Neden Cepteteb?

Neden Cepteteb?
1 Temmuz 2015 tarihinde eklendi, 289 kez okundu.

Türkiye Ekonomi Bankasının dijital bankacılık ürünüdür. Türkiye’de ilk olarak enpara ile başlayan şubesiz (Dijital Bankacılık) konseptinin yeni üyesidir.
Dijital bankacılık konseptinde bankalar, şube masraflarından (Kira, elektrik,personel,kırtasiye vb) kurtularak yaratılan maliyet avantajlarını müşterilerine yansıtmaları olarak açıklanabilir.

Dijital Bankacılık sistemlerinin ortak özellikleri

Türkiye’de dijital bankacılık sisteminde Enpara, Yapı Kredi Nuvo ve Cepteteb olmak üzere 3 ürün bulunmaktadır. Bu ürünlerin hepsinde bulunan ortak özellikleri artık Türkiye için dijital bankacılığın ortak özellikleri olarak değerlendirmek yanlış olmayacaktır.

  1. Havale/EFT gibi para transfer işlemlerinden Ücret almayan bankalardır.
  2. Hesap işletim ücreti almayan bankalardır.
  3. Vadeli mevduat faiz oranları şubeden açacağınız duruma göre daha yüksektir.
  4. Kredi kullanmak istediğiniz diğer yollardan kullanacağınız duruma göre daha düşük faizle kredi kullanabilirsiniz.
  5. Kredi kartı yıllık aidatı ödemezsiniz.

Cepteteb de tüm benzer sistemlerin sahip olduğu bu özelliklere sahiptir. Ancak ceptetebi diğerlerin ayıran en büyük özellikleri her ne kadar kalıcı olmasa da, daha çok dijital bankacılığı kullanma potansiyeli yüksek olan insanlara yönelik yaptığı kampanyalardır.

Buna en güzel örnek ne kadar devam edeceğini bilmesemde , yemeksepeti cepteteb kampanyasıdır. Bir çok işini, alışverişini internet üzerinden yapan kişiler için yemeksepeti şüphesiz ki kullanışlı bir sitedir. Aynı zamanda cepteteb ulaşım kampanyası da yine ceptetebi rakiplerinden sıyırmayı başarabilmektedir.
Ancak dönemsel kampanyalardan ziyade kalıcı ve sürekli bir iki kampanya ile desteklenirse dijital bankacılık alanında daha geniş bir kitleye ulaşabileceğini düşünüyorum.

Cepteteb’e nasıl başvurabilirim?

Cepteteb’e internet üzerinden veya telefonla başvuruda bulunabilirsiniz. Kuryenin gelip sözleşme imzalamanız ile birlikte cepteteb müşterisi olmuş oluyorsunuz. Buraya kadar olan herşey diğer sistemler ile aynı olsa da, cepteteb’in fark yarattığı bir nokta vardır. Mevcut teb müşterisi iseniz ekstra hiç bir işleme gerek duymadan internet şubesinden cepteteb hesabınızı etkinleştirebilirsiniz. Kurye beklemek veya bir şeylere imza atmanıza hiç gerek yok. Diğer sistemlerin bunu ne için yapmadığı bilinmemek ile birlikte TEB’in bu konuda ceptetebe geçiş için büyük kolaylık sağladığı aşikar.

Cepteteb’e online olarak başvurmak için tıklayınız.

Özetle

Piyasaya yeni katılmış olsa da dönemsel kampanyalarıyla yarattığı avantajlar ile rakiplerinden sıyrılmayı başarıyor. Özellikle TEB bankası müşteri olanlar için başvurma kolaylığı ile birlikte değerlendirdiğimiz cepteteb bir çoğumuz için en iyi alternatif.

Cepteteb ile ilgili diğer makalelerim yakında sizler olacak.

Teb Müşterisiyim? Nasıl Ceptetebli olurum?

Bir önceki yazımız olan Ziraat Bankası Havale EFT Ücretleri 2017 başlıklı makalemizde eft ücretleri, eft ücreti almayan bankalar 2015 ve Ziraat Bankası Havale EFT Ücretleri 2015 hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git