Teb Bank EFT saatleri 2017

Teb Bank EFT saatleri 2017
15 Mayıs 2015 tarihinde eklendi, 70 kez okundu.

Teb Bank EFT saatleri 2017 – TEB bankasında diğer TEB bankası hesaplarına para transfer işlemlerini haftanın yedi günü, günün her saati gerçekleştirebilirsiniz. Banka içi para transferi olan bu işleme havale dediğimizi daha önce ki yazımızda açıklamıştık. Buradan ilgili yazıya ulaşabilirsiniz.

TEB Bankasından Türkiye’deki diğer bankalara para transferi yani EFT işlemleri hafta içi her gün 09:00-17:15 saatleri arasında gerçekleştirebilirsiniz. Ancak burada hatırlatmak da fayda var daha önce ki yazımızda açıkladığımız gibi bazı bankalar belli saat aralıklarında özellik günün son saatlerinde yapılan eft işlemlerinde daha yüksek ücret talep edebiliyor. TEB (Türkiye Ekonomi Bankası) da bu bankalardan birisi.

TEB İnternet Şubesi’nden 16:00 ve sonrasında gerçekleştirilen EFT işlemleri için mevcut EFT ücretlerine ilave olarak geç EFT komisyonu alınmaktadır. 

Açıklamasında bulunan Türkiye Ekonomi Bankası saat 16:00’dan sonra gerçekleştirdiğiniz EFT işlemlerinden normal EFT ücretinin yanı sıra geç EFT Komisyonu adı altında ek ücret talep edecektir. Bu nedenle EFT işlemlerinizi günün son saatine yani 16:00’dan sonraya bırakmak yerine öncesinde gerçekleştirmek sizin için daha karlı olacaktır.

TEB Bankasının havale ve EFT işlemleri ile ilgili bu açıklamalar 15 Mayıs 2015 tarihinden banka sitesinden alınmıştır. En güncel Hali için buradan bankanın havale eft işlemleri ile ilgili bilgi alabilirsiniz. Ayrıca güncel havale ve eft ücretleri işlemi gerçekleştirdiğiniz bankacılık kanallarına göre değişmektedir. İnternet şubesinden daha düşük cep şubesinden ücretsiz işlem yapabilme şansınız varken şubeden bu işlemi yaptığınızda çok ciddi masraflar ödeyebilirsiniz. TEB bankası havale ve eft ücretleri 2017  tarifesine buradan ulaşabilirsiniz.

TEB EFT Ne zaman hesaba geçer?

TEB bankasından yukarıda belirtilen EFT saatleri içerisinde gerçekleştirdiğiniz EFT’ler alıcı bankada ki hesaba genellikle 5-10 dakika içerisinde geçektir. Gecikme olsa da gün içerisinde ulaşır ancak Yukarı da belirtilen EFT saatleri (09:00-17:15) saatleri dışında yapacağınız işlemler ilse bir sonraki iş günü alıcı bankanın hesabına ulaşacaktır. Cuma günü 17:15 sonrasında yaptığınız işlemleri bir sonraki iş günü (pazartesi ) alıcı hesabına ulaşacaktır.

Diğer bankalardan TEB’e gönderilen EFT ler içinde aynı durum söz konusudur. Gönderici bankanın EFT saatlerinde gönderilen tutar gün içerisinde sonrasında gönderilen tutar ise bir sonraki iş günü içerisinde TEB bankasında ki hesabınıza geçecektir.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git