İş Bankası Swift Kodu

İş Bankası Swift Kodu
1 Mart 2015 tarihinde eklendi, 2.163 kez okundu.

İş Bankası Swift Kodu-Dünya’nın her yerinden Türkiye İş Bankası’ndaki hesabınıza para alabilirsiniz. Ayrıca yurt dışındaki iş bank temsilciliklerinden online işlem yapabilirsiniz. Swift işleminin uluslararası döviz transferi olarak adlandırıldığı daha önceki yazılarımızda açıklamıştık. İş bankası hesabınıza yurt dışından para alabilmek için yapmanız gerekenler nelerdir?

İş Bankası Swift Kodu Nedir?

Yurt dışından iş bankası hesabınıza para gönderileceği zaman karşı tarafa bildirmeniz gereken iş bankası swift kodu ISBKTRIS ‘dir. İş bankasının şubeler göre değişen bir swift kodu yapısı yoktur. Uluslararası para transferlerinde iş bankasını tanımlamak için sadece ISBKTRIS bu kod yeterlidir. Ayrıca paranızın daha hızlı ulaşması için bu kod dışında şube kodunuz ile birlikte hesap numaranızı da iletmeniz gerekecektir. (3500-1100222) gibi. Ancak iban numaranızı biliyorsanız karşı tarafa iş bankası iban numaranızı vermeniz yeterli olacaktır.

İş bankası hesabınız Amerika Birleşik Devletleri’nden (ABD’den) gönderilecek para transferlerinden CHIPS UID: 003546 ( Routing Code, ABA Number yerine de kullanılmaktadır.)

Yurt dışından gönderilen para kaç günde iş bankası hesabıma ulaşır?

Yurt dışından iş bankası hesabınıza iş bankası swift kodu ile gönderilen havaleler yaklaşık olarak 2-3 iş günü içerisinde iş bankası hesabınıza işlenir.

Ama tabiki bu süre swift yapıldığından dolayı 15 güne kadar da çıkması mümkündür. Çünkü bankalar arasında örümcek bir yapı vardır. Transfer edilen para direk sizin bankasına gelmez öncelikle yurtdışındaki bankanın en yakın anlaşmalı olduğu bankaya ordan Türkiye ile antlaşmalı olduğu bankaya derken bu süre bazen aksayabiliyor bir de bankalara para geldiği gibi direk hesabınıza yansıtılmıyor önce bankanızın havuzuna düşüyor havuzdan hesaba geçmesi için şubenizin hata var mı yok mu incellemesini yapıyor derken bu süreç hali ile uzayabiliyor. Önemli tavsiyemiz bankanızın şubesi ile irtibata kalmanız ve sürece dahil olmanız tabi gelecek para sizin için çok acilse bu konu bir çok kişi tarafından tecrübe edilmiş ve yaşanmış olaylardan ibarettir. Daha hızlı para transferi yapmak istiyorsanız western unionu deneyebilirsiniz swifte göre çok hızlıdır dakikalar içinde para ellinize geçer fakat komisyon oranı yüksek olduğundan herkes tercih etmemektedir. Western union komisyon ücretleriniz resmi internetsitesinden öğrenebilirsiniz.

İş bankasından Yurt dışına para gönderme konulu makalemiz ilginizi çekebilir.

Bir önceki yazımız olan Garanti bankası swift kodu başlıklı makalemizde garanti bankası swift kodu, garanti swift ve garanti bic kodu hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git