Kredi Notu Sorgulama , Öğrenme

Kredi Notu Sorgulama , Öğrenme
10 Mart 2015 tarihinde eklendi, 589 kez okundu.

kredi notu sisteminin ne olduğunu daha önceki Findeks Kredi Notu Nedir? yazımızda açıklamıştık. Kredi notu kısaca bankalarda işlem geçmişinizin tutulduğu bir veri tabanıdır. Bu veri tabanı daha önceki yıllarda sadece sisteme üye olan bankaların erişimine açıktı.

Artık günümüzde bireylerin kullanımına açılan kredi notu sistemi ile kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Kredi çekmeyi planladığınız zaman öncesinde notunuzu kontrol edip yükselterek kredi alma
prosedürünüzü kısaltabilir ve daha kolay kredi alabilirsiniz. Kredi notumu nasıl yükseltebilirim konulu makalemizi incelemenizi tavsiye ederiz.

Kredi Notumu Sorgulama? Kredi notu öğrenme?

Kredi notunuzu çalıştığınız bankaların internet şubesinden öğrenebileceğiniz gibi (örneğin iş bankası, garanti bankası , ing bank gibi) bankalar internet şubesinden kredi notunuzu öğrenmek için menü oluşturmuş durumdadırlar. Ayrıca findeks kredi notunuzu findeks’in kendi sitesinden de öğrenebilirsiniz.

findeks.com.tr adresinde aşağıda gösterilen yere TC kimlik numaranızı yazarak kredi notunuzu öğrenmek için ilk aşamayı tamamlayabilirsiniz.

Kredi notu sorgulama

Kredi notu sorgulama

İkinci aşamada altta görülen formu dolduruyoruz. Doğum tarihinizi findeks kredi notunu raporunuzun gönderilmesini istediğiniz email adresinizi giriniz.

Kredi notu öğrenme

Kredi notu öğrenme

Güvenlik sorusu olarak aile sıra no ve birey sıra no (Kimlik kartınızdaki kayıtlara uygun olarak girmeniz gerekmektedir) . Son olarak altta çalıştığınız bankalarda kayıtlı olan telefon numaralarınız listelenir. Orada bulunan ve kullanmak olduğunuz telefon numaranızı seçip ileri dediğinizde bir sonraki aşama cep telefonunuza gelen tek kullanımlık şifrenizi girip işleminizi tamamlayabilirsiniz. Kredi notunuz e-mail olarak gönderilecektir.

Listelenen telefon numaralarını artık kullanmıyorsanız, öncelikli olarak aktif çalıştığınız bir bankadan telefon numaranızı güncellemeniz gerekmektedir. Diğer seçeneği ile çalıştığınız bir banka seçip o bankada kayıtlı olan telefon numaranızı listeleyip, seçebilirsiniz. Tek kullanımlık şifreniz cep telefonuna ulaşmadıysa 180 saniye sonra yeniden gönder seçeneğini deneyebilirsiniz. Bir sonraki aşamada bununla ilgili bir sayaç olacaktır. Kredi notu raporunuzu 3-5 dakika içerisinde  belirttiğiniz e-mail adresinize gönderilecektir.

Kredi notunu findeksten yada işbankası mobil şubeden öğrenme acısından bir ücret bakımından bir bir değişiklik yoktur sadece mobil şubeden öğrenmenin güzel yanı para hesabınızdan kesilir ve findeks ekranındaki istenilen bilgileri mobil şubede otomatik girmektedir uğraşmadan otomatik olarak kolayca alabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Banka Kredi Notu Nasıl Yükseltilir? Kredi Notu Yükseltme Yöntemleri başlıklı makalemizde kredi notu, kredi notu yükseltme ve kredi notu arttırma hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git