29 Nisan 2017 , Cumartesi
Anasayfa / Genel / Kredi kartı alabilmek için kaç ay sigortalı olmak gerekir?

Kredi kartı alabilmek için kaç ay sigortalı olmak gerekir?

Günümüzün en yaygın kullanılan ödeme araçlarından birisidir kredi kartları. Puan toplama seçenekleri ve anlaşmalı iş yerlerinden sağladıkları taksitli satış seçenekleri ile nakit harcamaların yerini her geçen gün alan bu ödeme yöntemini kullanabilmek için ilk olarak bir kredi kartına ihtiyacımız vardır. Yeni yasal düzenlemeler ile kart alabilmek ve limitler ile ilgili sınırlandırmalar getirilmiştir. Bu yazımızdan kredi kartı alabilmek için gereken sigortalılık durumunuz ile ilgili detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Kredi kartı alabilmek için gereken şartlar nelerdir?
Öncelikle kredi kartı alabilecek çeşitli gruplar vardır. Maaş ve sigortalı çalışma şartı aranmayan en bilinen müşteri grubu üniversite öğrencileridir. Öğrencilere sunulan kredi kartıları bu yazımızın kapsamı dışındadır. Öğrenciye kart veren bankalar yazımızdan öğrenci kartları ile ilgili bilgi alabilirsiniz. Çalışmaya başlayan birisinin kredi ve kredi kartı alabilmesi için ne kadar süre sigortalı olarak çalışması gerektiği sorusunun cevabını bu yazımızda sizlerle paylaşacağız.

İşe başladıktan ne kadar süre sonra kredi ve kredi kartı alabilirim?
Bir çok bankanın bu konuda farklı uygulaması olabilir ve buradaki şartları sağlasanız da gerek kredi notunuzun düşüklüğünde gerekse diğer nedenlerle kredi veya kredi kartı vermeyi uygun bulmayabilir. Ancak normal şartlar altında son 3 aylık sigorta priminiz aynı iş yerinden ödenmiş ise bankalar için gerekli olan sigortalı çalışma şartı sağlanmış oluyor. Ancak burada dikkat edilmesi gereken temel noktalardan birisi 3 aylık sigorta priminin yatmış olmasıdır. Ancak bu 3 aydır çalışmanız anlamına gelmiyor tam olarak. 3 aylık prim ödemesi yapılmış olmalıdır.

İşe başladıktan kaç ay sonra kredi ve kredi kartı başvurusu yapmalıyım?
İşe mart ayının 10’unda başladığınızı düşünürsek 10 Haziran da iş yerinde 3 ayınızı doldurmuş olacaksınızdır. Ancak sigorta primlerini haziran ayı için genellikle temmuz ayının sonunda ödenecektir bu nedenle ağustos ayı içerisinde başvuru yapabilir duruma geleceksiniz. Özetlemek gerekirse İşe giriş tarihinizden itibaren yaklaşık olarak 5 ay sonrasında başvuru yapabileceğiniz anlamına gelmektedir. Primlerinizin iş veren tarafından geç ödeniyor olaması durumunda bu süre biraz daha uzayabilecektir.

Kredi kartı başvurusunda bulunmadan öncesinde sizin için en avantajlı kredi kartını belirlemeniz faydanıza olacaktır. Sık seyahat edenler için en avantajlı mil kartları konumuzdan size en uygun uçuş kartının hangisi olduğunu bulabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR?

Kredi Kartı Ekstre Atlatma Erteleme Nasıl Yapılır

Kredi Kartı Ekstre Atlatma Erteleme Nasıl Yapılır – Kredi kartları gerek taksit gerekse kazanılan puanlar …

4 yorumlar

  1. Kart almak istyorum

  2. 5 aydır çalışıyorum ama bayram dolayısıyla giriş çıkış yaptım sonrun olur mu ama 5 aylık sigorta yatmış durumda

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE