Şekerbank 2018 Kredi Faizleri ve Kredi Hesaplaması

Şekerbank 2018 Kredi Faizleri ve Kredi Hesaplaması
14 Ekim 2017 tarihinde eklendi, 173 kez okundu.

Türkiye’nin önde gelen bankalarından birisi olan ve son yıllarda gerçekleştirdiği hamlelerle de adından sıkça söz ettiren Şekerbank, şuan Türkiye genelinde açmış olduğu 273 banka şubesi ve 500’ün üzerindeki ATM noktası ile müşterilerine kaliteli bir hizmet sunmaktadır. Sadece bireysel müşterilere odaklanmayan banka, sektörel kredi hizmetleri ve sigortacılık alanında da ciddi çalışmalara imza atmış durumdadır. Şekerbank kredi başvurusu işlemleri için araştırma yapacak olan kişiler, bireysel kullanımları, sektörel kullanımları ya da işletmeleri için kullanım sağlayacakları onlarca farklı kredi paketi ile karşılaşacaktır.

Şekerbank tarafından sunulan kredi paketlerinin sınıflandırmasını aşağıdaki gibi yapabiliriz.

 • Bireysel Kredi Paketleri
 • Esnaflar ve İşletmelere Özel Kredi Paketleri
 • Tarım Sektörü Kredileri
 • KOBİlere Özel Kredi Paketleri
 • Kurumsal ve Ticari Kredi Paketleri

Başvuru yapacak olan kişiler, hem kullanım sağlayacakları alan hem de başvuru yapacak olan kişinin tercihine göre, yukarıdaki alanlardan birisini seçerek başvuruda bulunabilirler.

Şekerbank İhtiyaç Kredisi Hesaplama

Bireysel krediler tarafından en çok tercih edilen kredi paketi, bilindiği gibi ihtiyaç kredilerinden oluşmaktadır. Genel olarak alınan hukuki kararlardan dolayı, ihtiyaç kredilerinde özel kampanyalar hariç olacak şekilde 50 bin TL üst sınır ile 48 aylık vade seçeneği dahilinde hizmet alınmaktadır. Şekerbank tarafından hazırlanan ihtiyaç kredisi de bu sınırlar dahilindedir.

Şekerbank’ın her türlü ihtiyaç için hazırladığı ihtiyaç kredisi paketlerine baktığımızda, faiz oranları ve üst sınırlara göre yapacağımız hesaplama şu şekildedir.

 • Kredi Tutarı: 50 bin TL
 • Vade Süresi: 48 Ay
 • Kredi Faiz Oranı: %1,75
 • Kredi Tahsis Ücreti: 250 TL
 • Aylık Kredi Taksit Miktarı: 1.663,44 TL

Belirttiğimiz miktarlarda ve vade süresinde kredi başvurusunda bulunduğunuzda, kredi faizi ve diğer masraflar göz önünde bulundurulduğunda, vade sonunda bankaya 79.845,12 TL’lik bir ödeme yapılmış olacaktır.

Şekerbank kredi başvurusu

Şekerbank kredi başvurusu

Kredi başvurusu yapmak isteyen kişiler, hangi tutarda başvuru yapıyor olursa olsun, onlardan istenen evrakları hazırladıktan sonra en yakın Şekerbank şubesine giderek başvuru yapmalıdırlar. Kredi değerlendirme sonucunu öğrenmek isteyenler ise, bankanın internet sitesi, internet bankacılığı ve mobil bankacılık hesapları üzerinden ön başvuruda bulunabilirler. Bankanın başvuru işlemleri için istediği evraklar ise, gelir durumunu gösteren belge, nüfus cüzdanı sureti ve ikametgah bilgilerinin teyit edilmesi için ikametgah belgesi ya da güncel faturalardan birisi talep edilmektedir.

Şekerbank Konut Kredisi Hesaplama

Kira ödemek istemeyen, yatırım yapmak ve bunun için konut sektörünü seçen kişiler için Şekerbank tarafından uygun koşullarda konut kredisi hizmeti verilmektedir. Bankanın hazırlamış olduğu konut kredilerinde, ekspertiz değerleme sonucunun %80’ine kadar kredi hizmeti sunulmakta ve en fazla 10 yıla kadar vadelendirme seçenekleri ile kredi çekilmesine müsade edilmektedir.

2017 yılı için Şekerbank tarafından belirlenen güncel veriler ışığında yapacağımız konut kredisi hesaplamamız ise şu şekildedir.

 • Kredi Miktarı: 100 bin TL
 • Vade Süresi: 120 Ay
 • Kredi Faiz Oranı: %1,39
 • Aylık Taksit: 1.717,75 TL
 • Kredi Tahsis Ücreti: 500 TL
 • Toplam Geri Ödeme: 206.130,00 TL

Şekerbank’ın hazırladığı konut kredileri için örnek hesaplamamız yukarıdaki gibidir. Burada ele aldığımız faiz oranı, 120 ay için geçerlidir. Kişiler vade sürelerini daha aza indirdiklerinde, hem kredi faiz oranlarında hem de kredinin toplam geri ödeme miktarında bir düşüş olacaktır.

Konut kredisi başvurusunda bulunmak isteyen ve bunun için Şekerbank’ı tercih eden kişiler, gelir belgeleri ve nüfus cüzdanlarını hazırladıktan sonra, kredi çekerek satın almak istedikleri konuta ait tapu ve diğer resmi evrakları yanlarına alarak şubelere başvuruda bulunmalıdırlar. Banka şubesine yapılan başvuru sonrasında, konut hakkında incelemeler yapılması ve bankacılık sektöründeki kurallara göre kredi için uygun olup olmadığı, krediye uygunsa konutun toplam değeri hakkında bir ekspertiz raporu hazırlatılacaktır. Burada belirtilen değer baz alınacak ve toplamda ekspertiz değerinin %80’i kadar konut kredisi imkanı sunulacaktır.

Şekerbank Taşıt Kredisi Hesaplama

Şekerbank kredi başvurusu işlemlerinde, bireysel kredi paketleri içerisinde değerlendireceğimiz diğer hizmet alanı ise taşıt kredilerinden oluşmaktadır. Alacağınız araç ister sıfır km isterse de ikinci el olsun, Şekerbank size kredi desteği sağlayacaktır. Ancak ikinci el bir otomobil alacak olan kişiler, alacakları otomobilin en fazla 15 yaşında olmasına dikkat etmelidirler. Bu yaş sınırının üzerindeki otomobillere ne yazık ki kredi desteği sağlanamamaktadır.

Eğer alacağınız araç sıfır km  ve binek bir araç olacaksa, bankanın size sunacağu kredide farklı oranlar karşınıza çıkacaktır. Sıfır km araçlar için başvuru işlemlerinde talep edilen proforma faturasında, 50 bin TL’lik kısım için %70’lik kredi desteği sağlanırken, 50 bin TL’nin üzerindeki tutarlara da %50 oranında kredi desteği sağlanmaktadır.

Şekerbank taşıt kredisi için yapacağımız örnek hesaplama da aşağıdaki gibi olacaktır.

 • Kredi Miktarı: 50 bin TL
 • Vade Sayısı: 48 Ay
 • Kredi Faiz Oranı: %1,55
 • Aylık Kredi Borcu: 1.584,00 TL
 • Kredi Tahsis Ücreti: 250 TL
 • Geri Ödenecek Kredi Miktarı: 76.032,00 TL

Eğer şartlar sizin için de uygunsa, istenen evrakları tamamladıktan sonra Şekerbank şubelerini ziyaret ettikten sonra başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Nüfus cüzdanı ve gelir belgesine ek olarak sıfır km araçlarda proforma faturası, ikinci el araçlarda ise araç ruhsatının hazırlanarak bankada işlem yapılması gerekmektedir.

Bir önceki yazımız olan Akbank'tan Taşıt Alacak Kişilere Özel Kredi Kampanyası başlıklı makalemizde araç kredisi ve ikinci el araç kredisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git