TEB Marifetli Genç Hesap

TEB Marifetli Genç Hesap
15 Haziran 2015 tarihinde eklendi, 477 kez okundu.

Bir önce ki yazımı TEB (Türkiye Ekonomi Bankası) ‘in marifetli hesabını ve avantajlarını anlatmıştık. Teb Marifetli Hesap başlıklı yazımıdan marifetli hesabın özelliklerine ulaşabilirsiniz. Bu yazımızda genç kullanıcılara sunulan marifetli hesap ve onun özelliklerini sizlere anlatacağız. Daha önce “18 Yaşından Küçüklere Hesap açan bankalar” konusunda belirtiğimiz bankaların yanı sıra TEB’de 18 yaşından küçük banka hesabı açıyor ve 18 yaşından küçüklere banka kartı imkanı sunuyor.

Marifetli genç hesap 25 yaş altına sunulan bankacılık ürünleri paketidir. Eğer 26 yaş ve üzerindeyseniz Marifetli hesap açabilirsiniz. Marifetli hesapda olduğu gibi bir kullanıcı her bir para birimi için bir adet marifetli genç hesap açabilmektedir.

TEB Marifetli Genç Hesap müşterisinin yaşına bağlı olarak 3 farklı gruba ayrılmaktadır.

12-15 Yaş aralığında banka hesabı açmak isteyenler : Bu hesap türünde 12 ile 15 yaş aralığında olan müşteriler günlük hesaplarından maksimum 100 TL/USD/EUR/GBP çekebileceklerdir. Bu hesap türünde herhangi bir para yatırma limit yoktur. 12-15 Yaş aralığında müşteri ATM kanalı ile işlem yapabilecektir. Hesap açılışı için veli veya vasi ile birlikte banka şubesine gidilmesi ve ortak hesap açılması gerekmektedir.

16-17 Yaş aralığında banka hesabı açmak isteyen müşteriler : Para yatırma ve çekme işlemlerine herhangi bir limit uygulanmaz. ATM kanalı ile işlem yapabilirsiniz. Burada ki önemli nokta telefon internet ve mobil bankacılık kanalları ile işlem yapmayı sadece 18 yaşından büyük müşteriler sunmaktadırlar. Marifetli hesabın genel kuralı olarak 500.000 TL üst limit mevduata izin verilmektedir.

18-25 Yaş aralığında olan müşteriler için : Bu hesap türünde 18 yaşını doldurmuş olduğunuz için tek başınıza tüm işlemleri herhangi bir limit olmaksızın gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca TEB internet bankacılığı, mobil bankacılığı ve telefon bankacılığı kanallarını da kullanabilirsiniz.

TEB Marifetli genç hesap açmak için para yatırmak şart mı?

Hayır. İstenirse 0 bakiye ile TEB marifetli genç hesabınızı açabilirsiniz. Günlük faiz elde edebilmek için marifetli genç hesap bakiyenizin minimum 100 TL/USD/EUR/GBP olması gerekmektedir.

12 Yaşından itibaren banka hesabı açabilir ve bankacılık işlemlerinize teb ayrıcalığı ile başlayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan TEB Marifetli Hesap başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git