İş Bankası Kredi Notu Öğrenme

İş Bankası Kredi Notu Öğrenme
12 Mart 2015 tarihinde eklendi, 3.071 kez okundu.

Findeks kredi notunun ne olduğunu daha önceki Findeks kredi notu nedir? Nasıl hesaplanır? yazımızda açıklamıştık. Tüm bankalarda kredi , kredi kartı , kredili mevduat hesabı ve ilgili hesaplardaki ödeme performansına bağlı olarak oluşturulan kredi notunuz öğrenmenizin birden fazla yolu var.

Bu yazımızda iş bankası internet şubesinden kredi notunuzu nasıl öğrenebileceğimizi anlatacağız. Eğer iş bankası internet şubesi şifreniz yoksa iş bankası internet şubesi şifre almak 2015 konulu yazımızdaki adımları izleyerek iş bankası internet şubesi şifrenizi alabilirsiniz.

İş bankası findeks kredi notu sorgulaması nasıl yapılır?

iş bankası internet şubesine giriş yaptıktan sonra sol taraftaki menüden krediler adımı seçiyoruz. sağına doğru açılan menüden aşağıda ki resimde göründüğü kredi risk raporuna tıklıyoruz.

iş bankası kredi notu öğrenme

iş bankası kredi notu sorgulama

İkinci aşamada ise gelen ekranda raporun gönderilmesini istediğimiz email adresimiz yazıyoruz. İş bankası Mart 2017 itibariyle kredi notu sorgulama işleminde 7.00 TL ücret almaktadır. Aşağıda ki resimde gördüğünüz gibi hesaplarınız listelenecektir ve iş bankası kredi notu sorgulama işlem ücreti olan 7.00 TL ‘nin tahsil edileceği hesabınızı seçmeniz gerekmektedir.

İş bank kredi notu sorgulama 2015

İş bank kredi notu sorgulama 2017

Hesabınızda yeterli tutar olmaması halinde ek hesap limitinizin yanında kullan yazan kutucuğu işaretleyerek kredi notu öğrenme işlem ücretini ek hesabınızdan ödeyebilirsiniz. Email adresini yazıp ücretin tahsil edileceği hesabı seçtikten sonra devam tuşuna basınız.

iş bankası kredi notu onay ekranı

iş bankası kredi notu onay ekranı

Son aşama olarak üst resimde gördüğünüz gibi bir onay ekranı gelecek. Burada email adresiniz , çekilecek tutar bilgisiyle birlikte onayınıza sunulmaktadır. Bilgileriniz doğruysa işlemi tamamlamak için onayla butonuna basınız. Kredi raporunuz hazırlanarak 3-4 dakika içerisinde talepte bulunurken belirttiğiniz email adresinize gönderilecektir.

Email adresinizde ekli olarak gelen dosyada findeks kredi notunuzu ve notunuza etki eden kredili ürünlerinizi son 5 yıla ait ödeme dökümlerinizi bulabilirsiniz.

Ayrıca İşcep Uygulamasından da pratik bir şekilde kredi notunu sorgulama işlemi yapabilirsiniz.

İdeal kredi notunun kaç olduğunu merak ediyorsanız “Findeks Kredi Notu Kaç Olmalı ?” Konulu makelemizi inceleyebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git