TEB Marifetli Hesap

TEB Marifetli Hesap
14 Haziran 2015 tarihinde eklendi, 319 kez okundu.

Bankacılığın yeni trendlerinden olan istenildiğinde para çekebilen ama vadeli hesapmış gibi para kazandıran banka hesap türlerine bir yenisi de TEB (Türkiye Ekonomi Bankası)’ından geldi. Marifetli hesap olarak sunulan hesabın özellikleri genel olarak sektördeki hesap türleri ile aynı olsa da, Havale ve EFT işlemlerini ücretsiz yaptırması ile ön plana çıkıyor TEB marifetli hesap. Ayrıca bir çok bankanın aksine sadece Türk lirası değil aynı zamanda döviz hesapları içinde günlük vadeli imkanı sunmaktadır. Böylelikle Amerikan Doları , Euro veya İngiliz sterlini birikimleriniz içinde günlük faiz alabileceğiniz bir mevduat hesabınız oluyor. Ayrıca bir müşteri hem TL için Hemde diğer döviz birimleri için farklı marifetli hesaplar açabiliyor.

TEB Marifetli Hesap

TEB Marifetli Hesap

Marifetli hesabın marifetleri nelerdir?

Günlük vadeli hesap olarak işleyen teb marifetli hesap, herhangi bir alt limit olmaksızın açılabilmektedir. Ancak günlük faiz getirisi elde edebilmeniz için 2000 TL veya 1.000 (USD,EUR,GBP) tutarında birikimiz olması gerekmektedir. Her müşteri için bir döviz biriminde bir hesap açılmasına izin veren Türkiye Ekonomi Bankası, yeni müşteriler için avantajlı faiz oranları da sunmaktadır.

Havale ve EFT Ücretleri

Marifetli hesap sahipleri havale ve eft işlemlerine herhangi bir ücret ödemediği gibi aynı zamanda marifetli hesap için hesap işletim ücretinden muaftırlar.

Marifetli hesaba tüm teb şubelerinden, www.teb.com.tr adresinden, TEB atmlerinden ve 0850 200 0 666 TEB Telefon Şubesi’nden  başvurabilirsiniz.

Teb marifetli hesabınızdan istediğini sıklıkta para yatırma ve çekme işlemi yapabilirsiniz ancak gece 05:00 ile 06:00 saatleri arasında marifetli hesaba erişilememektedir. Bu saatler dışında hesabınıza ulaşabilir havale ve eft işlemlerini yapabilirsiniz.(EFT işlem saatleri içerisinde. BKZ: Teb Bank EFT saatleri 2015 ).

İNG Bankın benzer ürünü olan Turuncu Hesap ile ilgili yazımızı da incelemenizi tavsiye ederiz.

Bir önceki yazımız olan Ziraat Bankası Genç Bankkart başlıklı makalemizde genç bank kart, KYK ödeme kartı ve Üniversite öğrencisine kredi kartı hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git