvursunu anlatacağız. Eğer henüz iş bankası internet şubesi şifrenizi almadıysanız bu işlemi nasıl yapacağınız öğrenmek için İş bankası İnternet Şifre alma Videolu Anlatım konumuzu inceleyiniz.

İş bankası kredi kartı başvuru nasıl yapılır?

Şubeden ve telefon bankacılığı ile yapabileceğiniz gibi internet bankacılığı üzerinden kendiniz de yapabilirsiniz. Öncelikle www.isbank.com.tr adresinden internet şubenize giriş yapınız Sol menüden aşağıda gördüğünüz gibi Başvuru ve Ürünlerden Kredi kartını ve oradan da açılan menüden başvurmak istediğiniz Kredi kartını seçiniz.

iş bankası kredi kartı başvurusu

iş bankası kredi kartı başvurusu

Daha sonra gelen sayfa başvuru formunu göreceksiniz. Adınız soyadınız, doğum tarihi vb bilgileriniz bankada kayıtlı olduğu için otomatik dolu gelecektir. Sizinle iletişim kurulmasını istediğini telefon numaranızı seçip alttaki kredi kartı bilgilendirme formunu okudum, onaylıyorum yazının yanında kutucuğu işaretleyerek iş bankası kredi kartı başvurusu işleminize devam edebilirsiniz.

 

İş bankası kredi kartı başvurusu

İş bankası kredi kartı başvurusu

 

Formun ikinci alanında iş ve meslek bilgileriniz girmeniz istenecektir. Buarada çalışma şeklinizi (Memur, Özel sektör ücretli vb) seçip bağlı olduğunuz sosyal güvenlik kurumunu ve mesleiğinizi belirtiniz. Aylık ortalama net gelirinizi ve varsa taşınmaz mallarınızın değerini ve arabanızın marka model ve plakasını giriniz. Oturduğunuz ev kira,lojman, kendinize ait veya aile fertlerinden birine ait ise ilgili alandan uygun olan seçimi yapınız ve ne kadar süredir aynı adresde olduğunuzu belirtiniz

iş bankası kredi kartı almak

iş bankası kredi kartı almak

 

İleri dediğinizde formun üçüncü aşamasına gelecekseniz. Eğer bir önceki sayfada medeni durumu bekar seçtiyseniz sistem aile bilgileri sekmesini es geçecektir ve kredi kartı bilgileri ile ilgili ekrana geçiş yapacaksınız.

iş bankası kredi kartı online başvuru formu

iş bankası kredi kartı online başvuru formu

 

Bu aşamada almak istediğiniz kartın Türünü (Visa-master) vb seçimini yapıyoruz. Daha sonra kartı teslim almak istediğimiz şubeyi seçiyoruz. Kartın üzerinden ismimizin nasıl görünmesini istiyorsak o şekilde yazıyoruz ve kartımız için hesap kesim tarihi ile birlikte hesap özetinin gönderilmesini istediğimiz yeri seçiyoruz. Herhangi bir otomatik ödeme talimatı vermek istemiyorsak geri ödeme talimatı istemiyorum seçeneğini seçebiliriz. Eğer otomatik olarak dönem sonu borcunu veya ödenmesi gereken asgari tutarın otomatik ödenmesini istiyorsak o alanları seçip ileri diyebiliriz. Devam tuşuna bastığımızda iş bankası kredi kartı başvurusu işlemimiz tamamlanmış olacaktır. Eğer ek kart istiyorum seçeneğini işaretlediyseniz bir sonraki ekrana geçersiniz ve ek kartınız için benzer bir form daha doldurmanız gerekmektedir sonra devam dediğiniz başvurunuz tamamlanmış olacaktır. İş bankası kredi kartı başvuruları genellikle 3-5 iş günü içerisinde onaylanır veya reddedilir. Başvuru takibi işleminizi nasıl yapacağınızı anlatacağımız yazımızı yakında sizlerle paylaşacağız.

 

Bir önceki yazımız olan Bankpozitif kredi başvurusu başlıklı makalemizde Tüketici Kredisi, bankpozitif ve bank pozitif hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git