Kredi Kartını Nakite Çevirme Seçenekleri 2017

Kredi Kartını Nakite Çevirme Seçenekleri 2017
22 Ağustos 2015 tarihinde eklendi, 168 kez okundu.

Kredi Kartını Nakite Çevirme Seçenekleri 2017 – Kredi kartını günlük hayatta mümkün mertebe ödeme yöntemi olarak kullanmanız daha faydalıdır. Hemen her yerde kredi kartı geçerlidir ve yapabileceğiniz tüm ödemelerinizi kredi kartı ile yaparsanız nakit ihtiyacınız daha da azalır. Ancak şu veya bu şekilde nakit ihtiyacınız olduğunda tek şansınız bu ihtiyacınızı kredi kartı ile gidermek ise aşağıda ki adımlardan size uygun olanını deneyiniz.

1- Kredi kartı nakit avans / taksitli nakit avans

 : Eğer kredi kartı ödemelerinizde gecikme yoksa ve yeni yasa gereği Bir takvim yılı içinde 3 defa dönem borcunun %50’sinden azını ödememiş iseniz kartınızın nakit limiti vardır ve nakit avans çekebilirsiniz. Nakit avans çekmek çok mantıklı bir seçenek olmasa da en az maliyet ile kredi kartını nakde çevirme yöntemlerinden biridir. Bu yöntem oldukça kısa bir işlem olup % 2,55 – 3,5 arasında bir işlem komisyonu ve klasik kredi kartı faiz oranı bulunmaktadır. Ekonomik açıdan kart borcu ile boğuşan ve zorluk çeken insanların genellikle kredi kartları yasa gereği nakit avans işlemine kapalıdır ve bu gibi durumlar da bu yöntem onlar için işe yarar bir yöntem değildir eğer kartınızın nakit avans limiti yoksa veya yasa gereği kaldırıldıysa sırası ile aşağıda ki yöntemleri deneyebilirsiniz.

—Güncelleme 2017 —

Kredi kartı nakit avans işlemleri artık çok yaygın olmakla beraber çok uygun faiz oranları ile 12 ay taksitle nakit avans vermekteler. Nakit olarak hesabınıza aktarıyorsunuz 12 ay taksitle ödüyorsunuz.

 

2- E-Ticaret siteleri:

 Düşük komisyon alan  bir e-ticaret sitesi buluyorsunuz. Örneğin sanalpazar %5 komisyon almaktadır. veya daha yeni ve düşük komisyon alan bir site buluyorsunuz. Üyelik açıyorsunuz üyelikten sonra istediğiniz tutarda bir ürün ilanı veriyorsunuz. Sonra başka bir üyelik açıp kredi kartı ile alışverişinizi tamamlıyorsunuz.  Ödeme hesabınız 1-3 iş günü içerisinden hesabınıza geçer.

 

3- Kuyumcu ve Telefoncu alternatifleri :

Kuyumcular karttan çekim yapıpı nakit verebilmekteler ancak bunlar %10 gibi bir komisyon uygulamaktadırlar, nakit limitiniz yok ise ve paypalı çözemediyseniz veya 3 iş günü bekleyemeyeceğiniz kadar acil nakit ihtiyacınız var ise kullanılabilecek bir diğer yöntemdir. Ayrıca bu konuda kuyumcu ile konuşmak istemediğiniz durumlarda kart ile altın alıp başka bir kuyumcudan bozdurma yolunu da seçebilirsiniz. Alış satış fiyatı farkına göre daha karlı bile olabilir %10 komisyon ödemekten.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git