İŞYERİ AÇMA KREDİSİ VEREN BANKALAR

İŞYERİ AÇMA KREDİSİ VEREN BANKALAR
8 Haziran 2015 tarihinde eklendi, 445 kez okundu.

Günümüzde çalışma hayatı ve para kazanmak sürekli zorlaşıyor. Özel sektörde çalışmanın getirdiği zorlukları düşündüğümüzde bir çok insan kendi işine sahip olmak isiyor. Bir işe başlayabilmek için bir miktar sermayeye ihtiyaçları vardır. Bu Sermaye tabi ki kendi işini kurmak isteyen herkesin elinde bulunmuyorum. Gerçekten karlı olacağını düşündüğünüz bir iş fikriniz var ise bankalarda iş yeri açma kredisi almak sizin için mantıklı olacaktır.

Kendi işini kurmak isteyenlere bankalarda destek vermektedir. Böylelikle kendi işini yapma hayalinizi banka kredisi ile gerçekleştirebilirsiniz. Hemen hemen her banka iş yeri açmak yeni iş kurmak isteyen girişimcilere kredi vermektedir. Finansal işlemlerinizi yaptığınız bankanız ile temasa geçerek hangi alanda iş yapacağınızı paylaşmak suretiyle kredi başvurusunda  bulunabilirsiniz. Aylık ödeyebileceğini kredi taksiti miktarını ve kuracağınız işten kazanabileceğiniz rakamı belirlemeye çalışın. Krediyi kullanmaktan ziyade ödeme kısmında daha yeni kurduğunuz işin ilk aylarda gelirinin düşük olabileceğini göz gönünde bulundurun. Eğer çalıştığınız banka veya bankalarda iş yeri açma kredisi sunulmuyorsa diğer bankalar ile temasa geçebilirsiniz. Bankaların kredi danışmanları bu konularda size yardımcı olacaktır.
2015 yılında işyeri kurma kredisi veren bankalar : Halk Bankası, Ziraat Bankası, İş Bankası, Yapı Kredi, Finansbank, Teb ve Garanti Bankası’dır. Söz konusu bankaların işyeri açmak isteyenlere yönelik kredi paketleri vardır. Ancak bu demek değildir ki,
diğer bankalardan iş yeri açma kredisi alamazsınız.
Hangi işi açacağınıza eminseniz ve bankanızın karşısına net erilere ve fizibilite raporları ile çıkarsanız işyerinizi açmanız için kredisi almanız kesinlikle mümkün olacaktır.

Bir sonraki yazımızda HİBE KREDİ ALMANIN PÜF NOKTALARI‘nı sizlere anlatacağız.

Bir önceki yazımız olan BKM Express Nedir? Neden ve Nasıl kullanılmalıdır? başlıklı makalemizde BKM EXPRESS, bkm express üye iş yerleri 2015 ve bkm üye bankalar hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git