Kobilere Kredi veren bankalar

Kobilere Kredi veren bankalar
28 Eylül 2015 tarihinde eklendi, 29 kez okundu.

Genel olarak yazılarımıza önce kullandığımız terimi açıklayarak başlarız. Ancak kobi kredisi aradığınıza göre kobinin ne olduğunu biliyorsunuz. Küçük ve orta Ölçekli işletme’nin kısaltmasıdır. Kısacası esnaflık olanlar dışında bir işyeri açmak istiyorsanız kullanabileceğiniz kredi türleri kobi kredileridir. Kobilere devlet tarafından bir çok destek programı da uygulanmaktadır. Devlet destekli hibe programları ve faizsiz krediler Kosgeb tarafından verilmektedir. Ancak biz bu konumuzda bankalardan alabileceğiniz ticari kobi kredilerini işleyeceğiz..

Kobi Kredisi Nedir?
Kobiler için verilen ticari kredilerdir. Kobi kredisi işletme sermayesini desteklemek için verilen bir kredi çeşididir, bu nedenle kobi kredileri ile kişisel harcamalar yapılamaz ve sadece işletmenin finansmanı için kullanılabilir. Kobi kredileri ana olarak 2 tür kobi kredisi vardır.

1. Nakdi Krediler : Nakit olarak ödenen kredi türlerdir. Bankaların sunduğu alt kategorilerle çeşitlilikler gösterir. Yeni iş yeri kredisi, ticari taşıt kredisi, nakit kredi , arsa arazi kredisi, bayiilik almak için kredi ve benzeri bir çok türde verilebilmektedir. Bireysel kredilerin aksine kredilerinizi dövize endeksli olarakda çekebilirsiniz. Ancak kazancınız döviz ile değilse bunu çok fazla tercih etmemeye özen göstermenizi öneririz.

2.Gayri Nakdi Krediler: Nakit ödemeler dışında, teminat mektupları ,yurtiçi veya İhracat Akreditiflerine yönelik verilen kredilerdir. Bankaların yine bu konuda farklı seçenekleri olabilir.

Kobilere özel bankacılık hizmetleri sunan bankalar ve kobi kredisi veren bankalar hangileridir?

Aslında bir çok banka ticari kredi türünde kobilere hizmet vermektedir. Ancak devlet teşviklerinin artması ile birlikte kobilere özel bankacılık birimi kuran ve kobilere özel araçlar geliştiren bazı bankalar şunlardır.

  1. Deniz bank
  2. Garanti bankası
  3. Vakıfbank
  4. Türkiye İş Bankası
  5. Finansbank
  6. Yapı kredi bankası
  7. TEB

Eğer sizde bir kobi kuracaksanız veya hali hazırda bir kobiniz var ise bu bankalardan biri ile iletişime geçip gerek olan detaylı bilgileri alabilirsiniz. Tek yapmanız gereken nasıl bir kobi sahibi olacağınıza ve hangi banka ile çalışacağınıza karar vermek.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git