28 Mart 2017 , Salı
Anasayfa / Genel / Kredi Kartını Nakite Çevirme Seçenekleri

Kredi Kartını Nakite Çevirme Seçenekleri

Kredi kartını günlük hayatta mümkün mertebe ödeme yöntemi olarak kullanmanız daha faydalıdır. Hemen her yerde kredi kartı geçerlidir ve yapabileceğiniz tüm ödemelerinizi kredi kartı ile yaparsanız nakit ihtiyacınız daha da azalır. Ancak şu veya bu şekilde nakit ihtiyacınız olduğunda tek şansınız bu ihtiyacınızı kredi kartı ile gidermek ise aşağıda ki adımlardan size uygun olanını deneyiniz.

1- Kredi kartı nakit avans / taksitli nakit avans : Eğer kredi kartı ödemelerinizde gecikme yoksa ve yeni yasa gereği Bir takvim yılı içinde 3 defa dönem borcunun %50’sinden azını ödememiş iseniz kartınızın nakit limiti vardır ve nakit avans çekebilirsiniz. Nakit avans çekmek çok mantıklı bir seçenek olmasa da en az maliyet ile kredi kartını nakde çevirme yöntemlerinden biridir. Bu yöntem oldukça kısa bir işlem olup % 2,55 – 3,5 arasında bir işlem komisyonu ve klasik kredi kartı faiz oranı bulunmaktadır. Ekonomik açıdan kart borcu ile boğuşan ve zorluk çeken insanların genellikle kredi kartları yasa gereği nakit avans işlemine kapalıdır ve bu gibi durumlar da bu yöntem onlar için işe yarar bir yöntem değildir eğer kartınızın nakit avans limiti yoksa veya yasa gereği kaldırıldıysa sırası ile aşağıda ki yöntemleri deneyebilirsiniz.

Paypal Nakit

2- Paypal : Paypal bir çeşit elektronik cüzdandır. Eğer yüklü ve sık nakit ihtiyacınız yok ise paypalı olan bir arkadaşına paypal üzerindein %3.5 masrafla para gönderebilirsiniz. Akradaşınızın parayı hesabına çekmesi 2-3 iş günü sürecektir ancak işlem alışveriş olarak kart ekstrenize yansıyacaktır ve nakdi %3.5 gibi bir oranla elde etmiş olabilecek sinizdir. Paypal kullanımı ile ilgili internette biraz araştırma yapmanız da fayda var.Bir ay içerisinde 100-400 TL arası işlemleriniz için iyi bir alternatif olabilir. Daha sonra sizler için paypal ile nakit dönüşümünü konulu bir yazı yazacağım. Burada ki önemli nokta yüklü işlemlerde kullanılamayacak olmasıdır. Paypalın bu konuda net kuralları olmasa da yeni açılmış bir paypal hesabı ile 500 TL nin üzerinde yapılan işlemler incelemeye alınabilir ve işlem sürelerini ciddi şekilde uzatabilir. İnternet ve dijital ödeme yöntemleri ile ilgili tecrübesi olmayan arkadaşlar bunu denemeden önce sıkı bir araştırma yapmalı.

 

3- Kuyumcu ve Telefoncu alternatifleri : Kuyumcular karttan çekim yapıpı nakit verebilmekteler ancak bunlar %10 gibi bir komisyon uygulamaktadırlar, nakit limitiniz yok ise ve paypalı çözemediyseniz veya 3 iş günü bekleyemeyeceğiniz kadar acil nakit ihtiyacınız var ise kullanılabilecek bir diğer yöntemdir. Ayrıca bu konuda kuyumcu ile konuşmak istemediğiniz durumlarda kart ile altın alıp başka bir kuyumcudan bozdurma yolunu da seçebilirsiniz. Alış satış fiyatı farkına göre daha karlı bile olabilir %10 komisyon ödemekten.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR?

Finansbank kredi kartı yapılandırma 2016

Finansbank Kredi Kartı Yapılandırma Deneyimi

Hepimizin haberlerde kredi kartı borçlarının 72 aya varan vade ile yapılandırabileceğini duyduğumuzda içimizde bir merak …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE