TEB eft ücretleri 2017

TEB eft ücretleri 2017
25 Ocak 2017 tarihinde eklendi, 487 kez okundu.

Sektörün teknolojik öncü bankalarından birisi olan TEB bank, 2017 yılında EFT ücretlerini değiştirmiştir. Teb bankasından başka bir bankaya yapacağını para transfer işlemlerine belirli ücretler uygulanmaktadır.

TEB bankası da diğer tüm bankalar da olduğu gibi en yüksek eft ücretini fiziksel şubeden gerçekleştirilen eft işlemlerine uygulamaktadır. Bu yazımızda sizlere TEB bankasından en düşük ücretle veya ücretsiz EFT yapabilmeniz için hangi bankacılık kanallarını kullanabileceğinizi açıklayacağız.

Teb EFT Ücretleri

Teb eft ücreti, şubeden yapılan işlemler için minimum 40 TL olmak üzere %0.5 oranındadır. EFT ücreti en fazla 350 TL olabilir.

İnternet şubesinden teb eft ücreti 2015 yılı için 3.30 TL sabit tutar olarak belirlenmiştir. Ancak 16:00’dan sonra vereceğiniz eft işlemleri geç eft olarak değerlendirilmektedir ve 5.50 TL eft ücretine tabidir.

Mobil bankacılık eft ücreti : Teb bankası mobil şubeden yapılan eft ücreti 3.00 TL dir. Geç eft ücreti ise 5.00 TL olarak belirlenmiştir. Saat 16:00’dan sonra yapılan eft işlemleri geç eft statüsüne girmektedir ve genellikle daha yüksek ücretlere tabi tutulmaktadır. Hangi kanal ile işlem yaparsanız yapın saat 16:00’dan önce işlemi tamamlamanız sizin için avantajlı olacaktır.

Teb telefon şubesi ve özel müşteri hatları ile yapılan eft ücretleri : Telefon bankacılığı kanalları ile yapılacak eft ücretleri için 10 TL sabit ücret uygulanmaktadır ve geç eft ücretlerine tabi değildir.

Yukarıda belirtiğimiz işlem kanallarından yapılan işlem ücretleri düşünüldüğünde TEB bankasından eft işlemini en düşük ücret ile yapmak için teb bank mobil uygulamasını kullanmak olacaktır. Ancak TEB bankın digital bankacılık platformu olan CEPTETEB ile havale ve EFT ücreti ödemeksizin işlem yapabilirsiniz. Hesap işletim ücreti almayan ve para transfer ücretlerinizi oldukça azaltacak olan CEPTETEB’i kullanmanızı kesinlikle öneririz.  Neden Cepteteb konulumu makalemizi inceleyerek cepteteb’in avantajları konusunda detaylı bilgi alabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan HSBC EFT Ücretleri 2017 başlıklı makalemizde eft ücretleri, hsbc eft ücretleri 2017 ve HSBC EFT ücreti hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git