Tüketici kredisi kaç günde onaylanır?

Tüketici kredisi kaç günde onaylanır?
27 Şubat 2015 tarihinde eklendi, 54 kez okundu.

Ülkemizde bankaların müşterilerine en çok kullandırdığı hizmetlerin başında gelen krediler ve özellikle tüketici kredileridir. İhtiyaç kredisi aynı zamanda tüketici kredisi olarak adlandırılmaktadır. Yeni yasa ile en uzun vade olarak tüketici kredileri için 36 ay zorunluğu getirilmiştir.  Tüketici kredileri çeşitli ihtiyaçlar için kullandırılan kredi türüdür. Taşıt kredisi ve konut kredisinin aksine herhangi bir ipotek, ekspertiz işlemi gerektirmediği için tüketici kredileri daha kısa sürede ve daha az prosedür ile yürütülmektedir. Peki bir bankaya başvurulan tüketici kredisi kaç günde çıkar ?

Bankacılık kanallarının çeşitlenmesi ile birlikte kredi başvuru kanalları da sürekli artmaktadır. Daha önceleri uzun süren belge hazırlıkları sonrasında şubede sıra bekleyerek gerçekleştirdiğimiz kredi başvurusu işlemlerimizi günümüzde  sms  ile , telefon bankacılığı  ile veya internet üzerinden yapabiliyoruz. Günün her saati her yerden tüketicisi kredisi başvurusu yapabiliyoruz.

İhtiyaç Kredisi Kaç Günde Çıkar?

Tüketici kredisi başvuruları başvurduğunuz kanala göre çeşitli sürelerde sonuçlandırılmaktadır. Bir çok banka sms ve telefon ile yapılan başvuruları 3-5 dakika içerisinde sonuçlandırmaktadır. Şube üzerinden yaptığımız kredi başvuruları görece olarak daha uzun sürede sonuçlandırılacak olsa da genellikle aynı gün içerisinde veya ertesi gün genelde sonuçlandırılmaktadır. 

Kredi başvurusunda bulunacak kişilerin paranın ele geçeceği tarihi göz önünde bulundurarak en azından 3 gün öncesinde başvuru yapmaları bu konuda meydana gelebilecek gecikmelerden etkilenmemelerini sağlayacaktır.

En kolay kredi veren bankalar 2015 yazımızı incelemenizi tavsiye ederiz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git