Para Mara nedir?

Para Mara nedir?
4 Haziran 2015 tarihinde eklendi, 452 kez okundu.

2000 ‘li yılların ilk günlerinden paypal kullanmaya başlamıştım diyebilirim. Yıllarca Türkiyede buna benzer bir sistem niye yapılmaz diye düşünüyordum. Yaşım biraz büyüdükçe bunu yapabilmek için mevduat toplama iznine tabi olmanın gerektiğini öğrenmiştim. Yani kısacası finans şirketi veya bankalara sadece paypal benzeri hizmet verebileceklerdi Türkiye’de. Ancak ara çözüm olarak sanal pos veren payU ve benzeri bir kaç şirket çıkmıştı. Ancak kullanıcıya yönelik e-cüzdan olarak tanımlamanabilecek ilk girişim oyak bankı satın alan ing group Türkiye pazarına hızlı giriş yapmış ve yenilikçi çözümler getirmiştir.

Paramara ilk olarak sadece banka müşterilerine açık olan finansbank’ın enparasına benzer bir hizmetti. Ancak piyasada ki talep doğrultusunda ingbank paramara hizmetini banka müşteri olmayan kullanıcılara da açtı.

Peki ama paramara nedir?

Paramara cepte uygulaması İNG Bankası tarafından hayata sokulan ve kişilerin diğer bankalar ile çalışan kişilere para gönderirken ortaya çıkabilen kargaşayı ortadan kaldırmak üzere oluşturulan para transferi uygulamasıdır.

Paypal hesabını kullananlar bilirler paypal ile sadece email adresini bildiğiniz bir kullanıcıya para gönderebilmeniz mümkündür. Para mara cepte uygulaması ile ingbankın müşterisi olmasanız dahi o bankanın bankamatiklerinden para çekmenize olanak sağlayan bir sistemdir. Bu sayede o banka müşterisi olmasanız bile o uygulama ile para gönderip alabilirsiniz. Asıl amaç müşteri memnuniyeti kazanarak o uygulama üzerinden banka müşterileri arasına girmek ve bankanın sağladığı tüm hizmetlerden yararlanmanızı sağlamak. Cepbank ve diğer para transfer yöntemlerinde olduğu gibi paramara’da bir telefon numarasına ait para çekme limiti günlük 1.999 TL ‘dir.Uygulamayı mobil platform marketlerinden indirerek, ING Bank müşterisi değilsen,  yine T.C. Kimlik Numarası ve cep telefonu bilgilerini girdikten sonra sorulacak sorulara yanıt vererek üye olup Sonra 4 haneli şifreni belirleyerek hemen kullanmaya başlayabilirsin.

Para mara ile ilgili detaylı bilgi için : https://www.ingbank.com.tr/tr/bilgi-destek/paramara-uygulamasi

Google Play para mara android uygulaması : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ingbanktr.cuzdan

I tunes para mara android uygulaması : https://itunes.apple.com/tr/app/paramara/id855029937?mt=8

Windows Mobile para mara uygulaması : http://www.windowsphone.com/tr-tr/store/app/paramara/4466da24-9f05-4ede-8103-ed2f12b4770f

 

Bir önceki yazımız olan Odeabank Oksijen Hesap başlıklı makalemizde odebank, odeabanka oksijen hesap ve günlük faiz hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Sayfa başına git